VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město chtělo o „Čečkárně“ jednat, Fohl ji dočasně zavřel

Kamenice nad Lipou – Nepořádek, hluk a nevzhledný stav budovy – to jsou hlavní důvody stížností obyvatel Kamenice nad Lipou na provozovnu Herna Bar Alfa, známé jako „Čečkárna", které se dostaly k představitelům města.

27.12.2013
SDÍLEJ:

„Čečkárna“ je kus od centra města, sice v málo frekventované uličce, ale zároveň nedaleko hlavního sídliště. Foto: Deník/ Jan Mazanec

Ti se proto na základě těchto podnětů rozhodli pozvat na zasedání rady, které se uskutečnilo ve středu 11. prosince, jednatele této provozovny, v níž se konají například punkové, rockové či metalové koncerty, Miloše Fohla.

Provozování hostinské činnosti

V předvolání se jako důvod tohoto postupu uvádí právě „opakované připomínky občanů k provozování hostinské činnosti v nemovitosti v ul. Na Sušírně čp. 375". Poté následují dva body, které mají jednatele upozornit na další zákonné kroky, k nimž může dojít při jeho neochotě k domluvě.

V prvním případě jde konkrétně o upozornění, že pokud majitel neudržuje pozemek, který užívá nebo vlastní, a naruší tak vzhled obce, může mu obec uložit pokutu až do výše 100 tisíc.

Ve druhém bodě je podotýkáno, že ve věci provozování hostinské činnosti může být dále jednáno s živnostenským úřadem, s hygienickou stanicí a s hasiči. Jak uvedl starosta Kamenice nad Lipou Ivan Pfaur, toto předvolání bylo odesláno oběma jednatelům provozovny Herna Bar Alfa, tedy jak Miloši Fohlovi, tak i Zdeňku Fohlovi, nicméně na radu města se dostavil jen první jmenovaný.

Dopis městu

„Musím říct, že pan Fohl se zde vyjádřil tak, že jeho vystoupení budilo rozpaky. Místo, aby se vyjádřil k problému jeho provozovny, tak poukazoval na jiné případy. Četl nám také jím sepsaný dopis, ve kterém uvádí i to, že tedy provozovnu dočasně uzavírá," okomentoval jednání na radě starosta Ivan Pfaur.

Jednatel podniku Herna Bar Alfa Miloš Fohl řekl, že z předvolání na radu města, které mu bylo doručeno, vycítil, že město si nepřeje, aby „Čečkárna" dál fungovala.

Ve zmíněném dopise městu mimo jiné píše, že je na místě zvážit, zda nebyla naplněna podstata trestního činu zneužití pravomoci úřední osoby.

„V tomto předvolání mi bylo jen vyhrožováno paragrafy. Jakoby mi naznačovali, že můj podnik chtějí zlikvidovat. Neřekli mi hlavně ani to, kdo konkrétně si na hluk a nepořádek kolem stěžoval," uvedl svůj názor Miloš Fohl.

Ten také dále dodal, že policie v „Čečkárně" byla ještě před termínem této rady města, poukázala na hluk a nepořádek v přiléhajících ulicích, nicméně podle slov Fohla tu nic nezákonného neobjevila.

Výtku, že budova „Čečkárny" není opravená, sám Fohl uznává s tím, že hlavním problémem jsou finance. Ovšem s tvrzením, že kolem podniku je velký nepořádek, nesouhlasí.  „Stane se, že návštěvníci klubu vyhodí venku nějaké lahve a podobně, které si ale navíc sami přinesou a konzumují je venku. To nemůžeme uhlídat. Ale snažíme se v okolí herny vždy po každé akci uklidit. Nemůžeme být však zodpovědní za chování lidí v ulicích," podotkl Fohl.

V současné době Miloš Fohl tvrdí, že další kroky včetně znovu otevření provozovny zváží až po obdržení vyjádření a odpovědi starosty a rady města na jeho zmiňovaný dopis.

„Pan Fohl si od nás nenechal nic vysvětlit. Nabyl přesvědčení, že ho město nutí, aby ukončil své podnikání. Přitom jsme se s ním chtěli domluvit na tom, jak postupovat proti hluku a nepořádku kolem jeho provozovny, na který si obyvatelé stěžovali," doplnil Pfaur.

Po rozhodnutí Miloše Fohla „Čečkárnu" dočasně uzavřít se na facebookových stránkách tohoto klubu objevila zpráva, z níž vyplývá, že město „Čečkárnu" zrušilo. „I přes to přišlo na dnešním zasedání rady města Kamenice nad Lipou rozhodnutí, které nám vyrazilo dech – koncerty zrušeny s okamžitou platností," píše se na facebooku.

Jak sdělil Ivan Pfaur, poté přímo jemu začaly posílat emaily další rozhořčení, ale evidentně i špatně informovaní, návštěvníci klubu. „Přitom z veřejného výpisu z usnesení tohoto zasedání rady je jasné, že město nic neruší, ale bere na vědomí rozhodnutí dočasně podnik uzavřít, které vzešlo od samotného jednatele," zdůraznil Pfaur.

Názory lidí z Kamenice nad Lipou na provozovnu „Čečkárna" se mění podle toho, jak daleko od ní bydlí. V sousední lokalitě, ale asi 150 metrů od podniku, má dům Petr Novák.

„Kdybych tam asi dvakrát v životě nebyl, tak o nich ani nevím. Vím jen, že tam pořádají nějaké akce, ale hluk ke mně přes další zástavbu neproniká ani v létě. Takže ze sebe mohu říci, že jsem v této věci spíš nezúčastněná osoba," říká Petr Novák.

Kritičtější pohled ovšem má Martin Kantor, který bydlí v těsné blízkosti „Čečkárny". „Hluk je trochu slyšet jen v létě, když mám otevřená okna. Ale horší je, že na ulici se tam občas lidé válejí po zemi a ráno tam bývá rozbité sklo, nepořádek a další projevy vandalismu," říká obyvatel nedalekého domu. Za arogantní pak Martin Kantor považuje to, že někteří hosté podniku parkují delší dobu v obytné zóně, a to i tam, kde jejich auta brání jiným řidičům ve výhledu při výjezdu na hlavní silnici.

Aneta Slavíková, Jan Mazanec

Autor: Redakce

27.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.

V jihlavské zoologické zahradě odchovali leguána

Jihlava – Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra leguána fidžijského. A podle zbarvení mláďat těsně po vyklubání se z vajíček je zřejmé, že jde o samce a samici.

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Vysočina – Poskytnout základní laickou první pomoc, komunikace s operátorem záchranné služby. Studenti středních škol a učilišť na Vysočině se opět budou učit zachraňovat život v rámci hodin školní výuky.

AKTUALIZOVÁNO

Obviněného z vraždy z Humpolci poslal soud do vazby

Humpolec /EXKLUZIVNÍ FOTO/ – První letošní vražda na Vysočině se stala na začátku týdne v Humpolci na Pelhřimovsku. V pondělí časně ráno bylo na ubytovně v Pražské ulici nalezeno tělo pětačtyřicetiletého cizince bez známek života. Z vraždy policie obvinila muže ukrajinské národnosti. Okresní soud v Pelhřimově na něj ve středu uvalil vazbu, aby se nevyhýbal trestnímu řízení a nemohl ovlivňovat svědky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení