VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

3.5.2017

První liga je v ohrožení, pelhřimovští florbalisté dvakrát prohráli

Pelhřimov – Po výhře v domácím prostředí dostali florbalisté Spartaku hodně studenou sprchu. Prohráli oba zápasy v Chomutově a v baráži o I. ligu tahají za kratší konec provazu.

3.5.2017

Popularita workoutových hřišť se šíří Pelhřimovskem. Další vyroste v Rynárci

Rynárec – Během podzimu přibude další místo pro workout. Do výstavby populární venkovní posilovny se tentokrát pustila obec Rynárec.

3.5.2017

Místo vlakem se dopraví autobusem

Pacov, Nová Cerekev – Od úterý až do čtvrtka se cestující, kteří byli zvyklí jezdit mezi Pacovem a Novou Cerekví vlakem, musí přepravovat autobusem.

2.5.2017

Na děti čekalo překvapení. Přišel “živý“ brontosaurus

Častrov – Křemílek a Vochomůrka na různých stanovištích v pohádkovém lese, hranice s hořící čarodějnicí, živá hudba, ale i malé velké překvapení, to vše nechybělo v neděli 30. dubna u rybníku Louvaru v Častrově.

2.5.2017

S prostředím školy se želivští předškoláci už seznámili

Želiv – Děti, které od 1. září začnou chodit do Základní školy Želiv, měly letos poprvé možnost absolvovat kurz pro předškoláky.

2.5.2017

Nemocnice Pelhřimov měla své zástupce i ve Vídni

Pelhřimov – Zástupci Nemocnice Pelhřimov se v polovině dubna zúčastnili mezinárodní konference sítí nemocnic podporující zdraví ve Vídni, kde prezentovali svůj projekt s názvem Doktora se nebojíme aneb s úsměvem do nemocnice.

30.4.2017

Kámen: Chátrající kaple se může stát novou dominantou vesnice

Kámen – Radní Kraje Vysočina posvětili záměr obce Kámen na Pelhřimovsku o převodu kaple Panny Marie Bolestné. Kraj může začít jednání s původním vlastníkem, kterým je církev. Díky plánovaným krokům by v budoucnu mohla právě kaple, stejně jako samotný hrad Kámen, spadat pod správu kraje.

30.4.2017

Rampušáci se přetahovali s Řevnickými, letos rekord slaví deset let

Pelhřimov - Nejvyšší změřená hořící hranice, u níž se odehrával čarodějnický program, oslaví v neděli 30. dubna desáté narozeniny. Hranici měřící 16,999 metru postavil klub Rampušáků ze středočeských Mnichovic v dubnu 2007. Zahořela, jak jinak, 30. dubna onoho roku.

30.4.2017

Velké dopravní stavby se Vysočině vyhýbají

Jihlava – Obchvat tří obcí na Pelhřimovsku na silnici první třídy patří mezi největší investiční akce Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na Vysočině v posledních čtyřech letech. Více než pětikilometrový úsek nové silnice Božejov – Ondřejov – Pelhřimov by měl být uveden do provozu už letos v létě.

29.4.2017

Kamenický zámek se opět zahalí do růžového hávu

Kamenice nad Lipou – Nejen zamilované páry mohou v pondělí 1. května odpoledne zavítat na zámek v Kamenici nad Lipou. Již potřetí se tam uskuteční akce, která nese název První růžový máj.

29.4.2017

Stavění máje většinou pojí s tradičním pálením čarodějnic

Pelhřimovsko – Prostor nad střechami několika domů v obcích a městech nejen na Pelhřimovsku oživí v těchto dnech větvičky břízy a věnce ozdobené barevnými stužkami a pentlemi. Přestože stavění máje se váže především k 1. květnu, na některých místech okresu se k této tradici připojují i později.

29.4.2017

Gymnazistům zazvonil školní zvonek naposledy

Pelhřimov - Pískání píšťalek a pořádné rušno v pátek avizovalo, že pelhřimovským gymnazistům zazvonilo ve škole naposledy. Studenti posledních ročníků se převlékli do různých masek, dali o sobě pořádně vědět a mladším spolužákům znesnadinili cestu do školy.

28.4.2017

Pohádkovou cestu Rynárečtí zakončí u čarodějnice

Rynárec – V neděli 30. dubna se Rynárečtí vypraví na tradiční pohádkovou cestu za čarodějnicí.

AKTUALIZOVÁNO
28.4.2017

Sníh znovu komplikuje dopravu na Vysočině

Vysočina - Dopravu na silnicích Vysočiny v pátek ráno zkomplikovalo zimní počasí. Na mnoha místech byly komunikace obtížně sjízdné, zejména pak silnice nižších tříd, které pokryla vrstva rozježděného sněhu. Hasiči a záchranáři zasahovali u několika desítek událostí.

28.4.2017

Okolo silnice sesbírali téměř stovku lahví od alkoholu

Pavlov – Bez ohledu na nepříznivé počasí se v sobotu 22. dubna Pavlovští zapojili do celokrajské akce s názvem Čistá Vysočina.

28.4.2017

OBRAZEM: V muzeu rekordů se mohou najíst i obři

Pelhřimov – Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově je bohatší o nerezový příbor, který se zařadil do maxi výrobků.

27.4.2017

Důchodkyně od orloje si novinku pochvalují

Onšov - Na čtyři evropské metropole se ve středu přeměnily chodby Domova důchodců v Onšově.

27.4.2017

Sýčkovi i sově pálené hrozí vymizení z Vysočiny

Pelhřimovsko – Sova pálená se z Vysočiny pomalu vytrácí, sýček obecný je dokonce horkým kandidátem na vyhynulý druh a to nejen na Vysočině. O jak vážnou situaci jde, ukáží kontroly budek, které se brzy uskuteční.

27.4.2017

Mrazy trvale poškodily třešně, ořešáky i zeleninu

Vysočina – Už teď je jasné, že úroda z některých ovocných stromů či keřů na Vysočině nebude valná.

26.4.2017

Opravená pelhřimovská dominanta soutěží o titul

Pelhřimov – Pelhřimovská kaple Kalvárie bojuje v celorepublikové soutěži Proměna roku, navíc jako jediný kandidát z Pelhřimovska. Do konce dubna ji mohou lidé podpořit v souboji s dalšími 111 opravenými objekty z celé České republiky svým hlasem.

26.4.2017

Vysočinu a Jižní Tyrolsko možná spojí partnerství

Jihlava – Partnerství Havlíčkova Brodu se severoitalským Brixenem by se mohlo rozrůst na krajskou úroveň a Kraj Vysočina by tak mohl v budoucnu úzce spolupracovat s italským regionem Jižního Tyrolska.

26.4.2017

Na lékařskou pohotovost padne víc peněz

Jihlava – Každá z pěti nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina dostane jako příspěvek na fungování lékařských pohotovostních služeb přibližně dvacet milionů korun.

26.4.2017

Studánkou Vysočiny roku 2017 chtějí být tři kandidátky

Mladé Bříště – Necelý měsíc má veřejnost na to, aby určila vítězku ankety Studánka Vysočiny roku 2017. Anketu každoročně vyhlašuje sdružení Zelené srdce, které má sídlo v Mladých Bříštích, a to prostřednictvím webu www.zelenesrdce.cz.

26.4.2017

Na Osvobození dělají chemii, fyziku a biologii atraktivnější

Pelhřimov – Na Základní škole Osvobození v Pelhřimově tento čtvrtek pokračuje projekt s názvem Rozvoj kreativity ve výuce přírodovědných předmětů. Vyzkoušet si fyziku, chemii či biologii sem chodí i děti z jiných pelhřimovských škol.

26.4.2017

Nová občanská poradna v Pacově se místním osvědčila

Pacov – Občanská poradna v Pacově má za sebou první čtvrtletí, které potvrzuje význam jejího založení.

26.4.2017

Švihov se dočká zcela nového návrhu ochranných pásem

Pelhřimovsko – Diskutovaný návrh změn ochranného pásma vodárenské nádrže Švihov, který sklidil vlnu kritiky z důvodu fatálního dopadu na zemědělskou činnost i samotný život lidí na Pelhřimovsku, má překvapivý výsledek. Povodí Vltavy se rozhodlo svůj předložený návrh, v jeho původním znění, stáhnout.

25.4.2017

Fialový Běh pro úsměv už finišuje s přípravami

Pelhřimov – Už za měsíc se bude v centru Pelhřimova běhat s úsměvem. Čtvrtý ročník charitativního běhu proti obezitě Běh pro úsměv se letos koná v sobotu 27. května a právě v těchto dnech vrcholí jedna důležitá fáze příprav.

24.4.2017

Nová veřejná osvětlení zažijí v Jiřicích premiéru

Jiřice – Obec Jiřice budou od letošního roku osvětlovat moderní veřejná osvětlení. Novinka, která bude mít v obci svou premiéru, ušetří elektrickou energii i obecní peníze.

24.4.2017

Přírodu děti poznávaly i za deště

Pacov - Den Země oslavili v sobotu i malí a velcí z Pacova. Návštěvníci tamní zámecké zahrady tak během deštivého odpoledne mohli například střílet z luku, prověřit své znalosti v přírodovědném kvízu, dozvědět se něco zajímavého o včelách nebo divokých zvířatech, která žijí v naší krajině.

24.4.2017

Hradní pokladnu přestěhují do samotného Kámena

Kámen – Letošní, 44. sezona hradu Kámen, která odstartovala prvního dubna, s sebou přinesla řadu novinek pro návštěvníky. Expozice hradu se rozrostla o malou výstavní síň pro kočárky a kolébky a zásadní proměnou prošla i hradní pokladna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies