VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

2.9.2010

Silné žárovky pomalu mizí z pultů prodejen

Pelhřimovsko – Výroky prezidenta Klause o nutnosti předzásobení, prodloužené rozžehnutí a pro některé i estetická hlediska či potřeba „teplého“ světla vedly před rokem k boomu prodeje klasických žárovek takřka v celé Evropě.

27.8.2010

Školní rok začíná, v papírnictvích stoupají tržby

Pelhřimovsko – Konec prázdnin se nezadržitelně blíží a už za pět dní se začnou stránky školních třídnic plnit prvními záznamy.

27.8.2010

Tesco? Stále plno otazníků

Pelhřimov – Na místě bývalého supermarketu Albert v obchodním domě Vysočina v Solní ulici měl působit nový obchod společnosti Tesco.

23.8.2010

Dřevozpracující družstvo Lukavec mělo loni nižší tržby

Lukavec - Dřevozpracující družstvo Lukavec vykázalo loni meziroční pokles tržeb za výrobky a služby o 14 procent na 1,76 miliardy korun.

23.8.2010

Šest potravin dostalo krajskou cenu

Vysočina -Prestižní značkou Regionální potravina kraje Vysočina 2010 se od víkendu nově honosí šest krajských potravin.

19.8.2010

Z Lukavce do celé Evropy

Lukavec – Úspěch, prosperita, ale třeba i dobrá pověst a tradice. Který podnik by netoužil alespoň po jednom z těchto přívlastků. V lukaveckém dřevozpracujícím družstvu (DDL) mají všechny. A také si toho náležitě považují. Znají totiž důvod.

22.5.2010

Na Vysočinu míří další Tesco, zakotví v Pelhřimově

Pelhřimov – Další supermarket v Pelhřimově? Téměř v centru královského města by měl své brány otevřít obchod Tesco Expres.

13.5.2010

Pelhřimov je třetí nejlepší město pro byznys

Pelhřimovsko – Humpolec se potřetí za sebou krajským Městem pro byznys nestal. V popředí tohoto prestižního průzkumu jej střídá Pelhřimov, který odborní hodnotitelé pasovali na třetí nejlepší podnikatelskou lokalitu na Vysočině.

5.5.2010

Regionální výrobci vystavují své produkty

Vysočina – Už čtyřicet regionálních výrobců se přihlásilo na první ročník Veletrhu produktů typických po kraj Vysočina, který se koná ve čtvrtek v jihlavském domě kultury.

7.4.2010

Pouťová sezona se blíží. Trhovci si hledají místa

Pelhřimovsko – Zanedlouho se roztočí první atrakce a sezona střelnic, labutí a cukrové vaty propukne naplno.

6.4.2010

Elektrárny na Vysočině dostaly červenou

Vysočina – Investoři systémů na výrobu elektřiny se předhánějí nabídkami na výstavbu větrných a slunečních elektráren přesto, že situace kolem obnovitelných zdrojů elektřiny v tuzemsku přiostřuje.

3.4.2010

Hostinští řeší dilema. Povolit kouření, či ne

Pelhřimovsko – Budou hospody na Pelhřimovsku od léta kuřácké, či nekuřácké? Od prvního července by měl mít zákazník jasně na výběr. Bary, hospody i restaurace by měly být od tohoto data jasně označeny samolepkou, o jakou provozovnu se jedná.

1.4.2010

Servisy jízdních kol mají napilno

Pelhřimovsko – S nástupem jarního počasí se probouzí také cyklisté. Většina lidí si po zimě před prvním šlápnutím do pedálů nechává jízdní kola seřídit a zkontrolovat od odborníků.

26.3.2010

Pacovští popíjí po čtyřiceti letech opět svoje vlastní pivo

Pacov /FOTOGALERIE/ – Pacovští milovníci zlatavého moku už nejsou odkázaní výhradně na jeho dovoz.

23.3.2010

Průmyslové zóny se zaplňují jen pomalu. Investoři váhají

Pelhřimovsko – Vlastnictví pozemku v průmyslové zóně už není takové terno. Ještě před pár lety se zájemci o jeho odkoupení stavěli pomalu do fronty.

19.3.2010

Benzin je rekordně drahý

Pelhřimovsko – Ještě v neděli se po krátkodobém poklesu pohybovala průměrná cena benzínu na okrese okolo třiceti korun a třiceti haléřů.

14.3.2010

Autopraktik podepíše smlouvu v prosinci

Pelhřimov – Prodloužit lhůtu na podpis kupní smlouvy společnosti Autopraktik se rozhodli pelhřimovští zastupitelé.

11.3.2010

Fairtrade mnohým stále nic neříká

Pelhřimov – Čokoláda, káva, čaj, banány či oblečení jsou jenom strohým výčtem produktů, které k nám putují z dalekých zemí, které označujeme jako třetí svět.

11.3.2010

Ekologické zemědělství u nás slaví dvacet let své existence

Pelhřimovsko – V pátek tomu bude přesně dvacet let, co byl založen Svaz ekologických zemědělců. Bio se za dobu jeho působení stalo stále častěji užívaným výrazem.

10.3.2010

Jiřičtí na sluneční elektrárnu nakonec přikývli. Už je pozdě

Jiřice – Sluníčko se opírat do černých kolektorů u Jiřic s největší pravděpodobností nebude.

15.2.2010

Firma se musí neustále rozvíjet, tvrdí Zbrojka

Pelhřimov – Jenom na štěstí se při podnikání spoléhat nedá, jeho přízeň každopádně přijde vhod.

11.2.2010

Penzion byl výborný nápad, říká hostinský Dalibor Ryšánek

Pelhřimov – Začalo to před osmnácti roky hospůdkou uprostřed Pelhřimova. Dnes vlastní padesátiletý Dalibor Ryšánek také vinárnu, konferenční salonek, zahradní restauraci a nad ní penzion.

9.2.2010

Vysočina stále vyrábí nejvíce mléka v Česku

Jihlava - Produkce mléka na Vysočině se loni snížila o 1,7 procenta na 449,5 milionu litrů. Zemědělci v kraji si i tak udrželi republikové prvenství - z Vysočiny pocházelo v minulém roce 16,6 procenta českého mléka.

6.2.2010

V Pelhřimově se setkali manažeři

Pelhřimov – V pelhřimovském městském divadle bylo ve čtvrtek večer rušno. Konalo se tam již třetí setkání manažerů a významných živnostníků z Pelhřimovska.

6.2.2010

Lidé by měli zkoušet i nová jídla, říká kuchař

Vysočina – Zhruba deset let strávil Miroslav Hošek, třiatřicetiletý absolvent žďárského kuchařského učiliště, v zahraničí. V hotelových restauracích v Německu a Rakousku se naučil připravovat jídla, která teď mohou ochutnat i návštěvníci jeho restaurace Tisůvka v Cikháji, vesnici vzdálené něco přes deset kilometrů od Žďáru nad Sázavou.

28.1.2010

Všechno záleží na lidech, tvrdí předseda DDL Majer

Lukavec – Úspěch, prosperita, dobrá pověst, tradice. Který podnikatel by netoužil alespoň po jednom z těchto přívlastků.

21.1.2010

Stoklásek: Agrostroj je schopný konkurovat i ve vyspělém světě

Pelhřimov – Jeho jméno je synonymem pro akciovou společnost Agrostroj Pelhřimov současnosti. Lubomír Stoklásek nastoupil do čela této pelhřimovské firmy v roce 1997 a vtiskl jí zřetelný rukopis.

14.1.2010

Asijská konkurence už vyrábí i svůj škrob

Pelhřimov – Pelhřimovské škrobárny zažívají mírný úpadek prodeje, a to kvůli asijské konkurenci, která si začala vyrábět vlastní škrob.

12.1.2010

Jednota rozšířila služby, v obchodech lze platit kartou

Pelhřimovsko – Platební terminály od září instalovalo v devatenácti ze svých šedesáti prodejen na okrese Pelhřimov Spotřební Družstvo Kamenice nad Lipou, jinak též známo jako Jednota. Jsou využívány s různou intenzitou.

6.1.2010

Chléb kvůli vyšší ceně nafty dražší nebude

Pelhřimov – Řadový motorista si při placení u čerpací stanice zaláteří. Na dopravě závislí majitelé firem rovnou spláčou nad výdělkem. A to doslova.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies