V kategorii do patnácti let v domácím prostředí výrazně přestříleli týmy Brna a Kroměříže. „Oba zápasy jsme vyhráli jednoznačným způsobem, zejména v tom prvním jsme se prezentovali i dobrým výkonem," uvedl trenér Václav Plášil.

PELHŘIMOV – SAM BRNO 73:34
Domácí vstoupili do zápasu velmi koncentrovaně a první čtvrtinu doslova ovládli. Vyhráli ji 23:8. Ve druhé Pelhřimovští ještě vylepšili obranu a povolili soupeři pouhé tři body. Poločasové vedení o dvacet bodů nabídlo klid do druhé poloviny. Pelhřimov vybojoval cenné vítězství, neboť Brno v neděli nečekaně vyhrálo v Pardubicích.

Body za Pelhřimov: Rufer 19, D. Plášil 15, Fuxa 12, Noumeros 11, Kostka 8, Zelenka 4, Plešingr 3, Kočí 1. Vývoj zápasu po čtvrtinách: 23:8, 39:19, 54:22.

PELHŘIMOV – KROMĚŘÍŽ 90:39
Výsledkově to pro Pelhřimov dopadlo lépe než s Brnem, ale výkon domácích nebyl ideální. „Začátek zápasu se nesl v neproměňování jasných šancí, což naši hru dlouho provázelo. Nad soupeřem jsme měli výraznou výškovou převahu, ale nedokázali jsme ji naplno využít," přiznal Václav Plášil.

Body za Pelhřimov: Noumeros 25, D. Plášil 20, Fuxa 15, Kostka 14, Kočí, Jirků 6, Rufer 4. Vývoj zápasu po čtvrtinách: 20:9, 51:16, 69:28. (va, vp)