VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Humpolecká Místní akční skupina připravuje strategii

Humpolec, Pacov – Místní akční skupina Společnost pro rozvoj Humpolecka pořádá tři setkání s veřejností týkající se tvorby Integrované strategie území (ISÚ).

28.4.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Miroslav Fuchs

První z nich se uskuteční v pondělí, a to od 17 do 19 hodin 
v zasedací místnosti obecního úřadu v Želivě. Další je naplánováno na úterý 6. května 
v sále Sousedské hospůdky 
v Senožatech, rovněž od 17 do 19 hodin. A třetí setkání bude ve čtvrtek 15. května hostit Klub kina v Humpolci na Havlíčkově náměstí.

Podle informací od manažera této Místní akční skupiny Pavla Hraly nebyla v minulém programovém období Evropské unie (2007-2013) Společnost pro rozvoj Humpolecka podpořena z Programu rozvoje venkova, a nemohla tak využívat dotace pro své území.

„S podporou města Humpolec se chystáme na nové programovací období trvající od roku 2014 do roku 2020. Vytváříme tak novou strategii, na jejímž základě bychom roz-dělovali finanční prostředky do území. Proto mapujeme potřeby a návrhy našich občanů, neziskových organizací, podnikatelů a obcí," nastínil manažer Pavel Hrala s tím, že setkání se konají právě 
v těchto obcích z důvodu co největšího územního pokrytí.

Ke schůzce s Místní akční skupinou se chystá starosta Želiva Karel Chmel. Ten uvedl, že v době, kdy místní akční skupiny začínaly, konalo se 
u nich v Želivě první „inspirativní" setkání s Místní akční skupinou z Velkého Meziříčí, jež v té době už fungovala.

„Já osobně se setkání zúčastním. Pozvánku na něj jsme také zveřejnili – na webu obce, na úřední desce, pomocí SMS zpráv a obecního rozhlasu. Spíše očekáváme, jaké podněty z tohoto setkání vzej-dou," informoval Chmel.

Starosta Senožat Zdeněk Vaněk uvedl, že on osobně se také senožatského setkání zúčastní, a vyzval k tomu i zastupitele. „Zveme také naše občany, a to přes SMS zprávy, 
a vyvěsili jsme plakáty," řekl Vaněk.

Na této schůzce pak dle jeho slov mají v plánu představit obecní „zásobník" projektů, 
v němž figurují takové akce či aktivity, které by v Senožatech rádi zrealizovali v průběhu příštích zhruba šesti let. V příštím roce by například chtěli zrekonstruovat vybrané místní komunikace, což je finančně nejnáročnější položka v seznamu, a opravit hráz rybníka v Tuklekách.

Ani humpolecký starosta Jiří Kučera nebude na setkání 
v Humpolci v režii Společnosti pro rozvoj Humpolecka chybět. „Tuto akci podporuji
 a myslím si, že napomáhá meziobecní spolupráci. O tom, jaké návrhy se na schůzce budou projednávat, budeme společně s panem Hralou ještě jednat," podotkl Jiří Kučera.

Podle Pavla Hraly je cílem těchto moderovaných setkání posbírat názory a podněty občanů, jež jsou jedním z nejdůležitějších vstupů pro ISÚ. „Setkání jsou určena pro aktivní občany, kterým není lhostejná situace v regionu. Mají zde možnost říct svůj názor, svůj nápad, do čeho by investovali a podobně. Se svými připomínkami jsou vítáni ale i neziskové organizace a podnikatelé," doplnil na závěr Pavel Hrala.

Aneta Slavíková

Via rustica

Aktivní Místní akční skupinou je Via rustica z Pacova. Té se v roce 2009 podařilo získat finanční prostředky na realizaci jejich strategického plánu Leader. Podle slov manažera skupiny Via rustica Jiřího Hodinky uspořádali v minulém roce cirka patnáct jednání s veřejností a dále pak více než 50 jednání se všemi zastupitelstvy obcí na jejich zájmovém území. I oni připravují novou integrovanou strategii, kterou do konce tohoto roku předloží ke schválení.

Autor: Redakce

28.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

VIDEO: Kriminalisté zadrželi dealera drog

Škoda Rapid 136 MTX Cabrio.
AUTOMIX.CZ
49

GALERIE: Skvosty Metalexu. Tato česká firma stavěla skvělá auta, i za socialismu

V Pelhřimově se mezi auty procházeli sloni

Pelhřimov - V úterý 27. června řada obyvatel Pelhřimova nevěřila svým očím. Městem se totiž procházeli tři sloni.

Na chladících věžích se objevily ekologické symboly

Dukovany - Na chladící věže elektrárny Dukovany ve středu večer zelení aktivisté promítli symboly obnovitelných zdrojů, slunce, vody a větru.

OBRAZEM: Do pelhřimovských ulic už vyrazily kropící vozy

Pelhřimov – Tropické teploty přiměly pracovníky Technických služeb města Pelhřimova svlažit vyprahlé ulice. Kropení rozžhavených vozovek či rozpálených chodníků totiž místním obyvatelům znatelně zpříjemní pobyt na přímém slunci.

Zemanovi v Třešti odpůrci vystavili dvě červené karty. Ty jim zmokly

Třešť – Poděkování od svých příznivců, ale i vystavení dvou červených karet. Toho se ve středu v podvečer dočkal prezident republiky Miloš Zeman na své oficiální návštěvě Třeště.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies