VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

14.1.2017

Pacienti se mohou vozit v novém autě

Pelhřimov - Pacientům Nemocnice Pelhřimov slouží od včerejšího dne nová sanita.

14.1.2017

Pelhřimovští si stěžují na neuklizený sníh

Pelhřimov – Obyvatelé Pelhřimova, ale i lidé z okolních vesnic, kteří jezdí do města pracovat, nejsou spokojeni s tím, jak pracovníci tamních technických služeb uklízí z ulic a veřejných prostor sněhovou pokrývku.

14.1.2017

Pelhřimovští chovatelé slepic jsou na pozoru, bojí se nákazy

Pelhřimov – Chovatele drůbeže vystrašila ptačí chřipka, která po čase začala opět řádit. Preventivní opatření se dotkla i Českého svazu chovatelů v Pelhřimově.

13.1.2017

Pelhřimovská polka textaře Jaroslava Hájka zazněla poprvé veřejně

Vysočina – Kapela Vysočinka z Humpolce oslavila začátkem ledna 20. výročí od svého vzniku. Velký sál kulturního domu Máj v Pelhřimově byl zaplněn do poslední židličky.

13.1.2017

Výtěžek Tříkrálové sbírky na Kamenicku letos opět vzrostl

Kamenice nad Lipou – Pořadatelé tradiční Tříkrálové sbírky na Kamenicku už spočítali, kolik mincí a bankovek letos lidé z Kamenice nad Lipou a ostatních vesnic do kasiček koledníků vhodili.

13.1.2017

Hrady zaplnily knihovnu ve Vyskytné

Vyskytná - Až do 10. února se mohou návštěvníci obecní knihovny ve Vyskytné kochat výstavou papírových modelů hradů, zámků a kostelů.

13.1.2017

Dcera Nathana Guttmanna by se ještě ráda vrátila do Pacova

Pacov – Do mozaiky osudů Židů, kteří žili před druhou světovou válkou v Pacově, přibyl další cenný poznatek.

12.1.2017

Pelhřimovská Dub Gallery láká sběratele výlohou přímo do ulice

Pelhřimov – Milovníky moderního umění od prosince upozorňuje na Dub Gallery výloha přímo do ulice.

12.1.2017

Díky sněhu a stopám se letos půjčovny rychle vyprazdňují

Pelhřimovsko – Vydatnou sněhovou nadílku znatelně pociťují kromě milovníků zimních sportů i provozovatelé půjčoven lyžařského vybavení na Pelhřimovsku.

12.1.2017

Na běžkách se můžete vydat kolem soch

Vlasenice - Ve Vlasenici to už od minulého víkendu vypadá jako na horách, což umocňují upravené terény pro běžkaře vyznávající oba styly, příznivá nadmořská výška i bohatá nadílka sněhu.

11.1.2017

Ve Šrejnarovském domě se dějí další změny, na řadu přišlo íčko

Pelhřimov – Ve Šrejnarově domě pokračují s rekonstrukcí. Tentokrát se opravy týkají prostorů, kam by se v nové turistické sezoně mělo přestěhovat infocentrum.

11.1.2017

Ani letošní příznivé počasí nepohne božejovským vlekem

Pelhřimovsko – I přes vydatnou sněhovou nadílku se božejovský lyžařský vlek, který před lety sloužil zájemcům o rekreační lyžování podobně jako další tři skiareály na Pelhřimovsku, ani letos nerozjede.

11.1.2017

Pelhřimovští žáci mluví s Američany

Pelhřimov - Žáci ze druhého stupně Základní školy Na Pražské v Pelhřimově měli včera opět možnost učit se anglický jazyk přímo s rodilým mluvčím.

11.1.2017

Lidem v Horní Cerekvi podraží voda. O čtyři koruny

Pelhřimovsko – Obyvatelé Horní Cerekve a jejích místních částí zaplatí letos za vodu více.

10.1.2017

Studenti se v cizině učili toleranci k jiným kulturám

Pelhřimov – Hned tři nové projekty přichystala pro své členy agentura Hodina H, zabývající se zprostředkováním komunikace mezi studenty z celé Evropy na nejrůznější aktuální společenská témata.

10.1.2017

Pelhřimovské náměstí už je bez Vánoc

Pelhřimov - Včera dopoledne začal v Pelhřimově úklid vánoční výzdoby odstrojením vánočního stromu na tamním Masarykově náměstí včetně jeho likvidace.

10.1.2017

Na výuku chemie a přírodopisu se budou kamenické děti těšit

Kamenice nad Lipou – Žákům ze Základní školy v Kamenici nad Lipou se v blízké budoucnosti naskytnou nové možnosti ve výuce přírodopisu a chemie.

10.1.2017

Eliška vynikla, škola jako celek výrazně uspěla

Pelhřimov – Základní škola Komenského Pelhřimov má ve svých řadách deváťáky, kteří patří k nejlepším v republice. Eliška Heřmánková z 9. A se pak zařadila mezi top žáky v zemi.

10.1.2017

Čas výstavby nových bytů strojírenských firem se blíží

Pelhřimov – Cesta k výstavbě firemních bytů na Polním dvoře v Pelhřimově je volná. Stavební úřad vydal v minulých týdnech dvě územní rozhodnutí, strojírenské firmy Agrostroj a Conteg, které výstavbu nových bytů na jihovýchodním okraji Pelhřimova připravují, mohou chystat další kroky.

9.1.2017

Na úzkokolejku se vrátili milovníci historie v kostýmech

Kamenice nad Lipou - Jindřichohradecké místní dráhy uspořádaly oslavy 110. výročí zprovoznění úzkokolejné tratě Jindřichův Hradec – Obrataň a na tyto oslavy pozvaly občany, mládež, děti a milovníky železnic ze širokého okolí.

9.1.2017

Kvůli pamlskové vyhlášce se děti lépe stravovat nebudou

Humpolec – Kvůli takzvané pamlskové vyhlášce je na tom bufet na základní škole Hradská v Humpolci podle zástupkyně ředitele školy Ilony Kostřicové s nabídkou dost bídně. Podle vyhlášky ministerstva školství se musejí řídit především základní školy od 1. ledna tohoto roku. Zmíněná vyhláška o nezdravých potravinách totiž zakazuje ve školách prodávat určité potraviny včetně nápojů.

8.1.2017

Promrzlé tři krále lidé na Kamenicku přijímali vlídně

Kamenice nad Lipou – První kasičky s výtěžkem letošní Tříkrálové sbírky, které se v sobotu po odpoledne vracely do sídla Farní charity Kamenice nad Lipou, naznačily, že lidé, za nimiž tři králové přišli, byli opět štědří.

7.1.2017

Hasiči v Babicích přebírali nové auto

Babice - Sbor dobrovolných hasičů v Babicích u Buřenic přebíral v sobotu slavnostně nové  hasičské auto. Členům jednotky předával symbolicky klíče i dokumentaci starosta Buřenic Antonín Bárta.

7.1.2017

K čilým turistům z Vřesníku patří Koruna Vysočiny

Vřesník - Po trase Vřesník – rybník Belák – Trnávka – Červená Řečice – Želiv – Vřesník se uskutečnil i o posledním dni minulého roku tradiční silvestrovský pochod.

7.1.2017

Hledá se sál pro Vysočinku. Kapela vyprodala i velký Máj

Pelhřimov – Hledá se sál pro Vysočinku. Dostatečně velký sál. Oblíbená dechová muzika má v neděli v Pelhřimově svůj tradiční novoroční koncert a už s předstihem měla pro desítky zájemců špatnou zprávu.

6.1.2017

Ve Lhotě - Vlasenici už první nadšenci okusili běžecké trasy

Pelhřimovsko – Ve Lhotě – Vlasenici na Kamenicku se už prohánějí první milovníci zimních sportů v čerstvě vytvořených lyžařských stopách. Ty jsou pro tamní obyvatele, ale i pro ostatní návštěvníky obce připravené od středečního odpoledne.

6.1.2017

Oblastní charita pořádá fotografickou soutěž

Humpolec – Zajímavou příležitost pro fotografy skýtá letošní Tříkrálová sbírka, která právě v těchto dnech startuje na území celé České republiky.

6.1.2017

Sníh si děti užívají plnými doušky

Pelhřimovsko - Poměrně vydatnou sněhovou nadílku si v těchto dnech užívají i děti nejen z mateřských škol na Pelhřimovsku.

6.1.2017

Tolik sněhu už dlouho nebylo, shodli se ti, kteří uklízejí ulice

Pelhřimovsko – Začátek ledna už začal prověřovat správce komunikací, jak si dokážou poradit s typickými projevy zimy.

5.1.2017

Česká pošta splnila slib, parkoviště už slouží klientům

Pelhřimov – Česká pošta dodržela slib, že u nové pobočky v Pelhřimově na Svatovítském náměstí zpřístupní klientům parkoviště. Zákazníci už od prosince mohou nechat svá auta na ploše za budovou, parkoviště je přístupné z ulice U Prostředního mlýna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies