VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

14.6.2017

Pacov čeká víkend plný historických motocyklů, hudby a prezentace mikroreg

Pacov – Nadcházející víkend bude v Pacově nabitý akcemi. Lidé se mohou těšit na letošní jedenáctý ročník Dne mikroregionu a s ním úzce spjatou tradiční veteránskou rallye Pacovský okruh.

14.6.2017

V Pelhřimově cvrnkali kuličky děti i dospělí

Pelhřimov - V úterý odpoledne si na pelhřimovském dopravním hřišti změřili své síly všichni, kteří mají rádi kulaté předměty. Konala se tam totiž Kuličkiáda a jiné kulaté soutěže, kterou pořádal tamní Dům dětí a mládeže.

14.6.2017

Vikáře čeká dlouhá cesta

Pelhřimov – Vikariát v Pelhřimově opět po necelém roce zažívá rošádu s vikáři. Vítězslav Holý, který do čela pelhřimovského vikariátu nastoupil v létě loňského roku, se totiž k 1. květnu své funkce vzdal.O uvolnění z funkce pelhřimovského vikáře požádal sám Vítězslav Holý.

13.6.2017

Nejdražší klientkou VZP v loňském roce je pacientka s metabolickou poruchou

Praha, Pelhřimov – Nejdražší klientkou Všeobecné zdravotní pojišťovny na Vysočině v loňském roce byla žena z Pelhřimovska. Léčba její metabolické poruchy si vyžádala náklady ve výši 14,7 milionu korun.

13.6.2017

Stříbrný i zlatý charitní kříž putuje do Humpolce a Havlíčkova Brodu

Humpolec, Havlíčkův Brod – Na letošních oslavách dvacátých pátých narozenin Diecézní katolické charity Hradec Králové získaly ocenění i dvě dlouholeté charitní pracovnice z Vysočiny. Zlatý a stříbrný charitní kříž putoval z Neratova v Orlických horách do Havlíčkova Brodu a Humpolce.

13.6.2017

V pohádkové říši Fábula začíná léto poutí pro všechny

Kamenice nad Lipou – Letní prázdniny se blíží nezadržitelným tempem. A právě zábavní park Fábula v Kamenici nad Lipou je jednou z možných variant, jak prožít nezapomenutelné chvíle po boku pohádkových postaviček.

13.6.2017

Poházený odpad se lidem v Pelhřimově přestal líbit

Pelhřimov – Na místě sběrného odpadu v Pelhřimově, konkrétně na křižovatce ulic Hodějovické, Krasíkovické a Sdružené, se často vyskytují nefunkční spotřebiče, vyhozený starý nábytek i odpadky poházené kolem kontejnerů. Obyvatelům Pelhřimova se opakující se situace přestala líbit a na nepříjemný problém upozornili.

13.6.2017

Rybníky a přehrady budou pod dohledem. Až do září

Vysočina - Na devatenáct lokalit na celé Vysočině, které slouží ke koupání ve volné přírodě, budou opět po celé léto dohlížet hygienici. V pondělí vyjeli lidé ze všech územních pracovišť Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina k odběrům vzorků vody letos poprvé.

13.6.2017

Bernard úspěšně investuje do lidí

Humpolec – Ocenění Sodexo Progresivní zaměstnavatel regionu v kategorii do 500 zaměstnanců získal pro rok 2017 Rodinný pivovar Bernard Humpolec.

13.6.2017

Nedaleko centra Pelhřimova se již buduje

Pelhřimov - Nejen někteří řidiči si musí zvykat na nové dopravní omezení. Na jedné z komunikací v okolí kostela svatého Víta v Pelhřimově totiž od úterý 6. června odstartovaly stavební práce. Podle informací zveřejněných Městským úřadem v Pelhřimově celá rekonstrukce potrvá do konce následujícího měsíce, konkrétně 31. července.

13.6.2017

Hudebníci z kamenického orchestru ZUŠ Band získali zlato

Kamenice nad Lipou – ZUŠ Band Kamenice nad Lipou je jedním z nejlepších orchestrů v celé České republice. Hudebníci z kamenického orchestru totiž uspěli na ústředním kole soutěžní přehlídky školních jazzových a tanečních souborů.

12.6.2017

Zákaz kouření v nemocnici žádné stížnosti nepřinesl

Pelhřimov – Zatímco ve většině restaurací vzbuzuje zákaz kouření rozpaky, v pelhřimovské nemocnici se k němu tak kriticky nestaví. Moderní zdravotnické zařízení chce jít ostatním příkladem. Případné budování speciálních kuřáren odmítá.

12.6.2017

Na Pelhřimovsku se bude kompostovat ve velkém

Pelhřimovsko – Osmnáct obcí na Pelhřimovsku se rozhodlo nabídnout svým občanům kompostéry zdarma. Pomůže jim v tom Dobrovolné sdružení obcí Nová Lípa.

10.6.2017

Káry se letos z kopce nerozjedou, vyžití na Křemešníku je přesto pestré

Křemešník – Nejvyšší kopec na Pelhřimovsku běžně žije i v létě, letos se tam ale terénní káry prohánět nebudou. Nahradí je totiž dělníci, kteří sjezdovku opraví po loňských prudkých deštích. Naposledy kopec upravovali před deseti lety.

10.6.2017

Víkend otevřených zahrad nabídne poezii, hudbu i procházku historií

Pelhřimovsko – Celkem šest míst na Pelhřimovsku se chystá připojit k celoevropské akci s názvem Víkend otevřených zahrad. Někdo jako nováček, jiní jako tradiční účastníci. Zájemce navíc čekají doprovodní programy, během kterých mimo jiné mohou zažít hudební vystoupení v terapeutické zahradě, čtení pod Havlíčkovým dubem v zámeckém parku nebo vzpomínky na minulost v muzejní zahradě.

10.6.2017

OBRAZEM: Tomáš Klus si náměstí podmanil svou sobě vlastní improvizací

Pelhřimov – V pátek odpoledne odstartoval sedmadvacátý ročník multikulturního festivalu rekordů a kuriozit Pelhřimov – město rekordů. A jak jinak, než rekordem. O ten se postaral zpěvák Tomáš Klus společně s pelhřimovskými žáky a studenty.

10.6.2017

Ceduli s názvem obce poškodil vandal

Věž - Neznámý vandal poškodil nedávno sprejem informační tabuli s názvem obce Věž u silnice na Humpolec.

10.6.2017

Křemešník láká na tradiční pouť

Křemešník u Pelhřimova – Na Křemešníku se o víkendu koná tradiční křemešnická pouť, během níž mohou návštěvníci zavítat nejen na mši, ale i nahlédnout do nově vydaných knih nebo nakoupit na řemeslných trzích.

9.6.2017

Nabízeli falešný lesní med s tvrzením, že je z Vysočiny

Praha, Vysočina – Prodejci nabízeli návštěvníkům farmářských trhů na dvou místech Prahy med, který vydávali za produkt z regionu Vysočiny. Státní veterinární správa (SVS) ale při svých kontrolách odhalila, že jde o falšovaný med.

9.6.2017

Dcera posledního pacovského rabína si v synagoze vybavila její předválečné časy

Pacov – Nelly Prezmah, rozená Guttmannová, dcera posledního pacovského rabína Nathana Guttmanna, přijela na krátkou návštěvu města, kde prožila dětství. Její návštěvu Pacova, která začala odpoledne ve čtvrtek 8. června a potrvá do dopoledne následujícího dne, zorganizovali nadšenci v čele s Pavlem Tychtlem a nově vytvořeným spolkem Tikkun.

9.6.2017

Mladí sportovní rybáři se poprvé utkají v Pelhřimově

Pelhřimov – O republikové tituly v rybolovné technice se bude v sobotu 10. června poprvé soutěžit v Pelhřimově.

8.6.2017

Šetřit na odborníkovi se u stavby domu nevyplatí

Veselá - Lidem, kteří se pustí do stavby domu, komplikují postup spíš změny a novinky v legislativě než legislativa aktuální. Dopad ale nepovažují za neřešitelný.

8.6.2017

Z přednášek si odnesli nejen vědomosti, ale i brožurku

Pelhřimov - Žáci pátých tříd Základní školy Krásovy domky v Pelhřimově završili cyklus deseti přednášek o dějinách umění, které vedla Zuzana Trnková z Muzea Vysočiny.

7.6.2017

Bohdalínští budou závodit v tom, kdo vytáhne nejvíc ryb

Bohdalín – Hůrkův rybník v Bohdalíně, neboli jak tamní obyvatelé říkají dolňák, obsadí ze všech stran vášniví rybáři. Tuto sobotu se tam totiž uskuteční tradiční rybářské závody.

7.6.2017

V Kamenici se sejdou Tři králové. Akorát bez čepic a plášťů

Kamenice nad Lipou – Tříkrálová setkání nejsou pouze lednovou záležitostí, kdy malí i velcí dobrovolníci koledují v domácnostech nejen na Pelhřimovsku. Farní charita v Kamenici nad Lipou je toho důkazem. Tamní pracovníci totiž pro všechny krále, vedoucí a ostatní dobrovolníky, kteří v posledních letech při tamní Tříkrálové sbírce a ostatních akcí pomáhali, připravili společné setkání.

7.6.2017

Přijíždí pamětnice holocaustu. Nelly Prezmah, na pár hodin navštíví Pacov

Pacov – Nelly Guttmannová Prezmah, dcera posledního pacovského rabína a pamětnice holocaustu, přijíždí do Pacova. Návštěva se uskuteční ve čtvrtek 8. a v pátek 9. června.

6.6.2017

OBRAZEM: Za malými čtenáři přišel slibovaný rytíř

Humpolec – Programem spojeným s pasováním prvňáčků za skutečné čtenáře vyvrcholilo v úterý 6. června v humpolecké městské knihovně Putování za zlatou přilbou rytíře Kiliána, během něhož se po celý rok seznamovaly se světem knih a četby více než čtyři desítky dětí ze dvou prvních tříd z obou humpoleckých základních škol.

6.6.2017

Bývalou školní zahradu zdobí nové jezírko

Petrovice – Nový vzhled získal malý rybníček, kterému místní říkají sádky a který se nachází na někdejší školní zahradě v Petrovicích u Humpolce.

6.6.2017

Na dveře v Kamenici už zřejmě prodejci nezaklepou

Kamenice nad Lipou – Podomní prodejci budou mít v blízké budoucnosti nejspíš se svými praktikami utrum i v Kamenici nad Lipou. Tamní zastupitelé totiž zvažují podobní prodej ve městě a jeho místních částech zakázat.

5.6.2017

OBRAZEM: Usedlíci bojují za lepší pověst dubu

Strměchy – Za slávu letitého dubu začali bojovat dva usedlíci ze Strměch nedaleko Pelhřimova. Sousedé Josef Skala a Josef Doležal chtějí při nejbližší příležitosti, tedy nejdřív za rok, přihlásit dub, jehož obvod už překročil tři metry, do ankety o strom roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení