Spartak porazil Ostravu, play off není daleko

Pelhřimovsko – Florbalisté Pelhřimova si do tabulky I. ligy připsali cenné tři body. V dramatickém utkání udolali Ostravu.

23.1.2017

Ilustrační fotoFoto: Deník/Zdeněk Plachý

„Zasloužené vítězství, i když vydřené. První třetina byla perfektní, ale nedokázali jsme proměnit šance, což soupeři nahrávalo a dokázal zápas zdramatizovat místo našeho jasného vedení a kontroly zápasu," hodnotil duel trenér Spartaku Jan Knězů.

PELHŘIMOV – 1. MVIL OSTRAVA 7:5
V úvodu to vypadalo na jednoznačnou partii. Pelhřimov kontroloval hru a zdálo se, že i vývoj skóre. Ve 3. minutě dostal střelou od mantinelu domácí do vedení Zrzavý, na 2:0 zvýšil Poduška. Pak neproměnil svou šanci Blažek a Spartak se zadrhl. Hostující Tesárek se v 17. minutě dostal ke snížené a jelikož krátce před odchodem do šaten neproměnil slibnou příležitost Fučík, nebylo o ničem rozhodnuto ani zdaleka.

Ostrava pokračovala v tažení za návratem do zápasu a dařilo se jí. Vyloučení Knězů potrestal gólem Machálek. Naštěstí tento moment zapůsobil jako budíček pro domácí tým a výsledkem byl posun skóre na 4:2, o což se zasloužili Blažek a Koten. Závěr třetiny ještě stihli gólově okořenit Tesárek a domácí Fučík, takže se do závěrečného dějství vstupovalo za stavu 5:3.

V ní vrátil hosty do hry Kotzur, ale Pelhřimov už dobře rozehrané utkání neztratil. Fučík ještě trestné střílení neproměnil, ovšem Knězů zakončoval přesněji. V závěru se hra hodně přiostřila, florbalisté z Ostravy očividně vsadili vše na útok. Přineslo jim to ovoce jen částečně. Šrámek minutu a půl před koncem snížil, ale hra bez brankáře už byla přehnaným rizikem. Těžil z toho Blažek, který střelou do prázdné branky definitivně domácí uklidnil.

Branky a nahrávky: 3. Zrzavý (Charouzek), 8. Poduška (Zrzavý), 28. Blažek (Koten), 35. Koten (Fučík), 40. Fučík, 54. Knězů, 59. Blažek – 17. Tesárek (Machálek), 27. Machálek (Jakubec), 39. Tesárek, 47. Kotzur (Šrámek), 59. Šrámek (Jakubec). Rozhodčí: Baloun a Šuvada. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 88. Střely na branku: 22:23. Třetiny: 2:1, 3:2, 2:2. Pelhřimov: Venkrbec – Kocián, Koten, Zrzavý, Švrkala, Blažek, Knězů, Charouzek, Poduška, Fučík, Hendrych, Kubíček, Škoda, Běhounek.
Ostatní výsledky 20. kola: Start98 – Ústí nad Labem 5:7, Svitavy – Black Angels 5:1, Vinohrady – Znojmo 4:6, Hattrick Brno – Česká Lípa 2:5, Havířov – Litvínov 9:2.

1. Znojmo 20 14 3 0  3 138:80  48
2. Ústí n. L. 18 13 1 0  4 129:86  41
3. Č. Lípa 20 11 2 1  6 131:106 38
4. Hattrick Brno 20 10 2 1  7 107:94  35
5. Vinohrady 20  8 3 4  5 112:99  34
6. Black Angels 20 11 0 1  8 118:111 34
7. Havířov 19  9 1 2  7 115:115 31
8. Start 98 19  8 1 2  8 109:99  28