VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

22.12.2016

Častrovský kostel se pochlubí novým oltářem

Častrov – O Vánocích, které už klepou na dveře, zamíří na bohoslužby, zejména pak na Půlnoční mši, početný zástup nepravidelných návštěvníků kostelů.

22.12.2016

Porodnice bez dvojčat má namířeno na skromný cíl

Pelhřimov – Porodnické oddělení v pelhřimovské nemocnici, ve které se téměř vůbec nerodí dvojčata, míří v letošním roce na metu 550 porodů za kalendářní rok.

21.12.2016

Ošklivý (ne)zelený povrch nahradí nový

Pelhřimov - Značně opotřebovaný povrch umělého trávníku třetí generace postaveného v roce 2006 na hřišti hned za kaplí svatého Kříže v Pelhřimově bude v blízké době minulostí.

21.12.2016

Ztracená kabelka a knihy. Poctiví nálezci ještě existují

Pelhřimovsko – Dva příběhy, které se v předvánočním čase sešly v redakci Pelhřimovského deníku, jsou důkazem toho, že dobří lidé ještě existují.

21.12.2016

Luxusní bezplatné parkování končí, na světě je další změna

Pelhřimov – Za parkování v části ulic Dr. Tyrše a Solní, z nichž se v září stala jednosměrka, se bude platit.Luxusní parkování na výhodném místě v blízkosti centra Pelhřimova zadarmo bude minulostí.

20.12.2016

Humpolec se pustil do cíleného boje s narůstající kriminalitou

Humpolec – Radnice společně s policií a vedením největších humpoleckých zaměstnavatelů se pouští do boje s kriminalitou ve městě.

20.12.2016

Za pití alkoholu na veřejnosti budou v Cerekvi lítat pokuty

Horní Cerekev – Téměř tři týdny platí v Horní Cerekvi vyhláška zakazující požívání alkoholických nápojů na veřejném prostranství.

19.12.2016

Dětem z domova zpříjemnili Vánoce pelhřimovští Medvědi

Pelhřimov – Že hokej není jen o vyhraných a prohraných zápasech, ale též o možnosti pomoci, dokázal hokejový klub Lední Medvědi v sobotu před posledním domácím utkáním letošního roku.

18.12.2016

Návštěvníky náměstí naladily dvě kapely

Pelhřimov - Předvánoční pohoda v historickém centru Pelhřimova, konkrétně na tamním Masarykově náměstí, pokračovala i během uplynulého sobotního večera.

18.12.2016

Pro světlo z Betléma si lidé přišli do kaple

Pelhřimov – Kalvárii neboli kapli svatého Kříže v Pelhřimově rozzářily během sobotního podvečera plamínky míru a přátelství.

18.12.2016

Pomocníci se pomalu rozrůstají

Pelhřimovsko – S nedostatkem dobrovolníků se potýká Oblastní charita Havlíčkův Brod.

18.12.2016

Úzkokolejná trať, která vede Pelhřimovskem, žije už 110 let

Pelhřimovsko - Úzkokolejná trať, která vede z jihočeského Jindřichova Hradce do Obrataně na Pelhřimovsku, letos slaví 110. výročí od svého založení.

18.12.2016

Králíček si našel první čtenáře

Humpolec - Předvánoční prodejní výstava malých dekorací a dárečků od klientů Oblastní charity Havlíčkův Brod v humpolecké knihovně přinesla také slavnostní představení nového charitního zpravodaje s názvem Králíček.

16.12.2016

Rodák ze mlýna založil léčebnu a vyhlásil boj dětské tuberkulóze

Kletečná – V Kletečné, nevelké vsi na Pelhřimovsku, jíž protéká Jankovský potok, se narodil František Hamza, jeden z významných českých lékařů, spisovatelů a humanistů. Byl zakladatelem Hamzovy odborné léčebny pro dospělé a děti, díky které zahájil revoluci v boji proti tuberkulóze.

16.12.2016

Fokus nabídne dárky i na Zlatou neděli

Pelhřimov - Už jen do neděle mohou návštěvníci průjezdu radnice na Masarykově náměstí v Pelhřimově nakupovat nebo pouze obdivovat užitečné, ale i dekorativní výrobky, které vyrobili klienti Fokusu Vysočina, konkrétně pelhřimovského střediska.

16.12.2016

Odjezd autobusu nebo tip na výlet prozradí turistům box

Humpolec – Na prosincovém zasedání Zastupitelstva města Humpolec bylo jednomyslně odsouhlasen návrh na podání žádosti o dotaci v rámci Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech, kterou poskytuje Ministerstvo pro místní rozvoj. Díky dotaci by si město pořídilo druhý digitální informační box.

16.12.2016

Skauti přivezli světlo z Vídně

Pelhřimovsko – Až do rakouského hlavního města letos dojeli pro Betlémské světýlko skauti a skautky z Pelhřimova.

16.12.2016

Deník s vámi: Diskuse o budoucnosti Vysočiny

Vysočina – Jednotný dopravní systém, odliv kvalifikovaných pracovních sil, problémy malých obcí i sucho trápící zemědělce. Taková témata nastolilo ve čtvrtek 15. prosince premiérové setkání s hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem v hotelu Gustav Mahler.

15.12.2016

V kapli hořely svíčky jako vzpomínka na zemřelé děti

Pelhřimov – Spolek Dlouhá cesta se minulou neděli vrátil do Pelhřimova prostřednictvím akce Zapalme svíčku, která je pořádána na podporu rodin, ve kterých zemřelo dítě.

15.12.2016

Předvánoční shon zpomalí dvě zlaté neděle

Pelhřimov, Humpolec – Už tuto neděli 18. prosince se v Pelhřimově bude konat dvacátý ročník Zlaté neděle na radnici. V Humpolci naproti tomu připravili tuto akci letos poprvé.

14.12.2016

Koledy zněly už na dvanácti místech napříč Pelhřimovskem

Pelhřimov – Hned bylo vidět, že už máme všichni zkušenosti. Letošní akce Česko zpívá koledy potěšila, návštěvníci centra Pelhřimova už rozhodně nebyli programem, který začal úderem osmnácté hodiny překvapení.

14.12.2016

Česko zpívá koledy přilákalo na Pelhřimovsku lidi z dvanácti míst

Pelhřimovsko – Ačkoli v loňském roce provázel akci Česko zpívá koledy nepříjemný déšť, obce a města tato zkušenost neodrazuje od další účasti. Ba právě naopak.

14.12.2016

Dárek. Sportoviště už nabízí moderní šatny

Pelhřimov – Volejbalisté a hokejisté získali od města Pelhřimov vánoční dárek. Hned dva dokončené projekty, které zkvalitní infrastrukturu stávajících pelhřimovských sportovišť, včera slavnostně otevřeli v tamním sportovním areálu.

14.12.2016

Jubilejní sobotní Ples tanečníků nezklamal, nabídl bohatý zážitek

Pelhřimov – Výborná atmosféra panovala na jubilejním desátém Plese tanečníků v pelhřimovském Kulturním domě Máj minulou sobotu. Sál byl vyprodaný už pár týdnů před samotnou akcí.

14.12.2016

Na zloděje ukáže SMS, GPS i alarm

Kejžlice – Od listopadu už mají zloději v Kejžlici utrum. Vzhledem k minulým zkušenostem se obec rozhodla chránit svůj majetek. Obecní sklad je tak nyní elektronicky zabezpečený.

13.12.2016

Dechové kvarteto přináší lidem radost hlavně o Vánocích

Pelhřimovsko – Čtveřice hudebníků hraje u rozsvícených vánočních stromků po celém Pelhřimovsku. Přímo na Štědrý den čekají mladé muzikanty vystoupenív Senožatech, Proseči nebov Jiřicích.

13.12.2016

Na obce si posvítí nové pouliční lampy

Pelhřimovsko – Do konce roku v Plačkově u Humpolce vyroste celkem šestnáct nových lamp pouličního osvětlení. V Kletečné a Petrovicích prozatím čekají na vypracování projektové dokumentace.

13.12.2016

Pod viaduktem se už snad žádné auto neutopí

Pelhřimov - Na možné zatopení vodou silnice pod viaduktemv pelhřimovské Myslotínské ulici upozorňuje řidiče projíždějící právě tímto úsekem nová dopravní značka.

13.12.2016

Koledovat s králi může každý

Pelhřimovsko – Přát lidem v novém roce hodně štěstí a zdraví a zároveň prosit o příspěvek do pokladniček pro potřebné budou letos poprvé na Pelhřimovsku tři králové například v Kejžlici a nejspíš také v Křeči.

12.12.2016

Mezi dlouhodobě nemocné zavítali školáci i Mikuláš s čerty

Pelhřimov – Na pokojích pacientů oddělení dlouhodobě nemocných Nemocnice Pelhřimov se na počátku prosince objevily zlaté rybky splněných přání. A také za nimi zavítal Mikuláš, jak se na začátek prosince patří.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies