VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

5.6.2017

V Kališti se sešli folkoví nadšenci

Kaliště - Údolí u bývalé kovárny Na Bělici v Kališti opět ožilo tradiční folkovou akcí. V pátek a sobotu se tam totiž uskutečnil třetí ročník Letního folkového festivalu Folkaliště. Hudbě v Kališti patřilo i sobotní dopoledne, které hned v deset hodin zahájilo dívčí seskupení The Addams Sisters.

5.6.2017

Děti z Rybníčku si zkusily, jaké je to být pravými herci

Rybníček u Pelhřimova – Pohádka O poníkovi, který zmizel, která vznikala na Farmě Rybníček, je dotočená. Podílelo se na ní jedenáct dětí, které tady navštěvují jezdecký a chovatelský kroužek. 24. června ji čeká premiéra pro veřejnost.

5.6.2017

Návštěvníci Stromovky se vžili do role projektanta

Humpolec - Návštěvníci Platformy, jejíž letošní sezona odstartovala v Humpolci 1. června, měli v sobotu možnost nakreslit a napsat svou originální představu o budoucnosti parku Stromovka. Právě v tomto prostředí se tříměsíční multižánrový festival Letní Platforma Humpolec 2017 koná.

3.6.2017

Mladí potřebují, aby je někdo podpořil

Pelhřimov - Neziskovou organizaci Hodina H vede Daniela Havlíčková se svými dvěma dcerami, Evou a Ivou. Letos slaví patnácté narozeniny nejen Hodina H, ale také jedna z jejích největších regionálních akcí Region tančí. 

3.6.2017

Židovská synagoga v Nové Cerekvi ožije i toto léto

Nová Cerekev – Také letos si v židovské synagoze v Nové Cerekvi připravili bohatý kulturní program na celé léto. Kromě koncertů je tady připravena i výstava.

3.6.2017

Děti z dětských domovů porovnaly síly na humpoleckém stadionu

Humpolec – Celkem padesát tři dětí z dětských domovů si užilo již šestadvacátý ročník Sportovního dne na humpoleckém atletickém stadionu. Pro děti si organizátoři připravili dopoledne plné disciplín a napínavých okamžiků.

3.6.2017

Hodina H roztančila pelhřimovské náměstí

Pelhřimov - Pelhřimovská Hodina H si na pátek pro milovníky tance připravila bohatý kulturní program.

3.6.2017

Skutečný dopad protikuřáckého zákona ukáže až zima

Pelhřimovsko, Havlíčkobrodsko – Protikuřácký zákon, který začal platit s úderem středeční půlnoci, za krátkou dobu své existence vzbudil rozporuplné reakce. Provozovatelé stravovacích zařízení se ale shodují na jednom. Opravdový dopad ukáže až zima.

3.6.2017

Teď už o budoucnost smíšeného pěveckého sboru strach nemám

Kamenice nad Lipou – V létě roku 2015 se malým i velkým hudebníkům z Kamenice nad Lipou podařilo dát napodruhé dohromady smíšený pěvecký sbor. Kamínek, jenž je název zmíněného kamenického sboru, už tak funguje dva roky. 

2.6.2017

Jiránková přivezla bronzovou medaili

Pelhřimov – Česká bojovnice v taekwondu Iveta Jiránková, jejímž domácí základnou je pelhřimovské Taekwondo Lacek, vybojovala v ukrajinském Charkovu bronzovou medaili.

2.6.2017

Oprava: Den otevřených dveří v Cristalite Bohemia už proběhl

Světlá nad Sázavou – V dnešním vydání Havlíčkobrodského a Pelhřimovského deníku vyšel článek o chystaném Dni otevřených dveří ve světelské sklárně Crystalite Bohemia. Tato akce proběhla už 27. května a tento víkend se konat nebude.

2.6.2017

V krajské soutěži My třídíme odpad boduje i Pelhřimovsko

Pelhřimovsko – Soutěž obcí Kraje Vysočina s názvem My třídíme nejlépe 2017 se ocitla ve své polovině. Podle prozatimních výsledků, které jsou uveřejněny na oficiálních webových stránkách kraje, si ze všech zástupců Pelhřimovska nejlépe vede obec Obrataň, která v současné chvíli drží ve své kategorii bronzovou příčku.

2.6.2017

Organizátory obnoveného tábora trápí malý zájem dětí

Bratřice – Organizátoři letošního letního tábora Pacovské prázdnění v těchto dnes řeší, zda se tábor z důvodu malého zájmu dětí vůbec uskuteční. Důvodem nízkého zájmu malých táborníků je zřejmě dvouleté přerušení této tradice.

2.6.2017

Budoucnost humpoleckého nádraží zůstává ve hvězdách

Humpolec – Přesun humpoleckého autobusového nádraží vyvolal vlnu žalob a stížností. I přes původní zahájení stavebních prací se jeho realizace posouvá na dobu neurčitou.

2.6.2017

Pacovským seniorům se naskytly lepší možnosti

Pacov – Senioři, kteří pravidelně dochází do Centra pro seniory a univerzity třetího věku v Pacově, mohou čerstvě využívat nové vybavení. To jim převážně během tvůrčích dílen usnadní práci a navíc zkvalitní jejich výrobky.

2.6.2017

Okolí Kulturního domu Máj bylo v obležení dětí

Pelhřimov - Děti z Pelhřimova svůj svátek slavily na několika zajímavých stanovištích, které si pro ně připravili zaměstnanci místního kulturního zařízení ve spolupráci s několika dalšími organizacemi.

1.6.2017

Jubilejní ročník taneční přehlídky láká stovky tanečníků

Pelhřimov – Pelhřimov se připravuje na nadcházející taneční smršť. Během tradiční taneční show, která odstartuje v pátek 2. června, se předvedou amatérští i profesionální milovníci tance, aby společně oslavili patnácté narozeniny akce s názvem Region tančí.

1.6.2017

Letiště zaplní zemědělské stroje

Kámen – Na letišti u obce Kámen se opět sejdou milovníci zemědělské techniky. Už tento pátek se tam totiž uskuteční patnáctý ročník velké polní výstavy CASE DEN 2017 s podtitulem Svět se mění, červená zůstává – 175 let Case IH.

1.6.2017

Kolem kostela svatého Víta se bude rekonstruovat

Pelhřimov – Omezení dopravy v souvislosti s opravami v prostoru kolem kostela svatého Víta čeká v příštích dnech Pelhřimov. Na nadcházející změny upozornil pelhřimovské občany i firmy na svých webových stránkách Městský úřad Pelhřimov již v minulém týdnu.

1.6.2017

V Počátkách se dozví i o politických procesech

Počátky – Ti, kteří se chtějí dozvědět víc o knize Taktéž tam byli, mohou ve čtvrtek 1. června v podvečer zavítat na besedu v Počátkách. V rámci cyklu přednášek a naučných pořadů totiž Kulturní zařízení města Počátky pořádá besedu s bývalým středoškolským učitelem Petrem Mazancem.

1.6.2017

Děkanskou zahradu ovládl Kolotoč pohádek

Pelhřimov – Více než stovka dětí s rodiči zamířila v pátek 26. května do pelhřimovské Děkanské zahrady. Pod záštitou Rodinného centra Krteček se zde totiž uskutečnil již druhý ročník loutkového divadla.

1.6.2017

Děti si užijí svátek. Třeba v zoo s papoušky a dravci

Vysočina - Děti dnes mají svůj den. Oslavy na Vysočině nabídnou zábavu, soutěže, sport, ale i poučení. Některé oslavy na počest dětí jsou již dnes, vše vyvrcholí o víkendu.

1.6.2017

Klášterní restaurace má unikátní lákadlo

Želiv – Na dvě desítky brýlí Nadi Urbánkové budou přes celou hlavní turistickou sezonu k vidění v klášterní restauraci, která se nachází v areálu premonstrátského kláštera v Želivě.

31.5.2017

Humpolecký stadion hostil třetí ročník her seniorů

Humpolec - V úterý odpoledne si na atletickém stadionu Tělovýchovné jednoty Jiskra v Humpolci dali dostaveníčko aktivní senioři. Uskutečnily se tam totiž již třetí sportovní hry seniorů. Přijít si ve 14 hodin zasportovat na humpolecký stadion ale mohli i ostatní zájemci, kteří mají rádi pohyb.

31.5.2017

Jedna z nejstarších ulic je opět jako nová

Pacov - Po Karmelitánské ulici v Pacově, na jejíž opravě začali dělníci pracovat 12. října loňského roku, už se několik dní mohou prohánět řidiči, ale i chodci. Částečně průjezdná a průchozí byla jedna z nejstarších ulic v centru Pacova koncem března.

31.5.2017

Na pláži v Červené Řečici se přes sezonu objeví nové sprchy i dětské hřiště

Červená Řečice – Letošní sezonu městské pláže v Červené Řečici čeká poklidnější start než v loňském roce. Navíc projde i další modernizací.

31.5.2017

Poslední květnový den zakončí senioři výletem

Pacov – Senioři, kteří navštěvují Univerzitu třetího věku v Pacově, ale i ostatní zájemci, ve středu vyráží na výlet do Prahy.

31.5.2017

Cigaretám ne ve středu řeknou návštěvníci plicní ambulance

Pelhřimov – Nemocnice Pelhřimov, konkrétně tamní plicní ambulance, se ve středu připojí k celosvětovému Dni bez tabáku. Zmíněná ambulance tak bude od 9 do 14 hodin vyčleněna pouze pro zájemce o odvykání kouření.

31.5.2017

Černovičtí už mají doktorku. Ordinaci otevře koncem srpna

Černovice – Obyvatelé Černovic se konečně dočkali. Po zhruba dvou a půl letech bude ve městě ordinovat praktická lékařka. Tu do černovické ordinace zajistí společnost G8 Open. Černovičtí by tak opět mohli do tamní ordinace docházet od nového školního roku.

30.5.2017

Humpolecká platforma chce zavést novou tradici letních sobot

Humpolec – Humpolec čekají originální tři měsíce ve Stromovce. Blížící se Letní platforma láká nejen na tradiční koncertní scénu, ale i na nový sobotní brunch nebo nabitý program pro nejmenší návštěvníky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení