VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

dnes 08:15

Pohádkovou cestu Rynárečtí zakončí u čarodějnice

Rynárec – V neděli 30. dubna se Rynárečtí vypraví na tradiční pohádkovou cestu za čarodějnicí.

AKTUALIZUJEME
dnes 08:06

Sníh znovu komplikuje dopravu na Vysočině

Vysočina - Dopravu na silnicích Vysočiny v pátek ráno zkomplikovalo zimní počasí. Na mnoha místech byly komunikace obtížně sjízdné, zejména pak silnice nižších tříd, které pokryla vrstva rozježděného sněhu. Hasiči a záchranáři zasahovali u několika desítek událostí.

dnes 08:01

Okolo silnice sesbírali téměř stovku lahví od alkoholu

Pavlov – Bez ohledu na nepříznivé počasí se v sobotu 22. dubna Pavlovští zapojili do celokrajské akce s názvem Čistá Vysočina.

dnes 07:54

OBRAZEM: V muzeu rekordů se mohou najíst i obři

Pelhřimov – Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově je bohatší o nerezový příbor, který se zařadil do maxi výrobků.

včera 11:18

Důchodkyně od orloje si novinku pochvalují

Onšov - Na čtyři evropské metropole se ve středu přeměnily chodby Domova důchodců v Onšově.

včera 08:04

Sýčkovi i sově pálené hrozí vymizení z Vysočiny

Pelhřimovsko – Sova pálená se z Vysočiny pomalu vytrácí, sýček obecný je dokonce horkým kandidátem na vyhynulý druh a to nejen na Vysočině. O jak vážnou situaci jde, ukáží kontroly budek, které se brzy uskuteční.

včera 06:09

Mrazy trvale poškodily třešně, ořešáky i zeleninu

Vysočina – Už teď je jasné, že úroda z některých ovocných stromů či keřů na Vysočině nebude valná.

26.4.2017

Opravená pelhřimovská dominanta soutěží o titul

Pelhřimov – Pelhřimovská kaple Kalvárie bojuje v celorepublikové soutěži Proměna roku, navíc jako jediný kandidát z Pelhřimovska. Do konce dubna ji mohou lidé podpořit v souboji s dalšími 111 opravenými objekty z celé České republiky svým hlasem.

26.4.2017

Vysočinu a Jižní Tyrolsko možná spojí partnerství

Jihlava – Partnerství Havlíčkova Brodu se severoitalským Brixenem by se mohlo rozrůst na krajskou úroveň a Kraj Vysočina by tak mohl v budoucnu úzce spolupracovat s italským regionem Jižního Tyrolska.

26.4.2017

Na lékařskou pohotovost padne víc peněz

Jihlava – Každá z pěti nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina dostane jako příspěvek na fungování lékařských pohotovostních služeb přibližně dvacet milionů korun.

26.4.2017

Studánkou Vysočiny roku 2017 chtějí být tři kandidátky

Mladé Bříště – Necelý měsíc má veřejnost na to, aby určila vítězku ankety Studánka Vysočiny roku 2017. Anketu každoročně vyhlašuje sdružení Zelené srdce, které má sídlo v Mladých Bříštích, a to prostřednictvím webu www.zelenesrdce.cz.

26.4.2017

Na Osvobození dělají chemii, fyziku a biologii atraktivnější

Pelhřimov – Na Základní škole Osvobození v Pelhřimově tento čtvrtek pokračuje projekt s názvem Rozvoj kreativity ve výuce přírodovědných předmětů. Vyzkoušet si fyziku, chemii či biologii sem chodí i děti z jiných pelhřimovských škol.

26.4.2017

Nová občanská poradna v Pacově se místním osvědčila

Pacov – Občanská poradna v Pacově má za sebou první čtvrtletí, které potvrzuje význam jejího založení.

26.4.2017

Švihov se dočká zcela nového návrhu ochranných pásem

Pelhřimovsko – Diskutovaný návrh změn ochranného pásma vodárenské nádrže Švihov, který sklidil vlnu kritiky z důvodu fatálního dopadu na zemědělskou činnost i samotný život lidí na Pelhřimovsku, má překvapivý výsledek. Povodí Vltavy se rozhodlo svůj předložený návrh, v jeho původním znění, stáhnout.

25.4.2017

Fialový Běh pro úsměv už finišuje s přípravami

Pelhřimov – Už za měsíc se bude v centru Pelhřimova běhat s úsměvem. Čtvrtý ročník charitativního běhu proti obezitě Běh pro úsměv se letos koná v sobotu 27. května a právě v těchto dnech vrcholí jedna důležitá fáze příprav.

24.4.2017

Nová veřejná osvětlení zažijí v Jiřicích premiéru

Jiřice – Obec Jiřice budou od letošního roku osvětlovat moderní veřejná osvětlení. Novinka, která bude mít v obci svou premiéru, ušetří elektrickou energii i obecní peníze.

24.4.2017

Přírodu děti poznávaly i za deště

Pacov - Den Země oslavili v sobotu i malí a velcí z Pacova. Návštěvníci tamní zámecké zahrady tak během deštivého odpoledne mohli například střílet z luku, prověřit své znalosti v přírodovědném kvízu, dozvědět se něco zajímavého o včelách nebo divokých zvířatech, která žijí v naší krajině.

24.4.2017

Hradní pokladnu přestěhují do samotného Kámena

Kámen – Letošní, 44. sezona hradu Kámen, která odstartovala prvního dubna, s sebou přinesla řadu novinek pro návštěvníky. Expozice hradu se rozrostla o malou výstavní síň pro kočárky a kolébky a zásadní proměnou prošla i hradní pokladna.

24.4.2017

Na Pelhřimov to bude váznout

Jihlava – Řidiči jedoucí z Jihlavy směrem na Pelhřimov by měli od května do října počítat se zdržením. Kraj Vysočina se totiž chystá začít opravovat hlavní tah na Pelhřimov, a to v Jihlavě od čerpací stanice ONO u ústředního hřbitova a dále kolem městské části Hosov až ke kruhovému objezdu pod Jihlavou u odbočky na Kostelec.

24.4.2017

Novou vyhlídku Černovičtí využijí k uceleným okruhům

Černovice – Nedaleko Černovic vybudovala parta tamních nadšenců další vyhlídku. Vyhlídka pod Vrchy, jež leží zhruba dva kilometry od Černovic ve směru na Vintířov pod kopcem Vrchy, je tak druhou vyhlídkou, která zdobí krajinu Černovicka.

23.4.2017

Most nad dálnicí u Koberovic zmizel přes noc

Hořice, Koberovice – Bagry, těžká technika a demoliční stroje nahradily na čtrnáct hodin auta, která běžně plní dálnici D1. Během uplynulé noci ze soboty na neděli totiž stavaři zbourali nevyhovující dálniční nadjezd v úseku Hořice – Koberovice.

22.4.2017

Kdo překoná Rampušáky, zkouší zjistit svět rekordů

Pelhřimov – Novou nejvyšší hranici postavenou u příležitosti blížícího se pálení čarodějnic zkouší najít pelhřimovská agentura Dobrý den, která spravuje databanku českých rekordů.

22.4.2017

Senioři se budou chlubit, že bydlí na Pražském hradě

Onšov – Během středy 26. dubna se chodby Domova důchodců v Onšově změní na čtyři světové metropole. Senioři tak budou mít možnost bydlet například v Paříži.

22.4.2017

V Humpolci si farmářské trhy zachovají svou podobu

Humpolec – Farmářské trhy v Humpolci letos oslaví svůj sedmý ročník. Za tu dobu si vybudovaly svou tradiční podobu, kterou chce jejich organizátorka zachovat i do budoucna.

22.4.2017

Lovci draků se dnes sejdou na náměstí v Kamenici

Kamenice nad Lipou – Malí i velcí, kteří dnes odpoledne zavítají na náměstí v Kamenici nad Lipou, dostanou možnost vyzkoušet si úkoly a aktivity, které jsou denním chlebem nejednoho skauta.

22.4.2017

Kvůli nočnímu bourání mostů se znovu zavře dálnice D1

Hořice, Koberovice – Bourání nevyhovujících nadjezdů v souvislosti s modernizací dálnice D1 se poprvé bezprostředně dotkne Pelhřimovska. V noci ze soboty na neděli dojde k demolici dálničního nadjezdu v úseku Hořice – Komorovice, dálnice bude mezi 75. a 81. kilometrem zcela uzavřena.

21.4.2017

„Nejsi v tom sám,“ šíří dobrou vůli nejlepší mladé rétorky z Vysočiny

Havlíčkův Brod - Prezentaci na špičkové úrovni si v pátek mohli vyzkoušet studenti z Vysočiny. Krajské kolo soutěže Prezentiáda hostila brodská Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava Bechyně. Devět týmů středních škol se snažilo zaujmout porotu svým originálním pojetím témat Láska, sex a něžnosti nebo Nejpřínosnější vynález.

20.4.2017

V čele vysočinské kandidátky ČSSD šlape Běhounek se Šmardou

Vysočina - Vysočinský hejtman Jiří Běhounek se dohodl se starostou Nového Města na Moravě Michalem Šmardou, že chtějí jít do podzimních parlamentních voleb v Kraji Vysočina jako tandem. Běhounek z pozice lídra, Šmarda z druhého místa kandidátní listiny.

20.4.2017

Na trhu panují tvrdé podmínky, někteří partneři navíc nedodržují smlouvy

Pelhřimov – Administrativní překážky, tvrdá konkurence a nedostatek nových pracovních sil byly třemi významnými faktory, s nimiž se v po nástupu vlády Bohuslava Sobotky potýkala pelhřimovská pekárna Adélka.

20.4.2017

Nepřízeň počasí sázení stromků nezkazila

Božejov - Pětatřicet mladých kaštanů zasadili ve středu odpoledne navzdory nevlídnému počasí dobrovolníci ve dvou lokalitách na okraji Božejova.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies