VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město zavedlo školní autobusy pro dojíždějící žáky

Pelhřimov - Od začátku školního roku jezdí z autobusového nádraží v Pelhřimově ke školám Na Pražské a Osvobezní školní autobus.

24.9.2009 1
SDÍLEJ:

Školní autobus odjížděl ze zastávky Táborská prázdný. Je otázkou času, kdy ho děti začnou plně využívat. Foto: DENÍK/Lukáš Pihávek

Speciální linka má zabezpečit bezpečný přechod dojíždějících dětí přes město. „Školní autobus zatím využívá necelých šedesát dětí a pedagogové,“ sdělil místostarosta Pelhřimova Tomáš Dufek.

Autobus projede městem za celý celkem třikrát. Deset minut před osmou ráno rozveze děti do škol. Ve čtrvrt na tři odpoledne a následně pak deset minut před čtvrtou zpět. Linku nesmí užívat nidko jiný, než školáci a učitelé.

Jízdné hradí město

„Děti, které se přihlásily, dostaly speciální průkazky. Provoz autobusu plně hradí město a žáci mají jízdné zdarma,“ dodal Dufek. „U nás se zatím přihlásily zatím jen tři děti. Myslím si, že je to otázka času, kdy se přihlásí další. Rodiče si na tuto službu jejich dětem musejí nejprve zvyknout,“ uvedl ředitel Základní školy Na Pražské Luděk Charouzek.

Jak uvedla ředitelka Základní školy Osvobození Vladimíra Madronová, o školním autobusu byli rodiče informování jak městem, tak přímo školami. „U nás je dětí přihlášených poměrně hodně. Počítáme s tím, že až se tato informace rozkřikne, dětí bude více,“ dodala Madronová. Autobus odjíždějící ze zastávky Táborská zel prázdnotou. „Zatím moc žáků nejezdí, ale myslím si, že až se třeba zhorší počasí, nebo až se rozkřikne, bude to lepší,“ sdělil řidič autobusu, který si nepřál být jmenován.

Zřízení linkového autubusu předcházel spor mezi okresním městem a spádovými obcemi. Do Pelhřimova totiž dojíždí každý den necelých čtyřista dětí. Jak uvedl Tomáš Dufek, takový počet naplní jednu školu.

Pelhřimovská radnice řešila kam je umístit. Přáním obcí bylo, aby dojíždějcí žáčci chodili do škol umístěných nejblíže k autobusovému nádraží. „Prioritou je umístit nejdříve děti z Pelhřimova podle spádových oblastí. Pak teprve dojíždějící. Přáním starostů obcí jsme plně vyhovět nemohli,“ odůvodňoval Dufek.

Některé děti například z Libkovy Vody, nebo Rynárce tak by tak museli chodit přes město pěšky. To se nelíbilo rodičům. Proto jim pelhřimovská radnice vyšla vstříct alespoň tímto krokem. „Je to hlavně kvůli tomu, aby rodiče dojíždějících dětí nemuseli mít strach o to, že se dětem cestou do města něco stane,“ řekl Dufek.

„Od radnice to považuji za dobrý krok. Ve vyspělé evropě školní autobusy fungují normálně. Je to otázka času, než tato speciální linka vejde do povědomí veřejnosti,“ pronesl Charouzek.

Autor: Lukáš Pihávek

24.9.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Řidiči budou muset v Holušicích sundat nohu z plynu

Havlíčkův Brod opět ovládly Bramborářské dny.
5

Bramborářské dny zhodnotily letošní sklizeň. Bude slabší

Z garáže se ztratila JAWA i kompresor

Pelhřimov – Případ odcizení kompresoru a motocyklu JAWA 175 MZ zaměstnává hned od začátku týdne policii z obvodního oddělení v Pelhřimově.

Cecilka dětem pomáhá se strachem z bílých plášťů

Pelhřimov – Některé děti už, díky projektu Doktora se nebojíme, aneb s úsměvem do nemocnice, nemají takový strach z návštěvy nemocnice. Dětské oddělení Nemocnice Pelhřimov totiž pro děti ze základních škol opět vymyslelo zmíněný projekt, v rámci kterého se školáci seznamují s personálem a prostředím tamního dětského oddělení.

Žena s kalendářem v hlavě se pokusí o rekord

Pelhřimov – Kniha Českých rekordů se během dnešního dopoledne možná rozroste o nový zápis. O rekord se totiž pokusí Milena Šatavová z Rokycan, která má „kalendář v hlavě“.

Víno poteče proudem, cimbálovka bude hrát

Pelhřimov – Zcela novou akci připravují na pátek 20. října v Pelhřimově. Do města rekordů totiž zavítají vinaři ze známých vinařství a zahrají cimbálové skupiny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení