VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

21.4.2015

Jihlavané se necítí dobře v centru města

Jihlava – Nejvíce Jihlavanů se necítí dobře přímo v centru města, hlavně na Masarykově náměstí, v okolí městského vlakového nádraží či na křižovatce u supermarketu Coop u ústředního hřbitova.

21.4.2015

Pohřeb hokejové legendy Jaroslava Holíka bude v pátek

Jihlava – Pohřeb Jaroslava Holíka se uskuteční v pátek v poledne v jihlavském krematoriu. Někdejší hvězdný útočník a později úspěšný trenér zemřel po dlouhé těžké nemoci 16. dubna ve věku 72 let.

20.4.2015

Beseda kvůli úložišti byla plná nedůvěry a nesouhlasu

Třebíčsko - Správa úložišť zvažuje pro výstavbu skladu jaderného odpadu Hodov a dalších šest míst po celé zemi. Kvůli hlasitému nesouhlasu ze všech lokalit však přemýšlí o záložních variantách. Jednou z nich je okolí Dukovan.

17.4.2015

Odešla hokejová legenda

Světlá nad Sázavou - Ve věku 72 let zemřel legendární hokejista a později úspěšný trenér Jaroslav Holík. O jeho úmrtí informovala Česká televize.

17.4.2015

Novorozenecká JIP v Jihlavě má nový moderní inkubátor

Jihlava – Pro nejmenší pacienty jihlavské nemocnice je připravený nový inkubátor. Díky přístroji za několik stovek tisíc korun se v jihlavské nemocnici zlepšilo zázemí a péče o nedonošené a nemocné novorozence.

17.4.2015

Firma si stěžovala na finanční úřad. Ten v kontrole přitvrdil

Třebíč - Přes milion korun má třebíčské firmě Orbital International zadržovat finanční úřad. Podle vedení společnosti jde o odvody daně z přidané hodnoty z loňského listopadu.

16.4.2015

Odpůrci jaderného úložiště půjdou v sobotu na Kraví horu

Vysočina - Ze Skalky u Věžné na Bystřicku a z nedalekého Drahonína na Tišnovsku vyrazí lidé na protestní pochod na Kraví horu. Den proti úložišti organizuje občanské sdružení Nechceme úložiště Kraví hora.

11.4.2015

Vysočina patří ke dvěma krajům, kde chybí hospic

Jihlava – Domácí hospic si nemohou dovolit všechny rodiny, alternativou je hospic kamenný.

9.4.2015

Kraj zveřejňuje na webu mapu investic do silnic

Jihlava – Kraj Vysočina zprovoznil od 1. dubna na svých internetových stránkách aplikaci s informacemi o investicích do modernizace a oprav silnic druhé a třetí třídy, které jsou v jeho majetku. Kraj jich vlastní okolo 4 600 kilometrů.

7.4.2015

Rušení ani spojování středních škol letos Vysočina neplánuje

Jihlava – Kraj Vysočina letos nebude rušit ani spojovat žádnou ze středních škol, které zřizuje. Nemá to v úmyslu ani v dohledné době, situace na středních školách je stabilizovaná.

6.4.2015

Je to až neskutečné, jak mě děti nabíjejí, když se nedaří

Jihlava – Obránce Dukly Jihlava Jiří Dobrovolný bude pokračovat i v příští sezoně. Své priority ale čím dále více směřuje na svoji rodinu.

5.4.2015

Enzo je psí pohodář, říká Monika Mašterová

Nové Město na Moravě - Novoměstská rodačka, povoláním baletka, se k ilustrování knížky dostala vlastně náhodou. Její kresby dokonale doplňují text i fotografie.

4.4.2015

Hasiči z Vysočiny patřili vloni k nejlepším

Praha, Havlíčkův Brod – V prestižních hasičských anketách Zásah roku a Hasič roku, jejichž výsledky byly vyhlášeny ve čtvrtek večer v Praze, dominovali hasiči z Vysočiny.

2.4.2015

Pivo teplalo, Jihlava byla bez proudu

Jihlava – Za výpadky elektřiny mohla modernizace jedné z hlavních elektrických rozvoden.

30.3.2015

OBRAZEM: Americký konvoj dorazil i na Vysočinu

Vysočina - První a druhá část konvoje jedoucího přes Vysočinu již dorazila na parkoviště u bývalého motorestu u Stránecké Zhoře. Přišly se tam na ně podívat více než dvě stovky lidí.

27.3.2015

Jihlava má skromnější plány na úpravy zimního stadionu

Jihlava – Hlavní otázkou jsou peníze. Kdo zainvestuje rekonstrukci stadionu za stovky milionů?

26.3.2015

Věřící bude u kostela vítat socha Jana Husa

Nové Město na Moravě - Socha středověkého reformátora Jana Husa by ještě letos měla přibýt v Novém Městě na Moravě. Skulptura pochází z díla renomovaného sochaře a novoměstského rodáka Jana Štursy. Instalací nového odlitku chtějí Novoměstští připomenout devadesáté výročí umělcovy smrti.

26.3.2015

Silničáři v zimě zase ušetřili

Vysočina - Prohrnování a sypání krajských silnic na Vysočině stálo do konce února 130 milionů korun. Podle předběžných údajů budou celkové náklady za poslední zimu asi o pět procent vyšší než v předcházející, rovněž nezvykle mírné zimní sezoně.

26.3.2015

Americký konvoj projede i Vysočinou

Jihlava – Americký konvoj poctí svou návštěvou Vysočinu. Chystaná trasa americké kolony povede i Krajem Vysočina. Do kraje by podle plánu měla Jízda dragounů dorazit 30. března.

25.3.2015

Když člověk dělá něco, co má smysl, vrátí mu to energii

Jihlava – Zuzana Kazdová je ženou, která pečuje o týrané, zanedbané a agresivní koně, učí na ZUŠ v Jihlavě, fotografuje. Ovládla také letošní anketu Žena regionu Vysočiny a říká:.

25.3.2015

Kraj loni přišel o 314 lidí. Nejrychleji se vylidňuje Třebíčsko

Třebíčsko, Vysočina - Kraj Vysočina ztratil během loňského roku 314 stálých obyvatel. Úbytek byl způsoben pouze migrací odstěhovalo se víc lidí, než se jich na Vysočině usadilo.

24.3.2015

Cestování po Jihlavě opět zkomplikuje oprava mostu

Jihlava – Do jízdních řádů MHD se vrací výluková autobusová linka X, která pojede do Pávova.

23.3.2015

Ráda dělám radost sobě i ostatním, říká Vlasta Přibylová ze Studnic

Studnice, Třešť – Stovky nejrůznějších perníčků z patnácti kilogramů mouky před Velikonocemi běžně zvládne za pomoci svých dvou dcer upéct a nazdobit devětapadesátiletá Vlasta Přibylová ze Studnic.

23.3.2015

Turisté z Vysočiny zahájili sezonu ve Žďáře

Žďár nad Sázavou – Turisté z Vysočiny zahájili v sobotu 21. března novou sezonu, tentokrát ve Žďáře nad Sázavou. Toulky za přírodou i kulturními památkami odemkli symbolickým klíčem. Klub českých turistů pro účastníky připravil tři různě dlouhé pěší trasy.

23.3.2015

Jihlavská zoo oslavila Světový den vody

Jihlava - Již podruhé v jihlavské zoologické zahradě oslavili Světový den vody. Pro malé i velké návštěvníky si tam připravili program s názvem Voda a udržitelný rozvoj. Děti se zabavily ve vzdělávacím centru PodPOVRCH, kde se s touto problematikou seznámily zábavnou formou.

23.3.2015

Do babyboxu v Havlíčkově Brodě někdo odložil novorozeného chlapce

Havlíčkův Brod – Do babyboxu v Havlíčkově Brodě v pátek po 21 hodině večer někdo odložil novorozeného chlapce.

19.3.2015

Kávu půjde zaplatit básní. Díky Světovému dni poezie

Třebíč - Dát si v kavárně dobrou kávu, ale namísto peněz za ni zaplatit básní. Takovou možnost budou mít během prvního jarního dne lidé v Třebíči a dalších jedenácti místech v zemi.

18.3.2015

Pracující z Jihlavy budou jezdit měsíc do práce na kole

Jihlava – Do květnové kampaně s názvem Do práce na kole se zapojí tisíce lidí po celé republice. Mezi nimi je už tradičně také město Jihlava, která figuruje mezi 25 přihlášenými městy.

16.3.2015

Vlna chřipek dále ustupuje

Jihlava – Sezona chřipkových onemocnění končí. V uplynulém kalendářním týdnu sice přibylo nemocných na Žďársku, ale celkově na Vysočině je aktuálně 1 174 akutních respiračních infekcí na sto tisíc obyvatel.

14.3.2015

Na dělníky z vlaků létají svačiny

Novoměstsko - Ačkoliv by se povolání dělníka pracujícího na čištění a prořezávání okolí železničních tratí mohlo jevit spíše namáhavé, než nebezpečné, opak je pravdou. Tito lidé jsou paradoxně častěji ohroženi lidmi cestujícími vlakem, než technikou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies