Pro návštěvníky byl proto v sobotu i v neděli připraven narozeninový program, ve kterém je čekala spousta dárků.

Asi největším z nich byl filmový maraton, ve kterém si diváci mohli vybrat například z klasiky v podobě oscarových Ostře sledovaných vlaků, Dysneyových pohádek nebo kultovního Avatara – a to všechno za symbolické vstupné.

„O Avatar byl vůbec největší zájem, i další snímky z víkendového promítání se ale těšily návštěvnické přízni," zmínil vedoucí pelhřimovského kina Vesmír Zdeněk Zieman. V sobotu i v neděli odpoledne se zájemci také mohli podívat, jak to vypadá v zákulisí kina, konkrétně v promítací kabině, kam se divák běžně  nedostane.

Zákulisí nadchlo děti i dospělé

Návštěvníci se tak dozvěděli, jak se obsluhují nedigitální promítačky a jak se zachází s jejich moderními kolegyněmi. Hodně příchozích se také zajímalo o technologii 3D. Na exkurzi do kabiny v sobotu odpoledne přišel i Aleš Svíták z Pelhřimova se synkem Tadeáškem.

„Kdysi jsem tu byl, teď jsem přišel hlavně kvůli synkovi, aby viděl, jak to tu vypadá. Když sedíme dole v sále, tak se pořád otáčí a přemýšlí, co tady asi je," prozradil Aleš Sviták. Tadeáškovi se exkurze líbila, jak se ale nechal slyšet, až vyroste, promítače by dělat nechtěl. „Radši se budu na filmy chodit koukat," zhodnotil Tadeášek.

Chvíli po Tadeáškovi s tatínkem přišla do kabiny další drobotina, kterou tentokrát vedla maminka, Kateřina Krejčí. „Je to tady moc zajímavé. Ještě nikdy jsem se do zákulisí kina nepodívala. Hodně mě to nadchlo a myslím si, že i dětem se tu líbilo," pochvalovala si Kateřina Krejčí.

Dalším dárkem pro návštěvníky byla výstava ve vestibulu kina, která lidi prostřednictvím fotografií a dobových plakátů provedla celou jeho padesátiletou historií.

Ten, kdo se pouze nekoukal na obrázky, ale i pozorně četl, se například dozvěděl, že pelhřimovské kino se slavnostně otevřelo 4. listopadu 1962, a to premiérou filmu Otakara Vávry, Srpnová neděle.