I když domácí mají ještě teoretickou šanci obhájit loňské prvenství, podstatně blíže vavřínům jsou fotbalisté Košetic.

H. CEREKEV – KOŠETICE 3:4

Horní Cerekev už se prvního turnajového gólu dočkala, ale na body opět nedosáhla. Košetice tak natáhly svou vítěznou sérii na čtyři zápasy a rázem jsou největším aspirantem na celkové prvenství. Zápas se ale dlouho vyvíjel o poznání lépe pro účastníka I. B třídy.

„Změnili jsme rozestavení hráčů, když jsme začali hrát prakticky jen na jednoho útočníka a zhustili střed pole. Naše hra byla založená na brejcích,“ popsal nový styl hrající trenér Horní Cerekve Jiří Mezera.

Taktika slavila dlouho úspěch. Po roční pauze se trefil Kůta, Košetice sice zásluhou Vlka vyrovnaly, ale ještě do přestávky vrátil Horní Cerekvi vedení důraznou dorážkou Serbus. Ve druhé půli zvýšil Martínek z brejku na 3:1 a zdálo se být rozhodnuto. Horní Cerekev však nezvládla závěr utkání.

„Za stavu 3:1 jsme měli ještě dvě dobré příležitosti, ale nevyužili jsme je. Pak jsme totálně odpadli a soupeř nám dal v posledních deseti minutách tři góly,“ popsal kolaps Jiří Mezera.

Góly: Kůta, Serbus, Martínek – Kubů, Vlk 2. Poločas: 2:1. Horní Cerekev: Soukup – Havel, Šetek, Staněk, Vondráček, Kůta, Rysl, Serbus, Zelenka, Mezera, Cimler. Střídali Loukota, Chadim, Martínek. Košetice: Čech – Mazanec, Běloch, Suk, Filípek, Kadlec, Mareš, A. Vejsada, T. Vejsada, Kubů, Vlk. Střídal Zajíček.

TŘEŠŤ – PELHŘIMOV B 0:3

V rychlém a důrazném utkání se juniorce posílené o Bendu a Průchu vydařila závěrečná čtvrthodinka, v prvním dějství neměli hráči buď přesnou mušku a nebo se blýskli pohotovými zákroky gólmani. Trnkovu střelu do levého rohu vyrazil nad břevno bravurně Dvořák a podobně si Tausch poradil s Hovorkovou ranou.

Živěji bylo po přestávce, nejprve opět domácí tým podržel Dvořák, když si poradil s tvrdou střelou k levé tyči, to byla Třešť blízko k vedení. Za šest minut na to tandem Benda Papež poslal Pelhřimov do vedení. Bendovu střelu Tausch vyrazil, Papežova dorážka již rozvlnila síť. Papežův roh poslal podruhé do třešťské branky Benda ukázkovou důraznou hlavičkou a pojistka třetího gólu vyšla Papežovi po přesné Bendově přihrávce do uličky.

Góly: 57. a 66. Papež, 65. Benda. Poločas: 0:0. Pelhřimov B: Dvořák – Razima, Blažek, Šereda, R. Hejda – J. Zabloudil (64. Hrnčíř), Hovorka, Čmucha, A. Hejda (41. Jiří Kmoch) – Hurda (30. Průcha, 56. Papež), Benda (70. Hurda).

ČERNOVICE – N. RYCHNOV 1:2

Černovice potvrdily, že jejich největším nepřítelem v zimní přípravě je koncovka. I když premiérový gól na turnaji vstřelily, na bodový zisk to nestačilo. „Černovice byly fotbalovější, vytvořily si více šancí, ale nedokázali je proměnit. My jsme naopak vytěžili z minima maximum,“ uvedl trenér Nového Rychnova Ivan Císař.

Góly Nového Rychnova: Hájek, O. Loskot. Poločas: 0:1. N. Rychnov: Holan – J. Faltýnek, Martínek, Koubek, Švec, O. Loskot, Kratochvíl, Chalupa, M. Faltýnek, Hájek, Růžek.

Příští kolo (sobota 5. března): Košetice – Třešť (10.00) , Nový Rychnov – Horní Cerekev (12.00), Pelhřimov B – Černovice (14.00).