Jedná se o jediný regionální průmyslový pivovar, který vznikl v ČR po roce 1989, přes dvě desítky podobně velikých pivovarů zanikly. Pivovar vloni zvýšil svůj výstav o 30 procent na 13 705 hektolitrů piva. Vzhledem k narůstajícímu odbytu se v pivovaru pracuje na rozšíření kvasných kapacit.

Na trhu se chmelovému moku z Chotěboře se sloganem „Chuť, která nezevšední" již od počátku dařilo a pivovar byl už předloni Sdružením přátel piva vyhlášen Pivovarem roku.

Obrat chotěbořského pivovaru za minulý rok činil 28 milionů korun. Většina piva se prodala v sudech; do láhví bylo stočeno 27 procent produkce.

Podle pověst dalo jméno městu Chotěboř právě lahodné středověké pivo zvané Chotěbor.

Prý to bylo pivo, které v lidech probouzelo šestý smysl. Budova pivovaru ale ve městě lehla popelem během husitských válek a spolu s ní se ztratila i receptura na pivo. Během výkopových prací na nové budově pivovaru byla nalezena truhlice s jakousi recepturou, která byla předána novému sládkovi Oldřichu Zárubovi, rodáku z Chotěboře. Ten se o pověsti o ztracené receptuře na pivo dověděl již dříve od svého dědečka.