Útěk ze dna pokračuje. Florbalisté Spartaku otočili zápas ve Svitavách

Pelhřimov – Pokud někdo na začátku sezony pochyboval, že obměněný a omlazený tým florbalistů Spartaku do I. ligy nepatří, musí v těchto týdnech měnit názor. Pelhřimov momentálně hraje skvěle, což potvrdil ziskem bodů ve Svitavách.

13.12.2016

Hra i bodová výtěžnost florbalistů Pelhřimova se v posledních kolech prvoligové soutěže zlepšila. Tým tak ze dna tabulky postoupil na dvanáctou příčku.Foto: Jaroslav Šulc

Po výborném vstupu do utkání jsme nepochopitelně vyklidili pole a nechali hrát domácí, kteří vstřelili dvě branky. Od druhé třetiny jsme se vrátili k aktivnímu bránění, začali jsme přebírat iniciativu, otočili jsme zápas. Ve třetí třetině jsme ho zaslouženě dovedli do vítězného konce," hodnotil duel trenér Pelhřimova Jan Knězů.

SVITAVY – PELHŘIMOV 3:4
Pelhřimov nezačal na hřišti posledního týmu tabulky vůbec špatně, opticky měl více ze hry. Ve 4. minutě mířil Fučík do boční sítě, vzápětí měl šanci Poduška, ale nestačil zpracovat míček. V 9. minutě Pelhřimov sahal po vedení nejvýrazněji, míček po závaru před brankou Svitav skákal po čáře.

Udeřilo ale na druhé straně, domácí dostal do vedení Jedlička. Pak se hra začala vyrovnávat a dobrá zpráva pro Pelhřimov to nebyla. V 15. minutě totiž Horák zvýšil už na 2:0 a Svitavy hodlaly soupeře dorazit. Naštěstí Venkrbec zlikvidoval prudkou střelu Koleny a Felkl branku minul.

Ve druhé části hosté začali zase zvedat hlavy a neodradil je ani první neúspěch. Ve 29. minutě totiž Fučík neproměnil trestné střílení a změnu skóre nepřinesla ani přesilovka za vyloučení Zacha. Když se zápas zlomil do své druhé poloviny, prosadily se i hosté. Ve 31. minutě se sám před Skácelíkem ocitl Fučík a tentokrát už byl úspěšný.

Obrat Spartak završil v závěrečné dvacetiminutovce. Pět minut se hrálo za jeho převahy a tlak po přihrávce Podušky zužitkoval ve vyrovnání Fučík. Pak sice musel na trestnou lavici Hendrych, ale to už byl Pelhřimov na cestě za vítězstvím. Ve 49. minutě završil hattrick Fučík a hosté tak šli do koncovky zápasu v lepší pozici. Svitavy sáhly ke hře bez brankáře, ale jak to bývá, jednalo se o přehnané riziko. Zrzavý v 58. minutě upravil na 2:4 a v poslední minutě stihl ještě snížit Musil.

Branky a nahrávky: 9. Jedlička (Šivák), 15. Horák, 60. Musil (Jedlička) – 31. Fučík, 45. Fučík (Poduška), 49. Fučík, 58. Zrzavý. Rozhodčí: Kačer a Vašíček. Vyloučení: 3:3 – bez využití. Střely na branku: 26:32. Diváci: 156. Třetiny: 2:0, 0:1, 1:3. Pelhřimov: Venkrbec – Kocián, Švrkala, Blažek, Koten, Knězů, Charouzek, Zrzavý, Poduška, Fučík, Hendrych, Čech, Kubíček, Škoda, Běhounek. Ostatní výsledky: Rožnov pod Radhoštěm – Ústí nad Labem 7:2, Litvínov – Black Angels 5:9, Havířov – Česká Lípa 6:5, Start 98 – Vinohrady 9:4, Karlovy Vary – 1. MVIL Ostrava 6:7 po nájezdech, Hattrick Brno – Znojmo 2:4.

14. Svitavy 15  2 0 0 13  46:86   6

Příští program – 9. kolo: Svitavy – Ústí n. L., 17. kolo: Znojmo – Rožnov, Ústí n. L. – Litvínov, Havířov – Black Angels, Č. Lípa – K. Vary, 1. MVIL Ostrava – Start 98, Vinohrady – Svitavy, Pelhřimov – Hattrick Brno (SO 20.00, hala ZŠ Osvobození).

13.12.2016 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalisté Nového Rychnova vybojovali první bod, když doma remizovali s celkem Habrů. Pro hosty to byla první bodová ztráta v sezoně.

Nováček má první bod, remizoval s Habry

Počátky srážely chyby v defenzívě, ale šest gólů vše vynahradilo

Střelci Pacova a Kamenice selhali, na hřišti soupeře uspěla pouze Žirovnice

Pelhřimovsko – Fotbalisté Žirovnice se svým fanouškům omluvili za týden starý debakl na vlastním hřišti. Po dobrém a hlavně takticky zralém výkonu vyhráli v Třešti.

Čtyři góly Štěpána nestačily, béčko Plačkova přišlo o vítězství v závěru

Pelhřimovsko – Střelecké manévry nabídl zápas prvního kola IV. třídy mezi Plačkovem B a Novou Cerekví. Po čtyřech trefách Štěpána sahali po vítězství domácí fotbalisté, Nová Cerekev ale v samém závěru vyrovnala. Podobný scénář mělo i utkání v Častrově, tam naopak v hodině dvanácté srovnávali domácí. Body z hřiště soupeře vezla Vyskytná, které se povedlo vyhrát v Jiřicích.

Božejov bral v Hořepníku body a ukázal i gesto fair play

Pelhřimovsko – Bezpochyby největší událostí úvodního kola III. třídy je divoká přestřelka v Petrovicích. Fotbalisté Horní Vsi překonali domácího brankáře jedenáctkrát.