VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

23.3.2015

Do babyboxu v Havlíčkově Brodě někdo odložil novorozeného chlapce

Havlíčkův Brod – Do babyboxu v Havlíčkově Brodě v pátek po 21 hodině večer někdo odložil novorozeného chlapce.

19.3.2015

Kávu půjde zaplatit básní. Díky Světovému dni poezie

Třebíč - Dát si v kavárně dobrou kávu, ale namísto peněz za ni zaplatit básní. Takovou možnost budou mít během prvního jarního dne lidé v Třebíči a dalších jedenácti místech v zemi.

18.3.2015

Pracující z Jihlavy budou jezdit měsíc do práce na kole

Jihlava – Do květnové kampaně s názvem Do práce na kole se zapojí tisíce lidí po celé republice. Mezi nimi je už tradičně také město Jihlava, která figuruje mezi 25 přihlášenými městy.

16.3.2015

Vlna chřipek dále ustupuje

Jihlava – Sezona chřipkových onemocnění končí. V uplynulém kalendářním týdnu sice přibylo nemocných na Žďársku, ale celkově na Vysočině je aktuálně 1 174 akutních respiračních infekcí na sto tisíc obyvatel.

14.3.2015

Na dělníky z vlaků létají svačiny

Novoměstsko - Ačkoliv by se povolání dělníka pracujícího na čištění a prořezávání okolí železničních tratí mohlo jevit spíše namáhavé, než nebezpečné, opak je pravdou. Tito lidé jsou paradoxně častěji ohroženi lidmi cestujícími vlakem, než technikou.

14.3.2015

Fit s Deníkem: Vysočinská soutěžící je na dobré cestě

Vysočina - Už do třetího týdne dnes vstupuje soutěž Fit s Deníkem. „Rozhodně nelituji, že jsem se zapojila," říká vysočinská soutěžící Iva Váňová ze Skrýšova u Pelhřimova. „Dodržuji doporučení a zatím mě to baví. Výsledky už mám, takže jsem na dobré cestě," popisuje své zkušenosti sympatická devětatřicetiletá blondýnka z Pelhřimovska.

14.3.2015

Dvě hodiny o uranu. Debata v Brzkově zvedla vlnu vášní

Brzkov – Osud uranového dolu v Brzkově není lidem z obce a dalších dotčených okolních sídel lhostejný.

12.3.2015

Co bude znamenat průzkum kvůli úložišti? Poví v Cerekvi

Dolní Cerekev – Komise Ministerstva životního prostředí zatím o průzkumech na Hrádku nerozhodla.

11.3.2015

Pro nástup otevřou trolejbusy večer a v noci jen přední dveře

Jihlava – Cílem této změny má být zvýšení bezpečnosti a zamezení cestování načerno.

7.3.2015

Jak rozvíjet MHD v Jihlavě? Co si myslí politici

Jihlava – Redakce Deníku dala možnost všem politickým subjektům zastoupeným v Zastupitelstvu města Jihlavy, aby se vyslovily k vizím rozvoje hromadné dopravy ve městě.

13.2.2015

Do kolejí v kraji se letos investují stovky milionů

Vysočina – Na Vysočině letos státní Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dokončí rekonstrukci kolejí mezi Skleným a Ostrovem nad Oslavou s náklady převyšujícími 800 milionů korun.

4.2.2015

Na Vysočině nesmí kvůli chřipce návštěvy do tří z pěti nemocnic

Vysočina - Kvůli vysokému výskytu chřipkových onemocnění nesmí ode dneška návštěvy na lůžková oddělení jihlavské nemocnice. Od pátku už je pro návštěvníky uzavřena nemocnice v Havlíčkově Brodě, v novoměstské nemocnici až do odvolání platí zákaz návštěv na jednotkách intenzivní péče a na oddělení ARO. Bez omezení zatím fungují zbývající dvě krajské nemocnice v Pelhřimově a v Třebíči.

2.2.2015

Historickým městem roku 2014 v kraji je Polná

Telč – Historickým městem roku 2014 se v Kraji Vysočina stala Polná. Postupuje tak do celostátního kola soutěže.

20.1.2015

Bílý kruh bezpečí loni v Kraji Vysočina pomohl 477 lidem

Jihlava – Na Bílý kruh bezpečí se loni na Vysočině obrátilo se žádostí o pomoc 477 obětí nebo svědků trestných činů, což je přibližně o 80 lidí víc než v roce 2013.

20.1.2015

Kraj letos mimo jiné dostaví obchvat Příseky

Vysočina – Minulý rok stály opravy krajských silnic na Vysočině 704 milionů korun. Letos bude mít kraj peněz podstatně víc, 
a to i díky mimořádné pomoci státu. Kvůli tomu však také stoupne počet uzavírek.

13.1.2015

Do Vodního ráje v létě přišlo nejméně lidí v celé historii

Jihlava – Venkovní část jihlavského aquaparku Vodní ráj zaznamenala v loňském roce nejnižší zájem lidí za celou svou existenci. Vodní ráj v Jihlavě funguje od roku 2001.

9.1.2015

V nemocnicích na Vysočině se loni narodilo 5 154 dětí

Jihlava – V nemocnicích na Vysočině se loni narodilo 5 154 dětí. Podle Jitky Číhalové z Českého statistického úřadu v Jihlavě to je o 234 víc než v roce 2013.

9.1.2015

Kraj prodává areál léčebny za 35 milionů

Daňkovice - Jednání o uzavření kupní smlouvy čeká Kraj Vysočina v souvislosti s prodejem areálu bývalé léčebny na Buchtově kopci v katastru Daňkovic poblíž Sněžného. Zájem o areál projevila brněnská společnost Finance budoucnosti holding.

23.12.2014

Meteorologa vystřídají až v sobotu

Havlíčkobrodsko - V práci prožije celé vánoční svátky meteorolog Josef Šlezinger.

22.12.2014

Členové astronomické expedice našli u Nové Vsi meteorit

Nová Ves - Členové astronomické expedice v sobotu našli u Nové Vsi u Nového Města na Moravě jeden z menších meteoritů. "Je to první část tělesa, které se střetlo ze Zemí a podle výpočtu Astronomického ústavu Akademie věd ČR dopadlo na Žďársku," řekl mluvčí Astronomického ústavu AV ČR Pavel Suchan s tím, že nález musí být ještě potvrzen v laboratoři. Velmi jasný meteor, takzvaný bolid, ozářil 9. prosince zejména východní část země a jeho úlomky dopadly na Českomoravské vrchovině.

9.12.2014

Nezaměstnanost stoupla. Ale jen minimálně

Jihlava – Podíl nezaměstnaných na Vysočině se zvýšil. Ovšem jen o desetinu procentního bodu na 6,5 procenta. Podle údajů Úřadu práce ČR bylo na konci listopadu v kraji evidováno 22 814 nezaměstnaných, tedy ve srovnání s říjnem o 184 více. Lidí bez práce přibylo ve třech okresech, ve zbývajících dvou okresech nezaměstnanost stagnovala.

9.12.2014

Zpěv koled nacvičují i děti v mateřské škole

Vojnův Městec - Koledy si v pondělí notovaly děti v mateřské škole ve Vojnově Městci pod vedením ředitelky Jany Losenické Ondráčkové. Už ve středu se v městysi v 18 hodin před kostelem svatého Ondřeje přidají k akci Deníku Česko zpívá koledy.

8.12.2014

Soukromé muniční sklady na Vysočině nejsou nebezpečné

Jihlava – Kromě dvou armádních muničních skladů na území Vysočiny s největší pravděpodobností nejsou žádné jiné soukromé muniční sklady, které by mohly být zdrojem případného nebezpečí, v neděli to uvedl ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec.

8.12.2014

Kraj Vysočina letos hospodaří s přebytkem, má lepší příjmy

Jihlava – Kraj Vysočina podle očekávání uzavře letošní hospodaření s přebytkem. Příjmy, které kraji plynou z daní, už teď převýšily částku, plánovanou pro tento rok, skoro o 339 milionů korun a další peníze mají ještě do konce roku přijít.

AKTUALIZOVÁNO
3.12.2014

Cenu Michala Velíška získal Petr Vejvoda

Praha, Žďár nad Sázavou - Cenu Michala Velíška za letošní rok získal in memoriam šestnáctiletý student obchodní akademie ve Žďáru nad Sázavou Petr Vejvoda. Ten zemřel poté, co ho smrtelně zranila psychicky nemocná žena, před níž bránil spolužačku. Sošku anděla z čirého skla převzali hochovi rodiče. Ceny se udělovaly podeváté, dává je Nadace ADRA společně s televizí Nova. Připomínají televizního střihače Velíška, jehož v roce 2005 v centru Prahy zastřelil útočník, před nímž chránil mladou ženu.

2.12.2014

Ladislav Křížek: Měl jsem všechno, ale šťastný jsem nebyl

Chotěboř – Pořádný bigbít, předtančení v rytmu Queenu, ale i speciální host – to vše nechybělo na prvním Rockovém plese v Chotěboři.

2.12.2014

Silnice na Vysočině pokryla ledovka

Vysočina – Silnice na Vysočině v pondělí pokryla ledovka. Odpoledne byla nejvážnější situace na Žďársku a Třebíčsku, kde náledí i přes zvýšené teploty zůstalo celý den.

30.11.2014

Vlekaři jsou ve střehu. První mrazíky jim dávají naději

Jihlavsko – Loni touto dobou už na jihlavském Šacberku vyráběli první technický sníh do zásoby.

27.11.2014

Kraj vyhlásí Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost

Jihlava – Kraj Vysočina chce už v příštím roce na podzim vyhlásit Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost. Měla by ocenit firmy a organizace v regionu, které kladně ovlivňují svou činností různé společenské zájmy. Zavedení ocenění pro subjekty veřejného i soukromého sektoru už podpořili krajští radní.

27.11.2014

Po Vysočině bude jezdit 14 nových sanitek

Jihlava – Záchranáři na Vysočině by během příštího roku za pomoci evropských fondů měli získat čtrnáct nových sanitek. Kromě sanitních vozů dostanou také čtyři desítky přístrojů na nepřímou srdeční masáž.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies