VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

2.12.2016

Už je nás víc než loni, koledy společně zazní na 11 místech

Pelhřimovsko – Tak nás bude víc! Zatímco před rokem zazněly společně koledy na deseti místech Pelhřimovska, letos tomu bude na místech jedenácti. Pokud se ještě někdo nepřihlásí, neboť do termínu akce Česko zpívá koledy ve středu 14. prosince je ještě čas a šance.

2.12.2016

První sníh silničáři nezaspali

Pelhřimovsko – Nemálo řidičů se během včerejšího dne potýkalo s letošní první větší nadílkou sněhu. Technické služby ve městech však pracují naplno.

1.12.2016

Vánoční kamion pomůže skautům

Kamenice nad Lipou – Dnešní odpoledne na náměstí v Kamenici nad Lipou nebude pouze o příjezdu legendárního červeného Coca–cola kamionu s vánočním zdobením, akce totiž bude mít i charitativní charakter.

1.12.2016

Děti se svými rodiči se vydaly na prohlídky škol

Pelhřimovsko - V těchto dnech míří děti se svými rodiči do středních, ale i základních škol, aby si prohlédly své budoucí působiště a vybraly si, kde se v blízké budoucnosti budou vzdělávat.

1.12.2016

Pošta v Chyšce začíná ponovu

Pelhřimovsko – Od dnešního rána přivítá na poště ve Velké Chyšce zákazníky její nová podoba pošta Partner. To jsou pobočky České pošty provozované třetí stranou.

30.11.2016

Virtuální univerzita třetího věku přilákala do školních lavic seniory

Humpolec – Středisko volného času v Humpolci zahájilo první ročník univerzity třetího věku. Na složení závěrečných testů v zimním semestru se chystá patnáct studentů.

30.11.2016

Před Ondřejovem už jsou vidět znatelné pokroky

Pelhřimovsko - Na trase mezi Pelhřimovem a Božejovem, kde dělníci staví dlouho připravovaný obchvat Ústrašína, Ondřejova a Myslotína, pokračují práce i v těchto dnech, na počátku přicházející zimy.

30.11.2016

Pelhřimovští radní hledají mimořádné žáky i sportovce

Pelhřimov – Posledních pár dní mohou zájemci, kteří znají někoho, kdo významným způsobem ovlivnil veřejné dění v Pelhřimově nebo se významně zasloužil o propagaci tohoto města, posílat své nominace. Město Pelhřimov totiž opět shromažďuje návrhy na udělení cen města.

29.11.2016

Naučit se lyžovat studenti z okresu chtějí. Na běžkách je to ale moc nebaví

Pelhřimovsko – I během letošní zimní sezony vyrazí studenti ze tří gymnázií na Pelhřimovsku zdokonalit své lyžařské schopnosti do bližších či vzdálenějších horských středisek.

29.11.2016

Manželé Šimpachovi si zopakovali kroky na radnici po padesáti letech

Nová Cerekev – Reprízu začátku společné cesty životem si v neděli v Nové Cerekvi po padesáti letech zopakovali Marie a Václav Šimpachovi z Proseče-Obořiště.

29.11.2016

Čaj a kávu ve Vrátnici vystřídaly stromky a šperky

Pelhřimov - Milovníci ručně vyráběných předmětů mohou zavítat do pelhřimovské kavárny Vrátnice, kde včera hodinu po poledni zahájili prodejní vánoční výstavu.

29.11.2016

Dárek může být hračka i povlečení

Pelhřimovsko – Děti z dětského domova v Humpolci myslí na svou budoucnost. Pod stromečkem si přejí najít i ryze praktické dárky. Důvodem je to, že v domově nyní žije více starších dětí.

28.11.2016

Matice Křemešnická chce v létě 2017 pozvat Spirituál kvintet

Křemešník – Užší spolupráce s farností při opravě budov na Křemešníku, provázání průvodcovských aktivit, vydávání knih a pořádání kulturních akcí.

28.11.2016

Házenkářky Slavoje vezly ze Slovácka stříbro

Žirovnice – Mezinárodní turnaj v házené mladších žákyň, který se uskutečnil ve Veselí nad Moravou, skončil úspěchem pro DHK Slavoj Žirovnice. Děvčata z Vysočiny na Slovácku obsadila druhé místo, přestože ve startovním poli patřila věkovým průměrem k vůbec nejmladším.

28.11.2016

Vysočinka pomohla v Kejžlici Světlušce částkou 15 tisíc

Kejžlice, Černovice – Ve sváteční odpoledne 17. listopadu se do posledního místa zaplnil sál kulturního domu v Kejžlici u Humpolce přáteli a příznivci dechové muziky.

28.11.2016

Nesem vám noviny i Pásli ovce Valaši zazpívají letos v Humpolci poprvé

Pelhřimovsko – Už pošesté se na náměstích a návsích po celé republice sejdou lidé, aby si zazpívali vánoční koledy v rámci akce Česko zpívá koledy s Deníkem. Na Pelhřimovsku se počet těchto míst dokonce zvětšuje.

28.11.2016

Vynikajícím lékařem Pelhřimovska je Karel Kalla

Pelhřimov - Součástí programu jednání okresního sdružení České lékařské komory, které se 23. listopadu uskutečnilo v jídelně Nemocnice Pelhřimov, bylo také předání ocenění vynikajícímu lékaři Pelhřimovska.

27.11.2016

Na náměstí lákal svařák i kapela saxofonistů

Humpolec - V pátek 25. listopadu zněly humpoleckým Horním náměstím tóny kapely Swinging Chipses.

27.11.2016

Advent s nádechem historie si užili na Orlíku

Humpolec - V sobotu přichystali správci zříceniny hradu Orlík v Humpolci pro milovníky adventu ale i historie pečení perníčků v hradní chlebové peci

25.11.2016

Žulové kostky ve Školní ulici vystřídá tichý asfalt s gumou

Humpolec – Ačkoli měl být ve Školní ulici v Humpolci zachován duch historie v podobě žulových kostek, poslední zastupitelstvo města rozhodlo ve prospěch méně hlučnějšího asfaltu.

25.11.2016

Akademie nabídne ještě dvě představení

Pelhřimov - Zhruba 420 dětí se blýsklo v desátém ročníku Školní akademie, kterou si pro své rodiče a prarodiče připravily děti ze Základní školy Krásovy domky Pelhřimov.

25.11.2016

Tóny kapely Tři tečky se rozezní náměstím už dnes

Pelhřimov - Prostranství před stánkem U Stromečku, který na Masarykově náměstí v Pelhřimově vyrostl během středečního odpoledne, zaplní už dnes od 17 hodin milovníci svařáku či jiné horké pochutiny a hudební nadšenci.

25.11.2016

Pásky dostanou malí i velcí

Pelhřimov – Tři obce s rozšířenou působností (ORP) na Pelhřimovsku, jimiž jsou Pelhřimov, Humpolec a Pacov, získaly od Kraje Vysočina reflexní pásky, které mezi své obyvatele distribuují různými cestami.

24.11.2016

Kolektiv kronikářů v okrese mládne. Nové technologie ale příliš nevyužívají

Pelhřimovsko – Už příští středu 30. listopadu se v 15.30 hodin sejdou kronikáři z okresu Pelhřimov ve freskovém sále zámku pánů z Říčan v Muzeu Vysočiny Pelhřimov.

24.11.2016

Vánoční jarmark přilákal malé tvořivce

Humpolec - Včera od 9 až do 16.30 hodin se mohli zájemci zúčastnit již tradičního jarmarku a tvůrčích dílen nazvaných …a vánoční přichází čas.

24.11.2016

Počáteckým zřejmě ve městě vyroste bowlingová dráha

Počátky – Zástupci města Počátky se formou ankety v zářijovém vydání místního zpravodaje ptali obyvatel, zda by ve svém městě uvítali jako volnočasovou aktivitu bowling.

23.11.2016

Pelhřimovské náměstí ožije už v pátek

Pelhřimov – Stánek U Stromečku, který je tradičně spojený s několika hudebními, ale i jinými, akcemi, startuje v tento pátek již šestou zimní sezonu.

23.11.2016

Historické centrum Pelhřimova zdobí vánoční smrk

Pelhřimov - Včera ráno dělníci pokáceli, naložili a převezli vánoční třináctimetrový strom z pelhřimovské Vnitřní ulice na Masarykovo náměstí, kde ho už tuto neděli za účastni široké veřejnosti slavnostně rozsvítí.

23.11.2016

Jiřičtí nemají na stěnu proti hluku nárok. Boj ale nevzdají

Jiřice – Obyvatelé Jiřic, které leží nedaleko Humpolce a také v bezprostřední blízkosti dálnice D1, se protihlukové stěny zřejmě nedočkají. Podle posledních výsledků totiž hluk z dálnice není zdraví škodlivý.

22.11.2016

Trojici Mikuláše, čerta a anděla mají rodiče ještě šanci sehnat

Pelhřimovsko – Známé skupinky Mikulášů, čertůa andělů, které tradičně vychází do ulic měst a obcí na Pelhřimovsku, ale především do tamních rodin s malými dětmi, 5. prosince, mají ještě několik míst ve svém rezervačním seznamu volných.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies