VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

30.4.2015

DDL: Příběh, při jehož psaní vonělo dřevo

Lukavec - Významný výrobce řeziva a deskových materiálů na bázi dřeva s více než dvaašedesátiletou tradicí, to je Dřevozpracující družstvo Lukavec (DDL).

27.4.2015

Rudolf Penn: Ať lidé neřvou, a začnou taky něco dělat

Jihlava – Podnikatel Rudolf Penn rozjel v Jihlavě obrovský byznys, kvůli kterému leží hodně lidem v žaludku.

7.4.2015

Sběrny kovů si stěžují na pokles výkupu od lidí

Jihlava – Omezení výkupu kovového odpadu na bezhotovostní platby, které začalo platit od března, má pomoci zabránit krádežím kovů.

7.4.2015

Příběh, při jehož psaní vonělo dřevo

Lukavec – Významný výrobce řeziva a deskových materiálů na bázi dřeva s více než dvaašedesátiletou tradicí, to je Dřevozpracující družstvo Lukavec (DDL).

19.3.2015

Co zvládnou mužský, zvládnu taky, řekla si a založila vlastní odtahovou službu

Humpolec – Už přes patnáct let pomáhá Jaroslava Meurerová z Humpolce řidičům v nesnázích. Volají jí, když někde havarují nebo když jejich plechový miláček znenadání vypoví poslušnost.

14.3.2015

Resort Svatá Kateřina je první mezi hotely. Chystá i obří kameny

Počátky – Resort Svatá Kateřina (RSK) u Počátek byl v rámci ankety TTG Travel Awards vyhlášen vítězem v kategorii „Nejlepší hotel v ČR pro individuální turistiku".

12.3.2015

Studenti se už nyní začínají poohlížet po letní brigádě

Pelhřimovsko – Kalendář sice hlásí teprve březen, ale někteří mladí lidé se už začínají shánět po brigádě na letní měsíce. Najít si ji bývá totiž často problematické.

11.3.2015

Majitelé dráhy žádají víc peněz, a to je problém

Jihlava, Obrataň – Úzkokolejka už z jihočeského Jindřichova Hradce do vysočinské Obrataně nejede. I na takový krizový scénář se nyní připravují radní Kraje Vysočina.

1.3.2015

Podnikatelem Vysočiny je Bernard

Jihlava, Humpolec – Držitelem ocenění EY Podnikatel roku 2014 na Vysočině se stal Stanislav Bernard, spolumajitel stejnojmenného pivovaru v Humpolci.

13.2.2015

Benzin a nafta letos poprvé podražily

Jihlava – Čerpací stanice na Vysočině v uplynulém týdnu podražily benzin i naftu, zatímco od loňského října do minulého týdne ceny snižovaly.

2.2.2015

Nemocnice v kraji loni hospodařily se ziskem

Třebíč, Vysočina - Hospodaření nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina loni skončilo celkovým přebytkem přesahujícím 47 milionů korun. V roce 2013 přitom pět krajských nemocnici ukončilo hospodaření se ztrátou více než 38,5 milionu korun.

29.1.2015

Dvojciferný růst Rimowy zní jako pohádka, říká oceněný manažer

Pelhřimov – Když v televizi vidíme nějakou celebritu cestovat letadlem, při bližším záběru si často všimneme, že má kufr značky Rimowa.

23.12.2014

Vláda schválila zprávu o přípravě možné těžby uranu na Jihlavsku

Vysočina - Vláda schválila materiál ministra průmyslu Jana Mládka (ČSSD) o přípravě případné těžby uranu v Brzkově na Jihlavsku. Vyplývá to z informací na webu kabinetu. Spolek obyvatel Brzkova Naše budoucnost bez uranu a ekologická organizace Calla krok vlády ostře kritizují, povede podle nich k další těžbě a znečištění vod.

18.12.2014

Lidé před důchodem budou pracovat méně za plnou mzdu

Vysočina – Jihlavský Bosch Diesel dojednal s odboráři kolektivní smlouvu na roky 2015 a 2016.

10.12.2014

Města z okresu vítězí i celostátně

Humpolec, Pelhřimov – Výsledky celorepublikového finále sedmého ročníku srovnávacího výzkumu Město pro byznys jsou známé.

9.12.2014

Firma PSJ nyní v běloruském Brestu staví Promenádu

Jihlava, Brest – Jihlavská společnost PSJ nyní pracuje na další zakázce v Bělorusku. V listopadu se v centru třistatisícového města Brest začala rodit komerční a apartmánová budova Promenáda.

29.11.2014

V okrese jsou úspěšná města

Pelhřimovsko – Koncem minulého týdne byly zveřejněny krajské výsledky letošního sedmého ročníku srovnávacího výzkumu Město pro byznys 2014, který v republice hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí Prahy.

27.11.2014

Na Vysočině zakázalo podomní prodej všech pět největších měst

Jihlava – Na Vysočině je podomní prodej zakázán ve všech pěti největších městech a prodejce od domovních dveří vykázala i řada dalších samospráv. Podle údajů krajského úřadu jich je dohromady kolem 50.

20.11.2014

Kontrolní mise zkoumá, zda je elektrárna schopna dalšího provozu

Dukovany - Na deset dnů přijelo sedm expertů a čtyři pozorovatelé z deseti zemí do Jaderné elektrárny Dukovany, aby prověřili její připravenost k dalšímu dlouhodobému provozu.

11.11.2014

Pivovarem roku se stal Bernard

Únětice – Hned dva pivovary z Vysočiny bodovaly v celostátní soutěži. Pivovarem roku je letos podle Sdružení přátel piva Rodinný pivovar Bernard z Humpolce. Minipivovarem roku se stal Jihlavský radniční právovárečný pivovar.

8.11.2014

Pivovar Bernard je pivovarem roku

Humpolec – Rodinný pivovar Bernard Humpolec získal titul Pivovar roku v anketě vyhlášené Sdružením přátel piva.

18.8.2014

Agrostroj přijme desítky lidí. 
A příští rok další tři stovky

Pelhřimov – Pelhřimov-
ský Agrostroj letos přijme kvůli rozšiřování strojírenské výroby 60 až 70 nových pracovníků.

5.8.2014

Insolvence byla zastavena. Úzkokolejky nadále fungují

Pelhřimovsko – V médiích se nedávno objevily zprávy, že 
se společností Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) bylo zahájeno insolvenční řízení.

4.8.2014

Ukrajinská krize způsobila firmám statisícové ztráty

Havlíčkobrodsko – Přetrvávající krize na Ukrajině a špatná čitelnost tamního konfliktu značně uškodila i některým firmám na Havlíčkobrodsku.

28.7.2014

Benzin i nafta na Vysočině zlevnily

Vysočina - Čerpací stanice na Vysočině snížily v uplynulých dnech cenu za litr benzinu Natural 95 v průměru o 19 haléřů na 37,15 koruny. Nafta zlevnila o pět haléřů, za litr řidiči zaplatí průměrně 36,56 koruny. Vyplývá to z aktuálních údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

2.6.2014

Češi by měli být hrdi na svoji práci, říká ředitelka Osmy Věra Davidová

Komorovice – Řidiči jedoucí po hlavním silničním tahu z Pelhřimova do Humpolce zaregistrují těsně před Vystrkovem odbočku do malebných Komorovic.

20.5.2014

Hypotéka, nebo nájem: Co je pro vás lepší?

Bydlet „ve svém" a zadlužit se tak na léta, nebo raději v podnájmu, který vám ale patřit nikdy nebude? Češi výrazně inklinují k první variantě. Přesto nelze jednoznačně určit, která varianta je lepší. Kdy se vyplatí sáhnout po hypotéce a kdy být raději v pronájmu?

20.5.2014

Jsem takovým prostředníkem mezi Čechy a Němci, říká jednatel Sita Lutz Krämer

Starý Pelhřimov – Když si v jakémkoli Lidlu v Evropě koupíte mycí houbičky nebo v jiných prodejnách i drátěnky, hadry, utěrky i další pomůcky pro koupelnovou, kuchyňskou i venkovní hygienu, s určitou pravděpodobností půjde o výrobky firmy Produktion Sito, která má už přes dvacet let provozovnu ve Starém Pelhřimově a skoro patnáct let ve Vyskytné.

29.4.2014

Vítá vás jihlavský Office park, následník legendární Snahy

Jihlava - Podle architekta Jaroslava Huňáčka volají po modernizaci i další stavby v centru.

24.4.2014

Plyn na Vysočině patří mezi nejdražší! Jak ušetřit?

Pelhřimovsko - Ceny zemního plynu se značně liší napříč celou republikou. Ačkoli Pelhřimov, Humpolec, Pacov a okolí patří mezi levnější oblasti Vysočiny, musí si místní oproti Pražanům výrazně připlatit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies