Navzdory tomu, že brzy prohrávali 2:0. „Od druhé třetiny jsme začali přebírat iniciativu a byli jsme lepším mužstvem. Po zodpovědném a taktickém výkonu jsme ve třetině celkem snadno dovedli utkání do vítězného konce," hodnotil duel trenér domácích Jan Knězů. Tři body znamenají posun na dvanáctou příčku tabulky.

PELHŘIMOV – START 98 6:2
Začalo se hodně útočně, možná až bezstarostně. To druhé platilo hlavně pro hru domácích, kteří na to poměrně záhy doplatili. V 5. minutě stihl Venkrbec nohou vyrazit střelu Vašíčka a míček do branky vrátil Plíhal. Na druhé straně měl první šanci Knězů, ale v dobré pozici ze dvou metrů netrefil branku. Pelhřimov tak dál platil poměrně krutou daň za špatné soustředění na hru na své polovině. Za sekání si musel na trestnou lavici usednout Čech a v početní výhodě Plíhal střelou z otočky překonal Venkrbce. Pak už se začala karta pomalu obracet. Domácí nastartovala přesilovka v závěru třetiny, byť snížení nepřinesla. Další vyloučení hostů už nepotrestáno nezůstalo. Ve druhé třetině se při vyloučení Vošty prosadil střelou do šibenice Fučík.

V tu chvíli už byli domácí lepším týmem a brzy to bylo znát i na skóre. Přesně v polovině zápasu ještě nevyužil velkou šanci Charouzek, když hosty podržel tygřím skokem Lupoměch, ale zkušeného útočníka Spartaku to dlouho mrzet nemuselo. Pár vteřin na to totiž vytěžil z přihrávky Blažka vyrovnání. Spartak stihl ve druhé třetině i obrat. Po přečíslení dvou proti jednomu skóroval Blažek.

Papírově silnější hosté se nestačili divit, ovšem ztráceli dál i ve třetí dvacetiminutovce. Ve 46. minutě si za hrubost sedli na trestnou lavici domácí Čech a hostující Štyler a více prostoru na hřišti Spartaku vyhovovalo. Po spolupráci Kose a Blažka posunul druhý jmenovaný skóre na 4:2. Hosté definitivně ztratili půdu pod nohama a současně s tím i koncentraci. Pelhřimov z toho rychle těžil, Blažek bleskurychle zkompletoval hattrick. Start to sice ještě v závěru vyzkoušel, sáhl ke hře bez brankáře, ale vrcholně riskantní pojetí mu kýžený úspěch nepřineslo. Naopak tři vteřiny před koncem střelou do prázdné branky pečetil vítězství Pelhřimova Knězů.

Branky a nahrávky: 25. Fučík (Zrzavý), 31. Charouzek (Blažek), 34. Blažek (Kos), 48. Blažek (Kos), 49. Blažek (Zrzavý), 60. Knězů (Hendrych) – 5. Plíhal (Vašíček), 14. Plíhal (Řehulka). Rozhodčí: J. Filipčík a O. Filipčík. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 105. Střely na branku: 23:21. Třetiny: 0:2, 3:0, 3:0. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Kocián, Švrkala, Blažek, Knězů, Charouzek, Zrzavý, Fučík, Hendrych, Čech, Brothánek, Kubíček, Škoda, Běhounek.

Ostatní výsledky: Vinohrady – Karlovy Vary 12:4, 1. MVIL Ostrava – Havířov 5:6, Hattrick Brno – Ústí nad Labem 4:8, Hattrick Brno – Svitavy 5:3, Česká Lípa – Litvínov 7:6, Znojmo – Ústí nad Labem 7:1.

1. Znojmo 15 10 2 0  3 103:64  34
2. Black Angels 14 10 0 1  3  86:71  31
3. Hattrick Brno 15  9 1 1  4  90:72  30
4. Ústí n. L. 12  9 1 0  2  89:53  29
5. Vinohrady 15  7 2 3  3  94:78  28
6. Č. Lípa 15  7 2 1  5  99:86  26
7. Start 98 14  6 1 2  5  79:69  22
8. Havířov 15  6 1 2  6  90:97  22