VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

11.1.2017

Pelhřimovští žáci mluví s Američany

Pelhřimov - Žáci ze druhého stupně Základní školy Na Pražské v Pelhřimově měli včera opět možnost učit se anglický jazyk přímo s rodilým mluvčím.

11.1.2017

Lidem v Horní Cerekvi podraží voda. O čtyři koruny

Pelhřimovsko – Obyvatelé Horní Cerekve a jejích místních částí zaplatí letos za vodu více.

10.1.2017

Studenti se v cizině učili toleranci k jiným kulturám

Pelhřimov – Hned tři nové projekty přichystala pro své členy agentura Hodina H, zabývající se zprostředkováním komunikace mezi studenty z celé Evropy na nejrůznější aktuální společenská témata.

10.1.2017

Pelhřimovské náměstí už je bez Vánoc

Pelhřimov - Včera dopoledne začal v Pelhřimově úklid vánoční výzdoby odstrojením vánočního stromu na tamním Masarykově náměstí včetně jeho likvidace.

10.1.2017

Na výuku chemie a přírodopisu se budou kamenické děti těšit

Kamenice nad Lipou – Žákům ze Základní školy v Kamenici nad Lipou se v blízké budoucnosti naskytnou nové možnosti ve výuce přírodopisu a chemie.

10.1.2017

Eliška vynikla, škola jako celek výrazně uspěla

Pelhřimov – Základní škola Komenského Pelhřimov má ve svých řadách deváťáky, kteří patří k nejlepším v republice. Eliška Heřmánková z 9. A se pak zařadila mezi top žáky v zemi.

10.1.2017

Čas výstavby nových bytů strojírenských firem se blíží

Pelhřimov – Cesta k výstavbě firemních bytů na Polním dvoře v Pelhřimově je volná. Stavební úřad vydal v minulých týdnech dvě územní rozhodnutí, strojírenské firmy Agrostroj a Conteg, které výstavbu nových bytů na jihovýchodním okraji Pelhřimova připravují, mohou chystat další kroky.

9.1.2017

Na úzkokolejku se vrátili milovníci historie v kostýmech

Kamenice nad Lipou - Jindřichohradecké místní dráhy uspořádaly oslavy 110. výročí zprovoznění úzkokolejné tratě Jindřichův Hradec – Obrataň a na tyto oslavy pozvaly občany, mládež, děti a milovníky železnic ze širokého okolí.

9.1.2017

Kvůli pamlskové vyhlášce se děti lépe stravovat nebudou

Humpolec – Kvůli takzvané pamlskové vyhlášce je na tom bufet na základní škole Hradská v Humpolci podle zástupkyně ředitele školy Ilony Kostřicové s nabídkou dost bídně. Podle vyhlášky ministerstva školství se musejí řídit především základní školy od 1. ledna tohoto roku. Zmíněná vyhláška o nezdravých potravinách totiž zakazuje ve školách prodávat určité potraviny včetně nápojů.

8.1.2017

Promrzlé tři krále lidé na Kamenicku přijímali vlídně

Kamenice nad Lipou – První kasičky s výtěžkem letošní Tříkrálové sbírky, které se v sobotu po odpoledne vracely do sídla Farní charity Kamenice nad Lipou, naznačily, že lidé, za nimiž tři králové přišli, byli opět štědří.

7.1.2017

Hasiči v Babicích přebírali nové auto

Babice - Sbor dobrovolných hasičů v Babicích u Buřenic přebíral v sobotu slavnostně nové  hasičské auto. Členům jednotky předával symbolicky klíče i dokumentaci starosta Buřenic Antonín Bárta.

7.1.2017

K čilým turistům z Vřesníku patří Koruna Vysočiny

Vřesník - Po trase Vřesník – rybník Belák – Trnávka – Červená Řečice – Želiv – Vřesník se uskutečnil i o posledním dni minulého roku tradiční silvestrovský pochod.

7.1.2017

Hledá se sál pro Vysočinku. Kapela vyprodala i velký Máj

Pelhřimov – Hledá se sál pro Vysočinku. Dostatečně velký sál. Oblíbená dechová muzika má v neděli v Pelhřimově svůj tradiční novoroční koncert a už s předstihem měla pro desítky zájemců špatnou zprávu.

6.1.2017

Ve Lhotě - Vlasenici už první nadšenci okusili běžecké trasy

Pelhřimovsko – Ve Lhotě – Vlasenici na Kamenicku se už prohánějí první milovníci zimních sportů v čerstvě vytvořených lyžařských stopách. Ty jsou pro tamní obyvatele, ale i pro ostatní návštěvníky obce připravené od středečního odpoledne.

6.1.2017

Oblastní charita pořádá fotografickou soutěž

Humpolec – Zajímavou příležitost pro fotografy skýtá letošní Tříkrálová sbírka, která právě v těchto dnech startuje na území celé České republiky.

6.1.2017

Sníh si děti užívají plnými doušky

Pelhřimovsko - Poměrně vydatnou sněhovou nadílku si v těchto dnech užívají i děti nejen z mateřských škol na Pelhřimovsku.

6.1.2017

Tolik sněhu už dlouho nebylo, shodli se ti, kteří uklízejí ulice

Pelhřimovsko – Začátek ledna už začal prověřovat správce komunikací, jak si dokážou poradit s typickými projevy zimy.

5.1.2017

Česká pošta splnila slib, parkoviště už slouží klientům

Pelhřimov – Česká pošta dodržela slib, že u nové pobočky v Pelhřimově na Svatovítském náměstí zpřístupní klientům parkoviště. Zákazníci už od prosince mohou nechat svá auta na ploše za budovou, parkoviště je přístupné z ulice U Prostředního mlýna.

5.1.2017

Sníh a vítr včera komplikovaly dopravu. Na železničním přejezdu uvízl náklaďák

Pelhřimovsko – Vzhledem k počasí se doprava na silnicích Pelhřimovska v nočních a ranních hodinách zkomplikovala. Na železničním přejezdu u Obrataně včera krátce po šesté hodině ranní uvízl nákladní automobil. Ten železnici u Obrataně na tři hodiny zablokoval.

5.1.2017

Bruslaři si užívají led nejen na Stráži

Pelhřimovsko - Díky teplotám, které se nejen na Pelhřimovsku v těchto dnech drží i ve dne pod bodem mrazu, mohou milovníci zimních sportů, především pak bruslení, využívat hned několik zamrzlých vodních ploch.

4.1.2017

Na opravu náměstí si budou muset Černovičtí ještě počkat

Černovice – Dlouho chystaná a očekávaná rekonstrukce Mariánského náměstí v Černovicích se minimálně o další rok posouvá.

4.1.2017

Peníze od návštěvníků koncertů pomůžou různě

Pelhřimov – Adventní a vánoční benefiční koncerty Scholy z Vyskytné a okolí a pěveckého sboru Řekni všem přinesly nejen hudební zážitek návštěvníkům koncertů.

4.1.2017

Kasička, cukry a dary zaplnily Charitu

Kamenice nad Lipou - Pracovníci Farní charity v Kamenici nad Lipou se v těchto dnech pilně připravují na blížící se Tříkrálovou sbírku, která se na Kamenicku uskuteční o nadcházejícím víkendu.

4.1.2017

Aut na CNG i stojanů dál přibývá

Pelhřimovsko – V roce 2017 by na Pelhřimovsku, konkrétně přímo v Pelhřimově, měly přibýt další veřejné stanice na stlačený zemní plyn, který je známý spíš pod zkratkou CNG.

3.1.2017

Přimrzlé labutě hned dvakrát zaměstnaly hasiče

Pelhřimovsko – Hned dvakrát vyráželi na Nový rok dopoledne hasiči na Pelhřimovsku osvobodit labutě přimrzlé na rybnících.

3.1.2017

Ve městech už se objevují první kontejnery na stromky

Pelhřimovsko – Ve městech na Pelhřimovsku se už objevily kontejnery. Do nich lidé, většinou ale až po příchodů Tří králů, vyhodí svůj vánoční stromek, který během uplynulých vánočních svátků zdobil jejich domácnost.

3.1.2017

Jako první se v Pelhřimově narodil Vítek

Pelhřimov - Prvním miminkem narozeným v roce 2017 v pelhřimovské porodnici se stal Vítek Pražan z Pelhřimova.

3.1.2017

Pro starou silnici začaly poslední měsíce zimní údržby

Ondřejov, Ústrašín – Přestože motoristé nad Ondřejovem už jezdí po krátkém úseku nové silnice, která je součástí stavby obchvatu u tohoto sídla v pelhřimovském okrese, cestáři stále ještě budou udržovat dosluhující silniční tah I/34.

2.1.2017

Přelom roku orámovali hlavně dva kluci v porodnici

Pelhřimov – Bez výjezdu hasičů se obešel přelom roku na Pelhřimovsku a víc práce neměli ani policisté.

2.1.2017

Lidé na radnicích zase myslí na přeměnu měst k lepšímu

Pelhřimovsko - Deník se na konci roku 2016 ptal osmi starostů a jedné starostky měst na Pelhřimovsku: Co považujete pro město, v jehož čele stojíte, za nejdůležitější v roce 2017?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies