VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

12.4.2017

Lukavec bude dalším místem s workoutovým hřištěm

Lukavec – Finální podobu získal návrh nového workoutového hřiště v Lukavci, který se dočká své realizace už za dva měsíce.

12.4.2017

Nová Buková se chlubí prvním obecním znakem

Nová Buková – Prvním obecním znakem v historii se může chlubit Nová Buková.

12.4.2017

Oslavy kulatého výročí školy spojí v Humpolci s výstavou

Humpolec – Humpolecká Základní škola Hradská letos slaví 80 let od svého založení. Plánované oslavy kulatého výročí mimo jiné doprovodí i výstava, jejíž slavnostní zahájení se uskuteční dnes dopoledne.

12.4.2017

Změn se v Pacově dočká nejen křižovatka u areálu Za Branou

Pacov – Zvelebení objektu sokolovny, nákup nového zásahového hasičského vozidla pro jednotku požární ochrany, zasíťování stavebních parcel v lokalitě U Unika, úprava křižovatky u školního areálu Za Branou a mimo jiné také úprava parkovacích ploch u polikliniky. Právě s takovými a ještě dalšími investičními akcemi počítá letošní rozpočet města Pacova, který tamní zastupitelé schválili na svém druhém letošním zasedání, které se uskutečnilo 6. března.

12.4.2017

Pečení, tvoření a akční hry. Tak budou vypadat prázdniny

Pelhřimovsko – Školáci nejen na Pelhřimovsku si budou moci užít velikonoční prázdniny, kterými odstartuje celkem pětidenní volno. A jelikož jdou všichni žáci a studenti do školy v tomto týdnu naposledy právě dnes, na zítřek si především pro menší děti připravily místní organizace zajímavý prázdninový program.

11.4.2017

Pachatel odcizil motocykl. Policie po něm nyní pátrá

Nová Cerekev – Policisté pátrají po pachateli, který minulý týden odcizil nepojízdný motocykl značky Husqvarna TE 610 E a způsobil tak jeho majiteli škodu přibližně šedesát tisíc korun.

11.4.2017

Voda je opět pitná, omezení v Rychnově však stále platí

Nový Rychnov – Obyvatelé Řeženčic mají od března opět pitnou vodu. S koncem měsíce skončilo i dlouhotrvající omezení vydané na základě špatných výsledků rozborů vody.

10.4.2017

Drážní půjčovny ožívají, kolo lze vrátit i na Pelhřimovsku

Horní Cerekev, Pelhřimov – Na dvou místech Pelhřimovska lze vrátit bicykl zapůjčený v síti cyklopůjčoven Českých drah v Kraji Vysočina. Cyklopůjčovny najdou turisté samozřejmě na vlakových nádražích, kola lze vrátit v železničních stanicích i v železničních stanicích v Horní Cerekvia v Pelhřimově, kde samotné půjčovny nejsou.

10.4.2017

Nemocnice: Zkuste studovat medicínu

Pelhřimov – S cílem nalákat mladé lidi ke studiu medicíny, a ovlivnit je tak i v jejich rozhodování o budoucím povolání pozvala Nemocnice Pelhřimov minulý čtvrtek studenty posledních ročníků gymnázií v Pelhřimově, Humpolci a Pacově. Na exkurzi jich přišlo přes padesát.

10.4.2017

Vysočina láká vodáky hlavně zkraje sezony, když je dost vody

Vysočina - Řeky na Vysočině lákají vodáky nejvíc zkraje sezony, když v nich je dost vody. Půjčovny lodí a tábořiště jsou na březích Sázavy, kde jsou i vodácky atraktivní Stvořidla s peřejemi. Zázemí lze najít také u řeky Jihlavy, kde by se služby měly ještě dál rozvíjet. "Tábořiště s půjčovnou lodí by u této řeky mělo výhledově vzniknout na třebíčské plovárně," řekl Zdeněk Dvořák z přístavu vodních skautů Žlutá ponorka v Třebíči.

9.4.2017

Akce Ukliďme svět, ukliďme Česko začala na březích říčky Kamenice

Kamenice nad Lipou – Velké plastové pytle plné odpadků byly výsledkem dobrovolnické práce, kterou v sobotu odpoledne udělali nadšenci v Kamenici nad Lipou.

9.4.2017

Lidovci před volbami zvolili Houšku okresním předsedou

Pelhřimov – Lidovce na Pel᠆hřimovsku další dva roky povedou předseda Miroslav Houška z Častrova a místopředsedové Jan Matějů z Pelhřimova a Jan Mácha z Humpolce. Nejužší vedení KDU-ČSL na Pelhřimovsku se oproti předcházejícímu období nikterak nezměnilo.

8.4.2017

Pacovští teď mají možnost zbavovat se jarního odpadu

Pacov – V pacovských ulicích jsou od tohoto týdne k dispozici velkoobjemové kontejnery určené ke svozu odpadu z jarního úklidu. Do nádob mohou vyhazovat odpad obyvatelé z celého území Pacova.

8.4.2017

Nový nejvyšší Čech už je znám, rekordmanem je basketbalista

Pelhřimov - Nalezení nového nejvyššího Čecha oznámila agentura Dobrý den Pelhřimov. Stalo se tak ve dnech, kdy si svět rekordů a kuriozit připomíná odchod 224 centimetrového Tomáše Pustiny z Rozkoše u Humpolce. Ten zemřel 10. dubna loňského roku.

7.4.2017

V Počátkách si zájemci nacvičí barvení vajíček

Počátky – Blížící se Velikonoce si připomenou Počátečtí v sobotu od čtrnácti hodin. V amfiteátru na náměstí se totiž koná Velikonoční tvoření. Stylovou akci si připravila Kulturní zařízení města Počátky ve spolupráci s Domovem Jeřabina.

7.4.2017

Nadšenci chtějí opravit kříže. Čekají na tipy od lidí

Humpolecko – Další zapomenuté kříže, boží mukai jiné drobné památky se chystají v letošním roce obnovit nadšenci z občanského sdružení Zelené srdce. Které zmíněné drobné památky to budou, ještě není definitivně uzavřeno.

7.4.2017

V ulicích Pelhřimova se postupně objeví kontejnery

Pelhřimov – Od příštího týdne se mohou obyvatelé Pelhřimova zbavovat přebytečného velkoobjemového odpadu či odpadu, který se jim nastřádal během údržby zeleně.

7.4.2017

Krteček nezahálí, a zve na páteční tvoření z fima

Pelhřimov – Pelhřimovské Rodinné centrum Krteček, které minulý týden pokřtilo dobročinné náramky, nezahálí ani v dalších aktivitách. V pátek 7. dubna zve všechny zájemce na jarní dílničku, ve které si mohou vyrobit své vlastní fimo lžičky.

7.4.2017

Lidé zaplatí za odpad stejně

Pelhřimovsko - Obyvatelé v řadě měst na Pelhřimovsku se zvýšení poplatku za komunální odpad bát nemusí. V Pelhřimově například zůstává poplatek za komunální odpad stejný od roku 2014.

7.4.2017

V Pacově tento pátek spojí dobré jídlo s dobrým pivem

Pacov – Milovníci zlatavého moku a dobrého jídla se vypraví v pátek 7. dubna do Rodinného minipivovaru v Pacově. Koná se tady totiž pivní sommeliérství, kdy sládek Luboš Němec mladší spolu se svým kamarádem Janem Krátoškou, který je kuchař, vyzkouší párovat pivo s jídlem.

6.4.2017

V Častrově zvěstují svátky obří zajíci

Častrov - Školákům v Častrově na Pelhřimovsku opět po roce připomíná blížící se Velikonoce párek dvou ušáků ze sena a dvě velká vejce z březového proutí.

6.4.2017

Zahrádkáři vzkazují, že letos vystaví více druhů květin

Pelhřimov – Tradiční podobu bude mít velikonoční výstava, kterou na závěr tohoto týdne chystají pelhřimovští zahrádkáři. Od pátku 7. dubna do neděle 9. dubna budou v pelhřimovském Domě zahrádkářů Na Obci k vidění velikonoční dekorace i čerstvé květiny.

6.4.2017

Před týdnem vítali všechny, zítra už jen budoucí prvňáčky

Pelhřimov – Minulý čtvrtek se pelhřimovská základní škola Osvobození otevřela v rámci dne otevřených dveří všem zájemců o školní dění, v pátek bude vítat už jen budoucí prvňáčky.

6.4.2017

Počet záložáků na Vysočině stoupl, chybí však specialisté

Vysočina – Celkem 86 členy v současné době disponuje vysočinská jednotka aktivní zálohy. Z tohoto počtu pěší rota plk. Jana Kubiše 191. strážního praporu aktivních záloh při Krajském vojenském velitelství v Jihlavě čítá jednu ženu, průměrný věk záložáků je 40 let. Rota vznikla v roce 2004, používání čestného názvu po vysočinském rodákovi Janu Kubišovi jí bylo schváleno v roce 2010.

6.4.2017

S prací má pomoci Job Point

Pelhřimov – Do cílené podpory zaměstnávání mladých lidí do pětadvaceti let a jejich uplatnění na trhu práce se nyní pouští pelhřimovská okresní hospodářská komora. Spouští projekt Na správné místo, s nímž je spojeno nově vytvářené kontaktní pracoviště Job Point.

5.4.2017

Autobusy pojedou i ve čtvrtek. Náhrada se hledá za tři linky

Vysočina - Cestující na Vysočině, kteří využívají regionální autobusové linky, by se do svého cíle měli bez problémů dostat i ve čtvrtek, přestože na tento den celostátní dopravní odbory vyhlásily stávku řidičů autobusů kvůli výši mezd.

5.4.2017

Vedení ČSSD na Vysočině chce do čela kandidátky hejtmana Běhounka

Vysočina - Krajský výkonný výbor ČSSD na Vysočině navrhuje, aby sociální demokraty v kraji vedl do podzimních sněmovních voleb opět současný hejtman a nestraník Jiří Běhounek. Starostovi Nového Města na Moravě Michalu Šmardovi, kterého už vedení strany rovněž schválilo jako možného krajského lídra, připadlo v návrhu kandidátky druhé místo.

5.4.2017

Pro záchranu školy umožní dětem delší pobyt v družině

Hořepník – Na základní škole v Hořepníku zavádějí novinky, které by mohly nalákat nové prvňáčky. Škola má totiž velmi nízký počet žáků, což s sebou nese i nižší příjmy do školního rozpočtu.

5.4.2017

V Kamenici zavzpomínají na třináct osobností města

Kamenice nad Lipou – Na začátek sezony si kamenické muzeum pro své návštěvníky připravilo dokumentární výstavu, která má za cíl představit hned několik významných osobností, jež jsou určitým způsobem spjaté s Kamenicí nad Lipou.

5.4.2017

Pamětníci odvypráví příběh o vyhnání do nového domova

Pelhřimov – Setkat se s pamětníky, kteří byli ještě jako děti roku 1945 vyhnáni z Československa a nyní se téměř po sedmdesáti letech ohlížejí zpátky a vyprávějí svůj příběh, mohou zájemci ve středu odpoledne v Muzeu Vysočiny Pelhřimov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies