VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

24.1.2017

Humpolecká firma darovala dětem velké kvalitní papíry

Humpolec – Nevyužité plakáty a letáky z reklamních kampaní humpolecké firmy Metropolitka.cz ještě poslouží dětem a mladým lidem v havlíčkobrodském Nízkoprahovém klubu BAN! při Oblastní charitě Havlíčkův Brod, která působí i na Humpolecku.

23.1.2017

Tým Kraťasů míří výš, festival bude dokonce třídenní

Pelhřimov – Jen co zmizely poslední lavičky z prostoru open air arény v pelhřimovských městských sadech, tým tvůrců oblíbených Kraťasů začal plánovat další ročník.

23.1.2017

Po nehodě za Pelhřimovem provoz na hlavní silnici stál

Pelhřimov – Desítky minut zůstala neprůjezdná silnice I/19 mezi Starým Pelhřimovem a Čížkovem po dopravní nehodě, k níž zde došlo v sobotu po poledni zhruba patnáct minut před třináctou hodinou.

23.1.2017

Dobří andělé z Pelhřimovska pomáhají i zdejším nemocným

Pelhřimov – Nadace Dobrý anděl, která pomáhá rodinám zasaženým vážným onemocněním, působí i na Pelhřimovsku.

22.1.2017

Skvělé počasí provázelo 82 běžkařů

Černovice, Křeč - Celkem 82 žen i mužů nejrůznějšího věku se v sobotu postavilo v Černovicích na start premiérového ročníku lyžařského běžeckého závodu Do Křeče bez křeče.

21.1.2017

Děti na víkendovce ukázaly, že vědí, kdo byl svatý Pavel

Želiv – Popáté se děti z Humpolecka sešly na společné víkendové akci v prostředí želivského kláštera. Akce označené Víkend se svatým Pavlem se zúčastnilo dvanáct dětí, program od pátečního odpoledne do sobotního podvečera byl zaměřený na nejrůznější volnočasové aktivity.

21.1.2017

Mrazy nad střechami Pelhřimova jsou pod stálou kontrolou

Pelhřimov - Zima udeřila v plné síle, dokazuje to i meteostanice na střeše pelhřimovského gymnázia. Ve čtvrtek v osm hodin ráno tady naměřili minus 18,4 stupně Celsia a v pátek v pět hodin ráno dokonce letošní rekord minus 18,7 stupně.

21.1.2017

Krteček přichází s novinkou: Teta Romana pohlídá dítka

Pelhřimov – Od pondělí 16. ledna je opět otevřené rodinné centrum Krteček. Kromě tradičního programu, kam patří například celoroční herna, různé dílničky nebo přednášky a workshopy pro maminky, přichází i s několika novinkami.

20.1.2017

Do Křeče dojeďte bez křeče. A omrkněte okolní krajinu

Černovice – Pět let starý nápad se dočká zítra konečně naplnění. Na Černovicku se uskuteční závod na běžkách „Do Křeče bez křeče", akce je určená pro obyvatele mikroregionu, ale nejen ty.

20.1.2017

Mezi školáky opět zavítali Američani, čeština šla stranou, mluvilo se anglicky

Pelhřimov – Do pelhřimovské Základní školy Osvobození minulý týden opět zavítali rodilí mluvčí z USA, dva studenti a dvě studentky.

20.1.2017

Želivem se bude ozývat štěkot

Želiv – Rekreační areál Želivka o nadcházejícím víkendu zaplní čtyřnozí mazlíčci z Jihočeského kraje.

20.1.2017

Tříkrálové součty i letos závisely na počtu koledníků

Pelhřimovsko – Pracovníci farních a oblastních charit, které sídlí na Pelhřimovsku, už mají spočítané mince a bankovky z pokladniček, které malí i velcí koledníci nastavovali lidem během uplynulé Tříkrálové sbírky.

19.1.2017

Týden modliteb vyvrcholí v neděli v Pelhřimově

Pelhřimov – Ekumenickým shromážděním v kostele svatého Bartoloměje vyvrcholí v neděli 22. ledna letošní Týden modliteb za jednotu křesťanů v Pelhřimově.

19.1.2017

Řezbář z Kamenice vystavuje v katedrále

Praha, Kamenice nad Lipou - Ještě do 3. února bude betlém řezbáře Bohumila Biňovce z Kamenice nad Lipou k vidění v pražské Katedrále svatého Víta.

19.1.2017

O cenu Křesadlo letos bojovali tři nominovaní dobrovolníci

Pelhřimovsko – Cena Křesadlo, která si každoročně najde jednoho z dobrovolníků na Pelhřimovsku, už zná svého majitele i za loňský rok.

19.1.2017

V Pelhřimově strážníci vydrželi pouze čtyři roky

Pelhřimov – Město Pelhřimov je v současné době jediným bývalým okresním městem na území Kraje Vysočina, které nemá městskou policii. Před pětadvaceti lety tam ale strážníci působili.

19.1.2017

Vandalové v Kamenici poničili několik košů

Kamenice nad Lipou – Ani v zimních měsících si vandalové nedají pokoj.

19.1.2017

Pivovar Bernard loni uvařil nejvíc piva v historii

Humpolec – Rodinný pivovar Bernard v Humpolci loni uvařil 315 380 hektolitrů piva, což byla jeho doposud největší roční produkce. V meziročním porovnání výstav stoupl o 4,4 procenta, uvedl mluvčí pivovaru Zdeněk Mikulášek.

18.1.2017

Astronom potvrdí, že bude méně zatmění

Pelhřimov – Astronomickým úkazům v roce 2017, letos zejména trojici planet Merkur, Venuše a Jupiter, se bude věnovat zítřejší přednáška o astronomii v pelhřimovské městské knihovně.

18.1.2017

Práce na kruhovém objezdu u kina začnou už letos v létě

Pelhřimov – Řidičům, kteří projíždí Pelhřimovem, usnadní jízdu nový kruhový objezd, který by měl v blízkosti pelhřimovského kina Vesmír začít sloužit řidičům v příštím roce.

18.1.2017

Sedmáci debatovali o tom, jak se má dařit vztahům

Pelhřimov – Na pelhřimovské Základní škole Osvobození se minulý týden uskutečnil program na posilování vzájemných vztahů v 7. ročnících.

18.1.2017

Lidé na lyžích si počínají bezpečně, zní od stop i svahů

Pelhřimov – Zimní rekreanti jsou šikovní a na svazích, na rybnících a ve stopách si počínají bezpečně.

18.1.2017

Rybařit se dá i na zamrzlém rybníku

Humpolec - Jedním z vyhledávaných míst pro lov na dírkách, který je možný v této době na zamrzlé vodní hladině, je rybník Výtažník v majetku Českého rybářského svazu Humpolec.

17.1.2017

Dobrý den veze do Brna nápad ze školy i Kocoura v botách

Pelhřimov – Agentura Dobrý den Pelhřimov se jako každý rok představí se svými rekordy na jednom z nejvýznamnějších českých veletrhů cestovního ruchu Go and Regiontour.

17.1.2017

Pelhřimovská veřejná lednice: Naplňují ji i místní obchody

Pelhřimov – Veřejná lednice v Pelhřimově, která sídlí v kavárně Agáta kina Vesmír, spolupracuje s pelhřimovskými obchody.

17.1.2017

Hasičský Ford Tranzit poutal pozornost v centru Zhořce

Zhořec – Sbor dobrovolných hasičů (SDH) Zhořec je dalším sborem na Pelhřimovsku, který pro svoji jednotku JPO5 získal nové hasičské vozidlo Ford Tranzit.

16.1.2017

Turistická sezona na Vysočině se naplno rozběhne tradičně pod Křemešníkem

Křemešník – Po dvou tradičních novoročních pochodech se aktivita pěších turistů na Vysočině rozproudí dalšími akcemi.

16.1.2017

Festivaly Pacovský poledník a Slámování si letos dají pauzu

Pacov, Červená Řečice – Dva tradiční letní festivaly, které od druhé poloviny devadesátých let, respektive od počátku nového století, lákaly nejen pasivní konzumenty kulturních programů, na letošek vyhlásily pauzu.

15.1.2017

Karnevalové veselí vítali v Počátkách

Malé i velké děti z Počátek a blízkého okolí si letos užily jeden z prvních karnevalů pořádaných na Pelhřimovsku.

15.1.2017

Ze soukromé akce ve Vlasenici se opět vyklubaly velké závody

Lhota – Vlasenice – I přes husté sněžení panovala na louce za vesničkou Lhota – Vlasenice na Kamenicku, kde se během uplynulé soboty sešli milovníci zimních sportů, skvělá nálada.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies