VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Neumím dělat dvě věci jenom napůl, říká Ladislav Teisler

Pelhřimov – Každá změna ve vedení největšího města v okrese vyvolá rozruch. Vzbudila jej i zpráva o rezignaci pelhřimovského místostarosty Ladislava Teislera.

20.4.2011
SDÍLEJ:

Ladislav Teisler.Foto: DENÍK/Alexandra Knapová

Ten glosuje svoji vůli s nadhledem. „Změna je život, s tím nic nenaděláme,“ říká dvaašedesátiletý Teisler klidně.


Co stálo za vaším rozhodnutím odejít z radnice?
Vyžádaly si to okolnosti v naší pekárně. Dostalo se nám velké cti chopit se ojedinělého projektu v republice. Jde o výrobu pšeničných těst vlastně postaru, bez jakékoliv konzervace. Stojí za tím spousta práce, stejně tak tomu bylo i na radnici. Já jsem zvyklý dělat věci naplno. Věnovat se něčemu jen na půl, v tom nevidím žádný smysl.


Mluvilo se také o tom, že byste mohl být takzvaným neuvolněným místostarostou.
To byla asi jediná možnost, jak obě věci skloubit. Na schůzce představitelů jednotlivých politických stran ale převážil názor, že místostarosta by měl pracovat na plný úvazek. Přece jenom město naší velikosti spravuje ohromný majetek, vyžaduje to spoustu úsilí i času.


Nakonec jste se rozhodl upřednostnit pekárnu. Co převážilo?
Zrálo to ve mně pár měsíců. Jde o to, že město mám rád. Pekárně jsem ale přece jenom zasvětil skoro celý život, je tak trochu mým dítětem. Také jsem nechtěl setrvávat na radnici za každou cenu, to by byl holý nesmysl. Hlavně jsem si ale říkal, že pokud mám odejít, musím to udělat zavčasu. To proto, aby můj nástupce měl dostatek času se v nové úloze rozkoukat a něco dokázat.


Pokud si vzpomínám, vy jste ostatně o jakési půlroční „zkušební době“ hovořil už při svém nástupu do funkce.
Je tomu tak. Přišel jsem z podnikatelského prostředí. Vlastně jsem tehdy pořádně nevěděl, co mě čeká.


A jakou zkušenost si odtamtud odnášíte?
Každá životní zkušenost je k něčemu dobrá. Ačkoliv jsem se i na radnici zabýval investicemi a technickými záležitostmi, přece jenom se jednalo o úplně jiný systém práce. Všechny ty komise, rada, zastupitelstvo. Tohle v podnikatelské oblasti prakticky neřešíte. Ale nemohu říci, že by mě to nebavilo. Panovalo tam příjemné prostředí, na úřadě pracuje spousta šikovných lidí. Spíše mě napadá jiný úhel pohledu.


Jaký?
Spíše jsem měl více „bojovat“ o to, abych se místostarostou nestal. Přece jenom bylo dopředu jasné, že jednou přijde okamžik, kdy se budu muset něčeho vzdát. A to rozhodnutí bolí, ať už by bylo jakékoliv.


Zůstanete alespoň zastupitelem, případně radním?
Ne, odejdu ze všech funkcí. Strana TOP 09, za kterou jsem jako nestraník ve volbách kandidoval, se rozhodla obsadit mé místo v radě i zastupitelstvu jiným členem. Považuji to za logické, tudíž pochopitelné. Hlavně jsem ale rád, že moje rozhodnutí skončit nijak neotřáslo radniční koalicí. To je pro nejbližší budoucnost města hodně důležité.


Pokud se tedy ohlédnete za sebe, nelitujete teď svého kroku do komunální politiky?
Rozhodně ne. Měl jsem šanci poznat, jak to na úřadě chodí. Sluší se poděkovat mým dnes již bývalým spolupracovníkům. Ať už přímo ve vedení města, v radě, či úředníkům. Potěšila mě i podpora ze strany občanů, snad to moje krátké místostarostování tedy nebylo úplně zbytečné. Ale nedá se nic dělat. Změna je život.

Autor: Michal Vítů

20.4.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zatáčka vynesla motorkáře do příkopu

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

AKTUALIZOVÁNO

Bouřka zaměstnala hasiče hlavně na Pelhřimovsku

Pelhřimovsko - Bouřka doprovázená silným větrem, která v noci zasáhla region, vyvrátila desítky stromů. Spadlý strom zastavil dopravu u Chřenovic na Havlíčkobrodsku a způsobil dopravní nehodu mezi Věží a Rozkoší. Nejvíce bouřka zaměstnala hasiče na Pelhřimovsku.

Orlík nad Humpolcem se o víkendu vrátí do pravěku

Orlík nad Humpolcem – Tento víkend se zřícenina hradu Orlík nad Humpolcem přesune zpět do pravěku. Na návštěvníky památky čeká mimo jiné i filmová projekce.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Jihlava – Hned jedenáct jednotek hasičů zasahuje od brzkého rána u požáru ve společnosti zabývající se zpracováním dřeva v ulici Na Hranici v Jihlavě. Vyhlášen tam byl třetí stupeň požárního poplachu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení