V Ostravě prohráli o gól a série se stěhuje na Vysočinu za nepříznivého stavu 0:1 na zápasy. Pelhřimov teď musí vyhrát, aby si vybojoval právo rozhodujícího duelu, v němž by měl znovu výhodu domácího prostředí.

1. MVIL OSTRAVA – PELHŘIMOV 6:5
Ostravsko je jedním z center florbalu,  síla jakéhokoliv soupeře z tohoto regionu je ohromná. Potvrdilo se to i v tomto případě. Pelhřimov narazil na po všech stránkách kvalitního a dobře připraveného protivníka.
„Ukázalo se, že kvalita moravské skupiny je vyšší než  české. Soupeř na nás vletěl, vysunul obranu, což nám působilo nemalé potíže. Časem jsme si na to zvykli, ale utkání rozhodlo lepší proměňování vytvořených šancí,“ vysvětlil trenér hostů Petr Zajíček.

Domácí šli do vedení už v 6. minutě. Po chybě Pelhřimova se dostali do přečíslení tří na jednoho a míček do šibenice vyvěsil Matěj. Hosté hráli s otevřeným hledím, snažili se rovněž útočit a po tradiční spolupráci Jirků s Kosem slavili vyrovnání. Jenže Ostrava se mohla v tomto utkání opřít o přesilovky. Při vyloučení Bíny se prosadil Kozelský a stanovil konečné skóre třetiny.

I druhou dvacetiminutovku vyhráli domácí poměrem 2:1. Pelhřimov sice  vyrovnal na 2:2, ale pak Ostrava odskočila na rozdíl dvou branek. Čtvrtý gól vsítila opět v přesilovce, navíc vteřinu před koncem třetiny. „Byl to jeden z klíčových momentů v utkání. Chybělo málo, abychom to ubránili,“ litoval Zajíček.

Ve třetí třetině byl lepší hostující Spartak. Bohužel se mu nedařilo v koncovce a domácí šli do posledních a vypjatých okamžiků zápasu s dvoubrankovým náskokem. „Dokázali jsme soupeře přitlačit, ale snížili jsme až pár vteřin před koncem. To bylo samozřejmě pozdě, ale třetí třetina nám ukázala, že se i s tímto soupeřem dá hrát,“ burcuje před odvetou v domácím prostředí kouč Pelhřimova.

Branky: 24. a 44. Machálek, 6. Matěj, 19. Kozelský, 40. Dombrovský, 56. Augustin – 8. a 51. Jirků, 27. Knězů, 43. Kučera, 60. Bína. Rozhodčí: Ludvík a Sobota. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:1. Střely na branku: 32:21. Třetiny: 2:1, 2:1, 2:3. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Brychca, Jirků, Bína, Švrkala, Kučera, J. Koten, Knězů, Zrzavý, Poduška.