První zkouškou pro milovníky tohoto sportu byla sobotní „silnice“. Jihlavský triatlon 2017 byl nejen závodem Triatlonového poháru Běžce Vysočiny, ale také byl vypsán jako Mistrovství kraje Vysočina. V něm museli aktéři absolvovat 650 m plavání, 20 km na kole a 5 km běhu.

S těmito nástrahami se nejlépe popasoval mezi muži brněnský Jan Kučera, ale jelikož byl „přespolní“, tak titul triatlonového mistra Vysočiny bral třetí nejrychlejší Martin Buček z MST Jihlava. Stejný klub ovládl i ženskou kategorii, a to zásluhou suverénní Petry Veselé, která nedala svým soupeřkám žádnou šanci.

Telč
Na Panském dvoře vzniká nová divadelní inscenace

„Myslím, že byli lidé spokojení. Pochvalovali si vynucenou změnu tratě v cyklistické trase, protože je zavřený měšínský most. Jinak účast byla možná i největší. Bylo tu hodně přespolních, čili je vidět, že tento závod se dostává do podvědomí. I kvalita se tím zvedla,“ pochvaloval si organizátor Jihlavského triatlonu Bohumil Novák. „My jsme s průběhem také spokojení. Je ale určitě co zlepšovat, jako vždy. Takže tento průběh ročníku nás poučil do dalších let,“ doplňuje Novák.

V neděli byl jihlavský Pávov dějištěm dalšího závodu. Pteam Xtriatlon 2017 nabídl terénní variantu, která obnášela 500 m plavecké části, 30 km na kole a na závěr běžeckou sedmikilometrovou trať. „My jsme letos ty etapy přehodili, silniční jsme dali na sobotu a terénní na neděli, a díky tomu byla větší účast. Loni šlo oba závody jen pět lidí, teď jich bylo sedmnáct,“ potěšilo Bohumila Nováka.

Na tratit se nejvíce dařilo Václavu Holubovi, který porazil druhého Martina Bučka o více než minutu. Třetí doběhl byl Ondřej Pajer. Mezi ženami byla nejdříve v cíli dorostenka Michaela Matoušová, která své starší soupeřky porazila o takřka deset minut! Až pak dorazila vítězka ženské kategorie Tereza Škrampalová.

Z objízdných tras mizí značky, řidiči bloudí

JIHLAVSKÝ TRIATLON
Muži A20: 1. Martin Man (Třebíč) 1:03:00. Muži A30: 1. Jan Kučera (Alfa TRI team) 1:01:14, 2. Vladimír Pospíchal (Brno Alfa team) 1:02:15, 3. Martin Buček (MST Jihlava) 1:02:41. Muži B40: 1. Radim Petratur 1:03:58. Muži B50: 1. Milan Procházka (TJ Spartak) 1:06:16. Muži B60: 1. Jindřich Musil (Vystrkov Extreme team) 1:10:20. Ženy C20: 1. Petra Veselá (MST Jihlava) 1:04:41. Ženy c30: 1. Lenka Venerová (Brno Alfa team) 1:13:19. Ženy C40: 1. Vendula Kaldová (TJ Spartak Třebíč) 1:18:14. Ženy C50: 1. Barbora Jenčová (Humpolec Rozkoš) 1:28:24.

PTEAM XTRIATLON 2017
Muži 18 – 39 let: 1. Václav Holub (Velospor Valenta Scott) 1:45:10, 2. Martin Buček (MST Jihlava) 1:46:33, 3. Ondřej Pajer (individální) 1:47:59. Muži 40 – 49 let: 1. Jan Zamrazil (MST Jihlava) 1:52:44, 2. Jaroslav Tuna (Elitavers Jihlava) 1:53:16, 3. Jiří Juřička (Catus Team HB/TT Štoky) 1:54:43. Ženy 18 – 34 let: 1. Tereza Škrampalová (Praha) 2:32:35. Dorostenky: 1. Michaela Matoušová (TRItrainig Jihlava) 2:23:44.