VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řada dětí bude chodit do školy přes celé město

Pelhřimov - Pelhřimovští zastupitelé schválili změnu spádových oblastí pro příští školní rok (tabulka oblastí na konci článku). Rodičům dětí například z Dobré Vody či Rynárce se to ale vůbec nelíbí a sepisují petice. Napište nám, co si o tomto problému myslíte.

16.11.2008 7
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Klára Alešová

Velký třesk čeká v příštím školním roce oblasti, ze kterých dojíždějí děti do pelhřimovských základních škol. Nejvíce se to dotkne Božejovska a Rynárecka.

„Pro děti, které se chystají v září poprvé do školy, je nachystáno hned několik novinek. Jedna je v podobě školního autobusu, který každý den ráno poveze děti z nádraží ke školám a okolo druhé hodiny zpět. Druhou novinkou je změna spádových oblastí. Ta se týká několika ulic ve městě a řady obcí, ze kterých jezdí školáci,“ informoval Tomáš Dufek, místostarosta Pelhřimova.

Ten spolu s Danou Remešovou celý návrh změn ve spádových obvodech vypracoval a předložil zastupitelům. Ti jej také schválili.
Nový školní autobus, který by měl od září jezdit, však dosud zůstává nedohodnutou záležitostí.

Městský školní spoj

„Vedeme řadu jednání s městem, ze kterých vyšly ve známost dvě varianty. Jedna je, že bude jezdit autobus, který nabere na nádraží všechny děti a rozveze je ke školám. Jako druhá varianta je prodloužení linek jedoucích ze spádových oblastí,“ prozradil Milan Dygrýn, ředitel pelhřimovské divize společnosti ICOM transport.

#nahled|http://g.denik.cz/27/e7/pe_petice_ivysocina_denik_flash_big.jpg|http://g.denik.cz/27/e7/pe_petice_ivysocina.jpg| Žáci budoucích šestých ročníků budou muset docházet za vzděláním na ZŠ Osvobození, protože ZŠ Rynárec vyučuje pouze první stupeň. Děti se tak budou vracet domů až pozdě večer, nebo naopak budou muset ze škol odcházet dříve. A právě to se nelíbí rodičům#

V Rynárci, Olešné a Božejově jsou školy určené pro děti od prvních do pátých tříd. Šesťáci už budou muset do Pelhřimova.

„Na Osvobození budou patřit Rynárečtí, Olešná na ZŠ Krásovy domky a božejovské děti budou patřit na Pražskou,“ řekl Dufek.

Za celou změnou stojí fakt, že obě sídlištní školy, a to Na Pražské a Osvobození, se potýkají s nedostatkem žáků.

Děje se tak z důvodu, že sídliště stárnou a řada mladých rodin se přesunula z panelové zástavby do atraktivnějších městských lokalit nebo do okolních vesnic.

Nešťastný verdikt

„Moc z této informace nadšení nejsme. Nedokážu si představit, že naše děti budou chodit ze sídliště až na autobusové nebo vlakové nádraží. V zimě je brzy tma a řada z dětí navštěvuje zájmové kroužky. Nemyslím si, že je dobré rozhodnutí, aby rynárecké děti jezdily do školy přes celé město,“ řekl Deníku Pavel Kopecký, starosta Rynárce.

Spádový obvod ZŠ Krásovy domky

Ulice
Antonína Sovy, Bezručova, Čajkovského, Čapkova, Děkanská, Do Polí, Družstevní, Dvořákova, F. B. Vaňka, Fibichova, Hrdinova, Husova, J. Kurandové, Janáčkova, Javorová, Jiráskova, Jiřího Líra, K Jezu, K Silu, Ke Stráži, Kottova, Kouřimského, Krásovy domky, Křemešnická, Libkovodská, Lidická, Lipských, Matějkova, Mikuláše z Pelhřimova, Na Houfech, Na Hradišti, Na Výsluní, Nádražní, Nerudova, Olešenská, Pichmanova, Pivovarská, Plevnická, Pod Kalvárií, Pod Hájkem, Pod Šancemi, Příkopy, Průběžná, Rosolova, Růžová, Rynárecká, Řemenovská, Říčanského, Smetanova, Solní, Školní, Topolová, Tylova, U Agrostroje, U Nádraží, U Popovic, U Splavu, Údolní, V. Petrů, Vlásenická, Wolkerova, Žitná, Žižkova

Místní části

---

Smluvní obce - 1. třídy ZŠ


Dehtáře, Kojčice, Libkova Voda, Pavlov, Žirov

Smluvní obce - 6. třídy ZŠ

Olešná

Spádový obvod ZŠ Komenského

Ulice

Akátová, 5. května, Březová, Fárova, Františka Hamzy, Friedova, Cholossiova, Jasanová, Jedlová, Jirsíkova, Komenského, Konečná, Lipová, Menhartova, Modřínová, Myslotínská, Pod Floriánem, Pod Náspem, Polní Dvůr, Požárnická, Prokopa Holého, Skrýšovská, Smrková, Tomáše ze Štítného, Třída Legií, U Elektrárny, U Pekárny, U Stráže, Vnitřní, Za Náspem

Místní části

Benátky, Hodějovice, Houserovka, Chvojnov, Janovice, Jelcovy Lhotky, Kocourovy Lhotky, Lešov, Myslotín, Nemojov, Ostrovec, Pobistrýce, Radětín, Radňov, Rybníček, Skrýšov, Služátky, Strměchy, Útěchovičky, Vlásenice, Vlásenice-Drbohlavy

Smluvní obce - 1. třídy ZŠ

Putimov, Proseč pod Křemešníkem, Střítež (u Božejova), Ústrašín

Smluvní obce - 6. třídy ZŠ

---

Spádový obvod ZŠ Na Pražké

Ulice

Arch. Janáka, Belka, Dobiášova, Dr. Kralerta, Dr. Tyrše, Hamr, Hodějovická, Hrnčířská, Humpolecká, K Tenisu, Karlovo náměstí, Krasíkovická, Lesní, Masarykovo náměstí, Na Obci, Na Škvárovně, Nábřeží rekordů a kuriozit, Nová, Okružní, Palackého, Peklo, Poděbradova, Podolce, Pražská, Radětínská, Rubešova, Sadová, Sdružená, Slovanského bratrství, Strachovská, Svatovítské náměstí, U Prostředního mlýna, U Radětína, U Rendlíku, U Sauny, U Stínadel, V Lomech, V. B. Juhna, Válkova, Zahradní

Místní části

Bitětice, Čakovice, Lipice, Pejškov, Starý Pelhřimov

Smluvní obce - 1. třídy ZŠ

Bácovice, Červená Řečice, Útěchovičky

Smluvní obce - 6. třídy ZŠ

Božejov

Spádový obvod ZŠ Osvobození

Ulice

Boženy Němcové, Dolnokubínská, F. Bílka, K. H. Borovského, Osvobození, Plk. Švece, Prim. MUDr. Pujmana, Primase Hrůzy, Táborská

Místní části

-
Smluvní obce - 1. třídy ZŠ

Dobrá Voda u Pelhřimova, Horní Ves, Krasíkovice, Mezná, Ondřejov, Střítež pod Křemešníkem, Svépravice, Velký Rybník, Vokov, Zachotín, Zajíčkov

Smluvní obce - 6. třídy ZŠ

Rynárec

Autor: Vilém Doležal

16.11.2008 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Hanáci vyhráli také odvetu v Jihlavě

Ilustrační foto

Požár zastavil výrobu v Kronospanu. Firma tvrdí, že šlo o zkrat

Děti si ve žďárském parku hrají v balících slámy

Žďár nad Sázavou - Na šest desítek balíků ze slámy tvoří bludiště na okraji žďárského parku Farská humna. Dočasnou venkovní hernu pro děti tam vybudoval žďárský výtvarník Michal Olšiak.

Tajemstvím úspěchu nováčka jsou skvělá parta a bojovnost

Košetice – Sedm bodů, třetí příčka. Nováček krajského přeboru je bezesporu oživením soutěže.

Dorost remizoval se Svratkou

Pelhřimov – Divizní starší dorost se smírně rozešel se Svratkou Brno, tradičně těžkým soupeřem s vynikající kondicí a důraznou taktikou v dramatické hře. Fotbalistům Brna zbývalo v závěru hry více sil a dosáhli na remízový bod.

V generálce brali brambory

Humpolec – Čtvrtou příčku obsadili na turnaji v Opatovicích nad Labem druholigoví házenkáři humpolecké Jiskry. Týden před startem mistrovských bojů to není rozhodně špatný počin, klání se totiž zúčastnily dva prvoligové a čtyři druholigové celky. Z vítězství se radovaly domácí Opatovice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení