VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

12.12.2016

Rok nekoncepčních novinekv dopravě završila další změna

Pelhřimov – Podoba dopravy a parkování v centru Pelhřimova se v příštím roce zřejmě výrazně nezlepší. Na druhé straně by se neměla dál měnit. Obě tyto zprávy jsou ale spíš špatné.

11.12.2016

Do vůně svařáku zpíval v pátek jihočeský folkař

Pelhřimov - Program na pelhřimovském Masarykově náměstí U stromečku pokračoval v závěru týdne dvěma koncerty. V pátek 9. prosince premiérově zpíval posluchačům popíjejícím horký svařák jihočeský folkař Lubomír Hrdlička, s nímž obsadil pódium pelhřimovský houslista Petr Žižák (viz foto).

10.12.2016

V Častrově se hrálo o ligový titul i o vánoční stromky

Častrov – Tak jako patří k druhému prosincovému víkendu nakupování a přípravy na blížící se Vánoce, tak se toto období už dvě desetiletí neobejde bez předvánočního turnaje v mariáši v Častrově.

10.12.2016

Menší horko a lepší vzduch si užijí návštěvníci pelhřimovského divadla

Pelhřimov – Do konce letošního roku by měly být dokončeny montážní práce v Divadle Lubomíra Lipského v Pelhřimově, díky kterým se diváci v divadelním sále lépe nadechnou. V nejbližších dnech totiž bude zahájena instalace chladicího zařízení, které zajistí lepší cirkulaci vzduchu.

10.12.2016

Zahrádkáři už mají Vánoce, vystavují dekorace

Pelhřimov - Na čtyřdenní vánoční výstavu zvali už od čtvrtka do své klubovny pelhřimovští zahrádkáři.

10.12.2016

Z pelhřimovských Městských sadů se znovu ozvou pily

Pelhřimov – Z Městských sadů v Pelhřimově v pondělí a během následujících zhruba dvou až tří dnů zmizí hned několik desítek stromů. Zeleň v pelhřimovských sadech padne k zemi v rámci poslední etapy potřebné revitalizace. 

9.12.2016

Nejen Pacovští se hodí do vánoční pohody už zítra

Pacov – Už zítra se v Pacově uskuteční Adventní odpoledne, kde nebudou chybět například staročeské trhy, které nabídnou řadu typicky českých specialit, živá hudba, betlém nebo také ohňová show.

9.12.2016

Původ a význam tradic byl odhalen

Humpolec - Včerejší večer se v humpoleckém muzeu nesl v duchu adventu a Vánoc. Přednášku s názvem Tradiční české Vánoce vedla Markéta Skořepová, etnografkaa historička pelhřimovského Muzea Vysočiny.

9.12.2016

Skauti opět po roce přichystali tradiční Adventní skautovánky

Bohdalín – Akci pořádanou skautským střediskem Fidelis et fortis Kamenice nad Lipou připravili skauti a skautky na zítřejší odpoledne letos již po pětadvacáté. Nejen rodiče se svými dětmi tak opět mohou zavítat do sálu kulturního domu v Bohdalíně na Pelhřimovsku, kde se uskuteční již tradiční akce s názvem Adventní skautovánky.

9.12.2016

O cenu budou usilovat znovu

Humpolec – V soutěži, ve které podniky z celé České republiky usilovaly o to získat titul Firma roku, bo-jovala i společnost MHA z Humpolce. V přívalu různě orientovaných firem však neuspěla.

8.12.2016

Žáci z kamenické základní školy konverzovali s rodilou Američankou třicet hodin

Kamenice nad Lipou – Žáci ze Základní školy Kamenice nad Lipou konverzovali s rodilou mluvčí a získali certifikát o absolvování kurzu v anglickém jazyce.

8.12.2016

Kolem školky se jezdí jednosměrně

Kamenice nad Lipou – Ulicí Na Besídce v Kamenici nad Lipou už řidiči projíždějí pouze jedním směrem. Ve čtvrtek 1. prosince totiž začal ve zmíněné ulici platit jednosměrný provoz.

8.12.2016

U center a obchodních domů už prodávají stromky

Kamenice nad Lipou - V Zahradním centru Johanka nedaleko Kamenice nad Lipou už mohou nedočkaví milovníci Vánoc nakupovat vánoční stromky, které během svátků nesmí chybět snad v žádné domácnosti nejen na Pelhřimovsku.

8.12.2016

Ubytovna se možná dočká změn

Senožaty – Několik let prázdnou vojenskou ubytovnu v Senožatech by zastupitelé obce rádi proměnili na komunitní centrum pro seniory. Vše teď ale závisína rychlosti úřadů.

7.12.2016

Předškoláci poznají svou budoucí školu

Pelhřimov – Už zítra budou moci budoucí prvňáci nahlédnout do školy, ve které stráví dalších devět let svého života. Základní škola Komenského v Pelhřimově ale přivítá i ostatní návštěvníky, kteří budou mít zájem o to si nejen interiér zmíněné školy prohlédnout.

7.12.2016

Blížící se Vánoce připomíná v Olešné Betlém

Olešná - Betlémy, které jsou jedním ze symbolů Vánoc, zdobí několik míst na Pelhřimovsku. Například v Olešné dělá kolemjdoucím i kolemjedoucím radost betlém, který zhruba před čtyřmi lety vyráběli studenti Střední uměleckoprůmyslové školy Jihlava-Helenín.

7.12.2016

V dětském domově tvoří tradice kvůli dětem, které tam vyrůstají

Senožaty – S kým jiným trávit Vánoce, když ne s dětmi. Dětský domov v Senožatech uspořádal jubilejní desátou vánoční besídku. Nechyběly dárky, dobroty ani čerti.

7.12.2016

V Pacově vyroste nová školka

Pacov – Bourání a výstavba nové Mateřské školy Za Branou v Pacově. To se stane začátkem příštího roku. Děti ze školky se po dobu stavebních prací, přibližně na rok a půl, přestěhují do takzvané červené školy v Nádražní ulici.

6.12.2016

Z předvánočního turnaje si malí fotbalisté z odnesli cenné kovy

Pelhřimov – Realizační tým Fotbalového klubu Pelhřimov zorganizoval pro malé fotbalisty velký zimní turnaj. Do pelhřimovské tělocvičny základní školy Osvobození zavítali hráči i z blízkého okolí, a to z Pacova, Žirova, Žirovnice, Bedřichova a Chýnova.

6.12.2016

Svíčky v kostele se rozhoří na památku zesnulých dětí

Pelhřimov – V neděli 11. prosince v 18 hodin bude na půdě kaple svatého Kříže neboli Kalvárie v Pelhřimově zahájen druhý ročník projektu Zapalme svíčku. Zavzpomínat a zapálit svíčku za vyhaslý mladý život chodí nejen rodiče, ale i lidé touto ztrátou nezasažení.

6.12.2016

Mikuláš mluvil se studenty anglicky

Pelhřimov - S představením The Case of the Missing Articles (Případ chybějících členů) zavítalo včera mezi studenty pelhřimovské obchodní akademie anglické interaktivní divadlo Bear v čele se svým zakladatelem Davidem Fisherem (na snímku s Andreou Barabasovou).

6.12.2016

Pálenice jedou na plné obrátky

Pelhřimovsko – Majitelé pálenic na Pelhřimovsku zažívají v těchto dnech vrchol sezony. Nejvíce ovoce totiž přivážejí milovníci kořalky do palíren právě nyní. Na Vysočině dozrává déle než jinde.

5.12.2016

Ptáci, netopýři, ale i veverky si užívají nové dřevěné budky

Pelhřimov – Nejen okřídlená zvířátka, která se pohybují v Městských sadech v Pelhřimově, si mohou užívat nové bydlení. Celkem dvacet nových budek se během června a září letošního roku totiž objevilo v pelhřimovských sadech.

5.12.2016

Největší města skončila v soutěži My třídíme nejlépe na posledních místech

Pelhřimovsko – V krajské soutěži ve třídění odpadů My třídíme nejlépe 2016 reprezentovaly Pelhřimovsko nejlépe menší obce a středně velká města.

5.12.2016

Díky maturitnímu videu dokonce hořelo i pelhřimovské gymnázium

Pelhřimovsko – S nastávajícím začátkem plesové sezóny přichází i období maturitních plesů, a studenti posledních ročníků tak často pomyslně soutěží v tom, které maturitní video bude mít větší úspěch. Je totiž známo, že maturitní ples bez maturitního videa jako by nebyl.

5.12.2016

Chřipková sezona je opět tady

Pelhřimov – Vlna chřipkových onemocnění opět nastupuje. Přesněji řečeno vlna akutních respiračních infekcí, neboť případy pravé chřipky se zatím v chřipkové sezoně 2016/2017 vyskytly tři.

4.12.2016

V těmické hospodě zdražili, nejen kvůli EET

Kamenicko – Hospodští a majitelé pohostinství nejen na Kamenicku mají za sebou první větší zkušenosti z uplynulého víkendu po nově zavedené elektronické evidenci tržeb (EET).

4.12.2016

Kotel a hustý dým. Tak začala mikulášská besídka v Kamenici

Kamenice nad Lipou - Na vlakové nádraží v Kamenici nad Lipou zavítal opět po roce Mikulášský parní vlak, který přivezl Mikuláše spolu s čertem a andělem, ale také malé i velké cestující, kteří se roztopeného kotle, žhavých jisker a hustého dýmu vyletujícího z komína lokomotivy, nebály.

2.12.2016

Kamenici rozezní Queenie

Kamenice nad Lipou – Do kulturního domu v Kamenici nad Lipou zavítá pražská revivalová kapela Queenie.

2.12.2016

V Pacově budují nová kontejnerová stání

Pacov – V určitých místech Pacova mohou místní využívat nová kontejnerová stání. Jedno je například u gymnázia, v Roučkovicích a v Bedřichově. Další místa vedení města připravuje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies