Spartak dal v poslední minutě dva góly, stačilo to na bod

Pelhřimov – Hrobníkovi z lopaty utekli v prvoligovém utkání florbalisté Spartak Pelhřimov.

23.10.2013

Florbalisté Spartaku v zápase proti Paskovu nezářili. Nedařilo se jim hlavně při zakončení, nakonec byli rádi, že na konci normální hrací doby alespoň vyrovnali. Foto: Miloslav Paták

Ti v závěru zlikvidovali tříbrankové vedení hostujícího Paskova, když dva góly vsítili v poslední minutě. Škoda jen, že se nepovedlo dokonat obrat, v prodloužení naopak udeřil celek ze severu Moravy.

PELHŘIMOV – PASKOV 3:4 PP
Spartak sice byl v roli favorita, ale zápas začal přímo katastrofálně. Chybou v rozehrávce nabídl soupeři šanci a ten ji využil. Paskov šel zásluhou Růžičky do vedení již po jedenácti vteřinách hry. Snaha Pelhřimova o vyrovnání ztroskotala, i když domácí si vytvořili hned několik šancí. Naopak ve  14. minutě chyboval Šťasta a Růžička se zapsal do listiny střelců podruhé.

Druhou část Spartak zahájil střelou do tyčky, což jakoby symbolizovalo marnost snažení jeho střelců. Domácím nepomohly ani dvě přesilovky. Pelhřimovští se předháněli v zahazování šancí, takže museli dostat další lekci. V polovině zápasu zvýšil na 0:3 Kalous.

Ke cti domácím sloužilo, že bojovali, ale míček je v tomto zápase vůbec neposlouchal. Snížení přinesla až 51. minuta. Šťasta ještě orazítkoval tyč, ale při následujícím útoku našel Kos Charouzka, který střelecké trápění domácích ukončil. Pelhřimovští se pak hrnuli do útoku, jenže až do poslední minuty se skóre neměnilo. V ní však vytáhl dvě geniální nahrávky Kos a Charouzek s Poduškou zařídili prodloužení. Bohužel pro domácí se obrat nekonal. Charousek měl sice na holi hattrick ovšem skórovat nedokázal, takže hosty mohl rozjásat Kozlík.

Branky: 52. a 60. Charouzek, 60. Poduška – 1. a 14. Růžička, 30. Kalous, 63. Kozlík. Rozhodčí: Kotala a Hála. Vyloučení: 2:4 – bez využití. Diváci: 90. Třetiny: 0:2, 0:1, 3:0 – 0:1. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Brychca, Švrkala, Kučera, Holada, Knězů, Zrzavý, Poduška, Charouzek, Fučík, Šťasta, Sucháček.

Ostatní výsledky: Litvínov – Královské Vinohrady 6:4, Kopřivnice – Ústí nad Labem 2:5, Svitavy – Česká Lípa 3:10, Rožnov pod Radhoštěm – Start 98 Praha 3:8, Brno – Znojmo 7:8 po prodloužení.

23.10.2013 VSTUP DO DISKUSE

Škoda Rapid 136 MTX Cabrio.
49

V Pelhřimově se mezi auty procházeli sloni

Pelhřimov - V úterý 27. června řada obyvatel Pelhřimova nevěřila svým očím. Městem se totiž procházeli tři sloni.

Na chladících věžích se objevily ekologické symboly

Dukovany - Na chladící věže elektrárny Dukovany ve středu večer zelení aktivisté promítli symboly obnovitelných zdrojů, slunce, vody a větru.

OBRAZEM: Do pelhřimovských ulic už vyrazily kropící vozy

Pelhřimov – Tropické teploty přiměly pracovníky Technických služeb města Pelhřimova svlažit vyprahlé ulice. Kropení rozžhavených vozovek či rozpálených chodníků totiž místním obyvatelům znatelně zpříjemní pobyt na přímém slunci.