VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

6.11.2014

Kulisu ledečského hradu si oblíbili filmaři

Ledeč nad Sázavou – Ledečský hrad, dominanta města, se v poslední době stává skutečně oblíbenou lokalitou pro filmaře, zahraniční i domácí.

6.11.2014

Nehody na Vysočině už nepřežilo 42 lidí, o pětinu víc než loni

Jihlava – Od začátku letošního roku do konce října zemřelo při dopravních nehodách na silnicích Vysočiny 42 lidí.

5.11.2014

Začínala s 250 studenty, dnes jich má vysoká škola kolem 3 000

Jihlava – Kraj Vysočina byl po obnovení v roce 2000 jedním ze dvou krajů v České republice, který neměl na svém území vysokou školu. Vedení kraje proto na nic nečekalo a začalo se hned po svém zvolení zasazovat o to, aby vysoká škola v Jihlavě vznikla.

5.11.2014

Na tři desítky mostů čeká oprava

Jihlava – Přibližně třicet vysočinských mostů čeká v blízké budoucnosti zásadní rekonstrukce. Většinou půjde o mosty mimo silnice krajské páteřní sítě.

4.11.2014

Uplatit se nenecháme, reagují obce kvůli průzkumu území

Jihlavsko – Kvůli úložišti radioaktivního odpadu se bude průzkum dělat také pod Čeřínkem.

31.10.2014

Jaroš soutěží o titul Esquire Man

Nové Město na Moravě - Horolezec Radek Jaroš byl nominován na titul Esquire Man. Vybráno je dvacet mužů, kteří si zaslouží uznání. Jaroš tak bude soupeřit s herci, lékaři, zakladateli nadací nebo například se závodníky.

28.10.2014

Dálnice D1 u Velké Bíteše byla devět hodin zavřená kvůli stavbě mostu

Velká Bíteš - Dálnice D1 byla v noci na úterý devět hodin uzavřena mezi Velkou Bíteší a Lhotkou kvůli montáži nosníků nadjezdu u vsi Jáchymov. Práce souvisí s modernizací tohoto úseku. Provoz mezi 162. a 153. kilometrem byl obnoven v obou jízdních pruzích v 6 hodin, podle plánu. „Na objízdné trase se nestaly nehody, policisté nemuseli řešit ani žádnou jinou dopravní komplikaci," informovala v úterý ráno mluvčí policie Dana Čírtková.

28.10.2014

Jihlavská zoo bude hostit Den sov a dravců

Jihlava – První listopadovou sobotu pořádá Zoo Jihlava ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody již tradiční akci s názvem Den sov a dravců.

22.10.2014

Jourovou vystřídá nová poslankyně z Vysočiny

Praha – Budoucí česká eurokomisařka Věra Jourová (ANO) včera ve Sněmovně složila poslanecký mandát. Do Sněmovny by za ni měla nastoupit náhradnice z kandidátní listiny, pětapadesátiletá ekonomka a lektorka kurzů pro vzdělávání Zuzana Šánová (ANO) z Mělkovic na Žďársku.

19.10.2014

Pohřeb studenta Petra začne v pondělí v poledne

Žďár nad Sázavou – Poslední rozloučení se šestnáctiletým studentem Petrem Vejvodou zavražděným ve žďárské obchodní škole se uskuteční v pondělí v poledne ve smuteční síni na Zelené hoře. Zúčastní se ho i spolužáci chlapce, přijdou také zástupci vedení Žďáru nad Sázavou a lidé z Nížkova, kde student bydlel.

14.10.2014

Nové opatření: Na děti by u škol měli dohlížet učitelé

Vysočina - Ve Žďáře nad Sázavou se lidé vzpamatovávají z úterní tragédie ve střední obchodní škole. Několik studentů tam v úterý ráno pobodala šestadvacetiletá útočnice. Šestnáctiletý mladík zemřel a další dvě dívky utrpěly zranění.

7.10.2014

Jihlava má tu nej sestřičku z celé České republiky

Jihlava – Sestřička z Nemocnice Jihlava Simona Hájková vybojovala o víkendu titul Nej sestry roku. Zazářila mezi třinácti finalistkami a finalisty z celé České republiky. Vítězka je vrchní sestrou dětského oddělení a pracuje na novorozenecké jednotce intenzivní péče, kde se stará o nejmenší pacienty.

27.9.2014

Na knižní veletrh v Brodě má přijet více než sto padesát vystavovatelů

Havlíčkův Brod – Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě se letos zúčastní 159 vystavovatelů.

26.9.2014

Prezident dostal jako dárek video z Vysočiny

Vysočina – V neděli 28. září dovrší sedmdesátku prezident republiky Miloš Zeman. V kruhu rodiny a nejbližších přátel už Miloš Zeman své kulaté jubileum oslavil v pátek před týdnem. Dostal také jeden vysočinský dárek.

16.9.2014

Voda z kaple uzdravuje. Lidé pro ni jezdí s kanystry

Dobrá Voda - Místo, kde se v minulosti stalo něco mimořádného, láká stovky poutníků. Voda vyvěrající z kaple v Dobré Vodě, kde mělo v minulosti dojít k zázračnému uzdravení slepého chlapce, navíc odhalila své další tajemství.

24.8.2014

Tuleni v zoo se nyní mohou tulit v novějším bazénku

Jihlava - Do nového a pohodlnějšího obydlí se včera tuleni stěhovali už časně ráno. Rekonstrukce proběhla jak z důvodu vylepšení prostředí pro tuleně, tak i kvůli větší bezpečnosti návštěvníků

24.8.2014

Magda Vášáryová: Nikdy jsem nechtěla být herečkou

Havlíčkův Brod - Na letní žurnalistické škole v Havlíčkově Brodě besedovala, a to nejen se studenty, slovenská herečka, poslankyně a diplomatka Magda Vášáryová.

10.8.2014

Jaroš přivezl domů Korunu Himálaje

Nové Město na Moravě – Byl to velký a hned dvojitý návrat legend. Do rodného Nového Města v neděli konečně přivezl svoji „Korunu Himálaje" Radek Jaroš a žijící legendu českého horolezectví přivítala na Vratislavově náměstí kapela s názvem „Legendy se vrací".

10.8.2014

Pivovarům se daří, na speciály se dali i velcí

Vysočina - Na Vysočině vyráběná piva se již počítají na stovky. Zásluhu na tom mají hlavně množící se minipivovary, ale stranou nezůstávají ani tradiční výrobci.

28.7.2014

Jarošův stylový návrat: bramboračka, panák a pivní koruna Himaláje

Nové Město na Moravě - Dokončil svoje mistrovské dílo. Novoměstský horolezec Radek Jaroš má za sebou úspěšný výstup i sestup.

22.7.2014

Podle hygieniků jsou menší tábory lepší, bez přestupků

Jihlavsko - Loni si na tábory na Vysočině stěžovali čtyři rodiče, dvě stížnosti byly oprávněné.

15.7.2014

V letošním roce zahynul na silnicích v kraji jeden chodec

Vysočina - Policisté v Kraji Vysočina od začátku letošního roku do 30. června vyšetřovali celkem 42 dopravních nehod, na kterých měli účast chodci.

14.7.2014

Ve vesnici nemají hospodu, na pivo chodí k automatu

Uhřínovice - Automaty se staly vyhledUhřínovice Řešení pro malé vesnice, které nemají hospodu ani dostatek financí, aby si ji pořídili, vymyslel Martin Povýšil z Uhřínovic. Letos na jaře sem totiž instaloval automat, kde si lidé mohou načepovat pivo.ávaným místem turistů i oblíbenou zastávkou pro cyklisty.

9.7.2014

V červnu našlo v kraji práci 777 lidí

Vysočina – Ve všech pěti okresech Vysočiny se v červnu opět mírně snížil počet lidí, kteří nemohou najít zaměstnání.

6.7.2014

Dokonalý a nepřehlédnutelný. Takový je Chrysler 300 C

Třebíč - Počátkem padesátých let minulého století začal Chrysler do některých svých modelů montovat motory s hemisférickými spalovacími komorami. Pro laiky postačí zjednodušené vysvětlení, že takový motor má ideálnější „vyplachování" válců a tudíž i větší výkon.

27.6.2014

Zeman si o prázdninách nafoukne jachtu

Nové Veselí – Od soboty bude trávit dovolenou v Novém Veselí prezident Miloš Zeman. Ve svém „sídle", které tvoří dva pokojíky s příslušenstvím, což je šestina tamní někdejší starobylé tvrze, si chce hlavně odpočinout. Chodit do lesa na procházky, číst si nebo se projíždět v nafukovacím člunu po Novoveselském rybníku.

27.6.2014

Zeman přijel do Třebíče se špinavými botami

Třebíč – Prezident Miloš Zeman zahájil program v Třebíči návštěvou radnice a setkáním s představiteli města. A hned po přivítání se musel omlouvat. „Doufám, že přes ubrus nikdo neprohlédne. Kdyby ano, viděl by špinavé boty, protože jsem před půl hodinou sázel ve Velké Bíteši lípu, což vyžaduje jistou námahu a vždycky vám kus hlíny na botách zůstane," řekl.

27.6.2014

Darovaný zvon si prezident pověsí na chalupu

Žďár nad Sázavou - Dar strojařů ze žďárské firmy Žďas pro prezidenta váží 7,2 kilogramu a zní v tónině fis. „A opravdu krásně zvoní," ujistil vedoucí oddělení marketingu a propagace společnosti Stanislav Růžička.

25.6.2014

Prezident Miloš Zeman si prohlídl i rabínský dům v Polné

Polná – Prezident republiky Miloš Zeman ve středu v Jihlavě zahájil svou třídenní pracovní návštěvu Vysočiny. Nejprve se na krajském úřadě setkal s hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem a dalšími představiteli kraje, poté následovala návštěva jihlavské firmy Bosch Diesel.

25.6.2014

První dáma navštívila léčebnu. Pacienti se jí nemohli dočkat

Moravské Budějovice – Tichá, nenápadná a také zvídavá a ochotná naslouchat. Tak se prezentovala první dáma Ivana Zemanová při návštěvě Léčebny dlouhodobě nemocných v Moravských Budějovicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies