Dokázali navázat na zlepšený výkon ze Znojma a v domácím duelu s Vinohrady vybojovali první vítězství v sezoně. To znamená posun v tabulce na dvanáctou příčku.

„Po srovnání skóre, ačkoliv se hosté ještě dostali do vedení, jsme již přebírali aktivitu a v poslední třetině jsme dokázali soupeře přehrát. Vstřelili jsme branky a zaslouženě zvítězili. Děkuji hráčům za bojovnost a přístup, soupeři za férové utkání a tradičně skvělým divákům za podporu," uvedl pro online přenos trenér Jan Knězů.

PELHŘIMOV – VINOHRADY 6:4
Úvod zápasu vůbec nenapovídal, že se potkávají týmy z opačných pólů tabulky. Domácí byli aktivnější, jenže střely Čecha a Podušky skórem nepohnuly. Udeřilo na druhé straně. V 8. minutě střelou od mantinelu překonal Venkrbce expelhřimovský Lisa. Ten byl vůbec nejnebezpečnějším hráčem Vinohrad a v 11. minutě vyzkoušel své střelecké štěstí znovu. Do jeho pokusu stačil šikovně vložit florbalku spoluhráč Hanák a domácí rázem prohrávali o dvě branky. Na konci 17. minuty se dočkal i Spartak. Přihrávku Zrzavého zpoza branky usměrnil do sítě Fučík.

Druhou třetinu Pelhřimov začal se čtyřmi hráči v poli, když na trestné lavici seděl Čech. A nebylo mu na ní dobře. Krátce před vypršením trestu využil přesilovku Zavadil. Pak ale přišly velké chvíle Spartaku. Po nacvičeném signálu snížil střelou už do prázdné branky Poduška, který si vzal na starost i srovnání na 3:3. To bylo po skvostné kombinaci prvního pelhřimovského útoku, kterou vyšperkoval přesnou přihrávkou Blažek. Poslední slovo v prostřední části měly ale Vinohrady, chybu v rozehrávce domácích potrestal Dolejš.

Pro hosty to byla však labutí píseň, ve třetí části už dostali míček do sítě jen domácí. A hned třikrát. Po další spolupráci s Blažkem dokonal ve 45. minutě hattrick Poduška. Ten se ve 49. minutě změnil v nahrávače a pomohl ke gólu Fučíkovi. Hosté pak vsadili na jednu kartu a zapomněli bránit. Po přečíslení je tak šestým gólem potrestal Fučík.

Branky a nahrávky: 17. Fučík (Zrzavý), 25. Poduška (Čech), 29. Poduška (Blažek), 45. Poduška (Blažek), 49. Fučík (Poduška), 58. Fučík (Blažek) – 9. Lisa, 11. Hanák (Lisa), 22. Zavadil (Dolejš), 30. Dolejš (Hartman). Rozhodčí: Müller a Novosad. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 115. Střely na branku: 19:25. Třetiny: 1:2, 2:2, 3:0. Pelhřimov: Venkrbec – Brothánek, Kos, Charouzek, Kocián, Švrkala, Fučík, Knězů, Poduška, Hendrych, Čech, Škoda, Blažek, Běhounek, Zrzavý, Kubíček.

Ostatní výsledky 7. kola: Litvínov – Znojmo 2:8, Hattrick Brno – 1. MVIL Ostrava 10:2, Havířov – Rožnov pod Radhoštěm 8:3, Start 98 – Black Angels 7:8.