VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

20.5.2015

Prach a zápach nám škodí, stěžují si sousedé Kronospanu

Jihlava - Poté, co se na úřadech nedávno objevila konkrétní stížnost, se věci daly do pohybu.

19.5.2015

Kabelky na poslední chvíli? I s tím organizátoři veletrhu musí počítat

Jihlava – Už tuto středu se v deset hodin dopoledne otevře jihlavský DIOD všem, kteří budou chtít pomáhat. Uskuteční se zde totiž kabelkový veletrh, jehož výtěžek poputuje potřebným.

16.5.2015

V Jihlavě přibudou místa, 
kde lze venčit psa bez vodítka

Jihlava – Máte ve městě psa
a chcete ho venčit bez vodítka, aniž by vám hrozila pokuta od městské policie?

16.5.2015

O rychlobruslařskou halu má zájem kromě Vysočiny i Brno

Nové Město na Moravě - Kde vznikne nová rychlobruslařská hala? Ve hře je Nové Město na Moravě, ale i druhé největší město v republice Brno. Kamenem úrazu jsou peníze. Výstavba haly může stát i několik stovek milionů korun.

15.5.2015

Jihlava: Řád platí i pro hluchoněmé

Jihlava - Městská policie vykázala z náměstí Rumunky i věřící. Porušovali tržní řád.

15.5.2015

Liga na ochranu zvířat chce s útulkem skončit

Třebíč - Rušná situace okolo třebíčského útulku má další pokračování. Pracoviště nad zámkem je přes týden bez elektřiny a zaměstnanci nedostávají mzdy. Podle informací z radnice chce provozovatel, tedy Liga na ochranu zvířat, svoji činnost ukončit.

14.5.2015

Jan Svatoš hledal pravdu o šelmách

Nové Město na Moravě - Nový dokumentární film režiséra Jana Svatoše novoměstského rodáka, mohou zájemci vidět v pondělí od 19 hodin v novoměstské kulturním domě. Snímek Causa Carnivora, který se natáčel také na Vysočině, zjišťuje, zda jsme jako moderní Evropané schopni žít v souladu s velkými šelmami vlky, rysy nebo medvědy.

14.5.2015

Dagmar Lieblová: Byla to cesta do pekla a zase zpět

Havlíčkův Brod – Nevšední dopoledne prožilo v úterý devadesát studentů havlíčkobrodského gymnázia.

13.5.2015

Falešný profil dívku z Jihlavska šokoval. Měla se nabízet chlapcům

Jihlavsko – Doslova v šoku zůstala před několika dny patnáctiletá středoškolačka 
z Jihlavska, když se dozvěděla, že na jedné z webových stránek pro mladé koluje její falešný profil s vulgárním sexuálním textem. Její rodiče nechali profil zrušit a celou věc nahlásili i na policii.

11.5.2015

Martina Sáblíková dostala od Žďáru kliku

Žďár nad Sázavou - Stovky lidí v neděli odpoledne uvítaly na náměstí Republiky ve Žďáře nad Sázavou „svoji" úspěšnou rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou. Vedle letošní trojnásobné mistryně světa se na pódium postavili i její trenér Petr Novák a rodiče Eva a Milan.

9.5.2015

Zvířata jsou v nouzi. Útulek zůstal bez peněz a elektřiny

Třebíč - Situace v třebíčském útulku pro opuštěná zvířata je nadále vyhrocená. Zaměstnanci stále nedostávají výplaty, nejnovější komplikací je pro ně navíc odpojená elektřina. Provozovatel útulku, Liga na ochranu zvířat a její předseda Petr Ondráček, dluží také veterináři. O tom, jak zaměstnancům útulku a zvířatům účinně pomoci, včera debatovala i městská rada.

8.5.2015

Nepřízeň osudu překovávám silou vůle, říká legendární válečný pilot

Havlíčkův Brod – Celých sto let oslaví na podzim jeden z nejstarších válečných hrdinů Imrich Gablech z Havlíčkova Brodu.

8.5.2015

Při přestřelce u Česnekovy stodoly zahynuli čtyři místní

Brtnice - Česnekova stodola v Brtnici se stala místem, které bude navždy spjaté s koncem druhé světové války. Jen několik dní před příchodem osvobozujících ruských vojsk zde přišli při přestřelce o život čtyři místní muži. Konec války se zde nesl v podobném duchu jako v jiných městech regionu.

AKTUALIZOVÁNO
7.5.2015

Lipnické oběti druhé světové války připomíná nový pomník

Lipnice nad Sázavou – Na starém hřbitově v Lipnici nad Sázavou byl v úterý slavnostně odhalen, a to u příležitosti oslav 70. výročí zahájení Pražského povstání a ukončení druhé světové války v Evropě, pomník lipnických obětí nacistické okupace.

7.5.2015

Referendum o spalovně bude nejspíše příští rok, s volbami

Jihlava - Radnice v Jihlavě se chce proti rozhodnutí soudu bránit, referendum je prý předčasné

6.5.2015

Lidé vybrali tři podoby náměstí

Světlá nad Sázavou – Lidé ze Světlé nad Sázavou mají zájem o to, jak bude v budoucnosti vypadat nová podoba náměstí Trčků z Lípy.

5.5.2015

Zmínila se v Bezděčíně o sbírání kabelek, sešlo se jich přes osmdesát

Bezděčín, Batelov – V Bezděčíně u Batelova nezahálí. Když se asi před třemi týdny Milada Vlčková, starostka místního sboru dobrovolných hasičů, dozvěděla o kabelkovém veletrhu, ihned rozhodila sítě. Jednoduše se lidí začala ptát, zda doma mají kabelky, které už nevyužijí. To ale netušila, co se bude dít.  

4.5.2015

Nemocnice spolupracuje se špičkovou vídeňskou klinikou

Havlíčkův Brod – V oblasti ošetřovatelského procesu navázala Nemocnice Havlíčkův Brod spolupráci s vyhlášenou klinikou Orthopadisches Spital Speising Wien Austria.

30.4.2015

Kraj Vysočina rozdá mimořádné dotace

Jihlava – Kraj Vysočina se díky dobrému výsledku svého loňského hospodaření připravuje rozdat mimořádné podpory ve výši 13,4 milionu korun.

30.4.2015

Fábula se už těší 
na první návštěvníky

Kamenice nad Lipou – Bylo nebylo, v Kamenici nad Lipou už třetím rokem žil roztomilý skřítek. Jmenoval se Fábula a všem, kteří navštívili jeho pohádkovou říši, se snažil ukázat, že klasická česká pohádka je ta pravá.

30.4.2015

V masokombinátu budou pracovat vězeňkyně ze Světlé

Vysočina – Od poloviny května začnou ve společnosti Kostelecké uzeniny pracovat i odsouzené ženy z věznice ve Světlé nad Sázavou.

29.4.2015

Pavel Šporcl posluchače doslova rozpaluje

Jihlava – Divadelním sálem Domu kultury v Jihlavě se ve středu od 19 hodin rozezní cikánská muzika v provedení vynikajícího českého houslisty Pavla Šporcla.

29.4.2015

Středním školám na Vysočině letos mírně přibylo přihlášek

Jihlava – V kraji mohou děti studovat i obory, které jinde nenabízejí, je to třeba učební obor hodinář.

28.4.2015

Psí útulek bude mít kontaktní místo pro návštěvníky

Jihlava – Během letních měsíců by v jihlavském útulku pro opuštěná zvířata mohla začít stavba kontaktního místa pro návštěvníky. Vznikne rekonstrukcí vstupní budovy v areálu bývalých kasáren.

26.4.2015

Stanice Pavlov zahájila sezonu

Pavlov – Stanice Pavlov, která pečuje o handicapované živočichy, se věnuje také osvětě a vzdělávání. V sobotu zahájila návštěvnickou sezonu.

25.4.2015

Handicapovaná dívka si plní svůj sen

Březejc – Operaci očí potřebuje třicetiletá handicapovaná hráčka boccii Michaela Zdráhalová, která trénuje v TJ Dětské středisko Březejc na Velkomeziříčsku a navštěvuje tamní stacionář.

25.4.2015

S Holíkem se v Jihlavě rozloučily stovky lidí

Jihlava - Zhruba tisícovka lidí se v pátek přišla v Jihlavě rozloučit s hokejovou legendou Jaroslavem Holíkem, který zemřel před týdnem po dlouhé nemoci ve věku 72 let.

24.4.2015

Šiklův mlýn hostí OffROAD Maraton

Zvole nad Pernštejnem - Poslední dubnový víkend se v Šiklově mlýně u Zvole nad Pernštejnem opět uskuteční OffROAD Maraton.

23.4.2015

Školáci na Vysočině dostanou automobily. Sami si je sestaví

Jihlava – Projekt Postav si svoje auto má zatraktivnit technické vzdělání a přilákat nové studenty.

22.4.2015

Na pohřeb Holíka bude vypraven autobus

Jihlava – Minulý pátek zemřela hokejová legenda československého hokeje Jaroslav Holík. U Horáckého zimního stadionu v Jihlavě vzniklo pietní místo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies