VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

30.5.2017

Rekord způsobili nejmenší

Pelhřimov – Rekordních 520 běžců nejrůznější výkonnosti i nejrůznějšího věku se podepsalo pod účast na letošním Běhu pro úsměv, který se v Pelhřimově konal už počtvrté.

30.5.2017

Děti z Humpolce a Žirovnice se zapojí do ZUŠ Open

Humpolec, Žirovnice – Do celostátního happeningu základních uměleckých škol ZUŠ Open, který startuje v úterý 30. května, se zapojily i dvě takto zaměřené školy na Pelhřimovsku. Mezi 355 základními uměleckými školami, které si v rámci této společné prezentace připravily bohatý program, je i Základní umělecká škola Žirovnice a Základní umělecká škola Gustava Mahlera Humpolec.

29.5.2017

Žáci z Horní Cerekve si užijí o dva týdny delší prázdniny

Horní Cerkev – Žáci Základní školy v Horní Cerekvi si užijí o dva týdny delší letní prázdniny. Důvodem je rekonstrukce školní kuchyně, která bude zahájena 16. června a potrvá zhruba až do poloviny září.

29.5.2017

Trafostanice rozkvetla podle návrhů humpoleckých školáků

Humpolec – Trafostanice Stromovka v humpolecké ulici Na Rybníčku rozkvetla. V polovině května si v rámci výtvarné výuku vzali nepříliš vzhlednou a vysloveně účelovou stavbu do parády žáci z místní Základní školy Hálkova a její fasádu přeměnili na kvetoucí louku.

29.5.2017

Pelhřimovští žáci studovali angličtinu v přírodě

Pelhřimov – Žáci Základní školy Komenského v Pelhřimově se pustili do výuky angličtiny v netradičním stylu.

29.5.2017

Pelhřimovský domov seniorů má už pár dní novou kapli

Pelhřimov – Klienti Domova pro Seniory Pelhřimov prožili slavnostní chvíle při žehnání nové kaple a křížové cesty, které se nacházejí přímo v budově. Žehnání se ujal pelhřimovský kněz Martin Brácha, který tu odsloužil i první mši.

27.5.2017

OBRAZEM: Centrum Pelhřimova patřilo Běhu pro úsměv

Pelhřimov – Od sobotního rána patřilo pelhřimovské Masarykovo náměstí sportovcům nejrůznějšího věku i výkonnosti. Běh pro úsměv, který se zde konal už počtvrté, byl tradičně určen prakticky pro všechny, kteří se chtějí hýbat.

27.5.2017

Návštěvníci muzea Kamenici spatří ve dvou variantách

Kamenice nad Lipou – Výstavní sál muzea v Kamenice nad Lipou od soboty 27. května nabízí k vidění novou výstavu fotografií. Jedná se o výstavu srovnávacích fotografií, která umožní návštěvníkům na jednom místě pozorovat a uvědomit si, jak se Kamenice nad Lipou v průběhu času proměňovala.

27.5.2017

Kamenické náměstí zaplní historické automobily

Kamenice nad Lipou – Na náměstí v Kamenici nad Lipou si v sobotu chvilku po poledni dají dostaveníčko historické automobily a motocykly.

27.5.2017

Zkrášlování dominanty začínalo na laně

Pelhřimov – Muži na lanech, kteří byli v minulých dnech vidění na věži pelhřimovského kostela svatého Bartoloměje, obstarali hlavní práce při generální opravě omítek a nátěrů této dominanty města.

27.5.2017

Pacovští ochutnají různá piva

Pacov – Milovníky zlatavého moku v sobotu potěší Pivní slavnosti v Pacově, které se tu konají už posedmé. Majitelé místního Rodinného minipivovaru pozvali další čtyři minipivovary z různých míst České republiky.

27.5.2017

Žirovničtí se dnes ocitnou ve středověku. Přijde i rytíř

Žirovnice – Prostory zámku v Žirovnici a jeho okolí ožijí už dnes tradičními Slavnostmi žirovnického jednorožce. Program akce startuje v 10 hodin téměř současně v celém zámeckém areálu, od Špýcharu přes Přírodní divadlo a zámecká nádvoří, až tedy na takzvaný parkán, neboli zadní zahradu, kde začíná program v 11.20 hodin.

26.5.2017

Běh pro úsměv je tady, náměstí zaplní i roční „běžci“

Pelhřimov – Od sobotního rána budou už počtvrté plnit pelhřimovské Masarykovo náměstí sportovci nejrůznějšího věku i výkonnosti. Běh pro úsměv je tradičně určen prakticky pro všechny, kteří se chtějí hýbat.

26.5.2017

Humpolecké centrum Cipísek projde od června zásadní změnou

Humpolec – Rodinné centrum Cipísek se o svou budoucnost bát nemusí. Od 1. června se stane oficiální součástí humpoleckého Střediska pro volný čas, které slibuje, že hlavní poslání Cipíska zachová.

26.5.2017

V Kamenici se sejdou nejlepší klavíristé světa

Kamenice nad Lipou – Opět po roce se budou v Kamenici nad Lipou sjíždět mladí talentovaní klavíristé z různých koutů světa. Během celého víkendu se totiž v kamenickém kulturním domě uskuteční osmý ročník mezinárodní Novákovy klavírní soutěže.

25.5.2017

Humpolecké cyklovýlety už mají svou aplikaci

Humpolec – Cyklovýlety po humpoleckém okolí získaly nový a moderní kabát. Původní papírová brožura s názvem Humpolecko na kole se změnila v mobilní aplikaci, kterou si mohou cyklisté zdarma stáhnout do svých mobilních telefonů.

25.5.2017

Turistický pochod Noční Pacov oslaví své kulatiny

Pacov – Klub českých turistů v Pacově má důvod k oslavám. Tento týden, konkrétně v pátek 26. května, odstartuje třicátý ročník tamního tradičního pochodu s názvem Noční Pacov.

25.5.2017

Kateřina Neumannová vstoupila v Pelhřimově do Síně slávy

Pelhřimov - Kateřina Neumannová, legenda českého lyžování, včera vstoupila do Rekordmanské Síně slávy. Svou cenu si převzala v rámci návštěvy na Základní škole Na Pražské v Pelhřimově.

25.5.2017

Děti ze sociálně slabých rodin dostanou obědy zdarma

Vysočina – Rodinám s dětmi, které se ocitly v tíživé finanční situaci, podává Kraj Vysočina pomocnou ruku v podobě potravinové pomoci.

24.5.2017

Hrad Kámen se speciálně pro děti otevře i letos

Kámen – Speciální dětské prohlídky hradu Kámen, které se loni konaly poprvé, sklidily značný úspěch od nejmenších návštěvníků i jejich dospělého doprovodu. Tento víkend se kámenské hradní brány otevřou dětem znovu.

24.5.2017

V Počátkách bude vikariátní dětská pouť

Počátky – V sobotu 27. května se v Počátkách koná vikariátní dětská pouť na téma „Voda je dar". Srdečně zvány jsou všechny děti, jejich sourozenci a kamarádi, rodiče i prarodiče.

24.5.2017

Rodiče doporučují rekordy i další místa

Pelhřimov – Certifikát „Ověřeno rodiči" získalo pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit, a to za služby, které nabízí v areálu expozice Zlaté české ručičky.

24.5.2017

Běh pro úsměv láká i na odměny

Pelhřimov - Přípravy na sobotní čtvrtý ročník pelhřimovského Běhu pro úsměv, který je určen opravdu pro všechny věkové kategorie, vrcholí.

24.5.2017

Na sto dní se uzavře hlavní dopravní tah v Červené Řečici

Červená Řečice – Letošních plány oprav krajských silnic se nevyhnou ani městu Červená Řečice. Naplánované stavební práce ještě před prázdninami uzavřou tamní hlavní tah ve směru na Prahu.

24.5.2017

Kameničtí rozebrali kuželnu. Dotace na novou jim ale stopli

Kamenice nad Lipou – Ministerstvo školství stoplo dotace, mezi kterými byla i žádost Tělovýchovné jednoty (TJ) Slovan Kamenice nad Lipou na vybudování čtyřdráhové kuželny. Kuželkáři z Kamenice nad Lipou se už ale pustili do demoličních prací.

24.5.2017

Lyžařská legenda navštíví Pelhřimov

Pelhřimov – Děti ze Základní školy Na Pražské v Pelhřimově ve středu navštíví legenda českého lyžování Kateřina Neumannová.

23.5.2017

Boj mezi studánkami trval až do půlnoci, rozdíl byl jen 25 hlasů

Mladé Bříště, Suchá – Studánkou Vysočiny roku 2017 je studánka u rybníka Zimostráz u Suché u Jihlavy. Rozhodlo o tom 561 hlasů v internetovém hlasování, které na podporu vítězky přišly do půlnoci z pondělí 22. na úterý 23. května.

23.5.2017

Stavební práce uzavřely v Humpolci další silnici

Humpolec – Od pondělí 22. května se doprava v Humpolci ještě více zkomplikovala. K úplné uzavírce humpolecké Husovy ulice se přidala i uzavírka křižovatky na rohu humpoleckého sídliště Na Rybníčku, kde do podzimu vyroste nový kruhový objezd.

23.5.2017

Ranní nehoda si vyžádala zranění

Ondřejov – Zranění, které skončilo převozem do nemocnice, si vyžádala dopravní nehoda, k níž došlo v pondělí krátce před šestou hodinou ranní u Ondřejova na Pelhřimovsku.

23.5.2017

O titul nejstarší obyvatelky Vysočiny se hlásí dvě ženy, jimž je shodně 104 let

Vysočina – Po únorovém úmrtí Marie Matouškové z Cetoraze na Pelhřimovsku, která loni 16. října slavila 108. narozeniny, se o titul nejstarší obyvatelky Vysočiny „hlásí" dvě ženy, kterým je 104 let. Vyplývá to z aktuálně zveřejněné statistiky České správy sociálního zabezpečení, která přehled stoletých a starších důchodců vede.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení