Zářila hlavně Nová Cerekev

V kategorii základních škol to byl již VIII. ročník a zúčastnilo se ho 14 tříčlenných družstev chlapců a 11 družstev děvčat, přičemž velkým oživením byla účast dětí ze ZŠ Nová Cerekev, které soutěž děvčat vyhrály, druhé družstvo bylo třetí a chlapci obsadili druhé a čtvrté místo.
Byli tedy celkově nejúspěšnější výpravou a přitom měli asi nejhorší podmínky z pohledu výběru vhodných termínů a cestování. Poděkování patří jejich řediteli Miroslavu Novákovi nejen za propagaci kuželkářského sportu, ale i organizaci a doprovod svých svěřenců.
Turnaj trval dva týdny. Stupně vítězů obsadily děvčata ZŠ Nová Cerekev (497), Gymnázia (463) a ZŠ Nová Cerekev 440). Kluci ze III. ZŠ Na Pražské (568) po výhrách v úvodních dvou ročnících přidali třetí, ZŠ Nová Cerekev (555) a ZŠ Krásovy domky (542) doplnili úspěšnou trojici.

Nejlepší hráči byli z Pelhřimova

Šest nejúspěšnějších jednotlivců ze základní části mělo možnost odehrát ještě jeden finálový start a v součtu obou bylo vyhodnoceno i pořadí jednotlivců.
Trojice nejúspěšnějších děvčat: Lucie Bartoňová (II. ZŠ Pelhřimov) 400, Tereza Malá 380 a Veronika Opicová 378 (obě ZŠ Nová Cerekev). Kluci Jan Pavlíček 442 (II. ZŠ Pelhřimov), Tomáš Kopecký 400 (ZŠ Osvobození Pelhřimov) a Tomáš Voborský 393 (ZŠ Nová Cerekev).

Čtyřdráha by měla pomoci

„Zájem dětí byl podstatně vyšší než dříve, proto bychom mohli v příštím roce nabídnout dvoukolový systém a počet startujících družstev z jednotlivých škol zvýšit. Při optimistickém výhledu výstavby nové čtyřdráhy by to nemuselo být pouze přání,“ domnívá se jeden z organizátorů klání Václav Novotný.

Špatný termín pro střední školy

Ještě pár postřehů na kategorii středních škol a SOU, které se zúčastnilo 7 tříčlenných i smíšených družstev. Špatně zvolený pozdní termín ovlivnil i počet startujících.
Obchodní akademie (681) navázala na úvodní dva vítězné ročníky a Putovní pohár bude mít v držení již potřetí. Děvčata z Gymnázia (643) byla druhá a třetí místo obsadil poslední vítěz SOU Friedova Pelhřimov (577). V této kategorii absolvují startující klasickou kuželkářskou disciplinu 60 hodů sdružených a úspěšnost je přímo úměrná počtu trénovaných kuželkářů v jednotlivých družstvech.
„Všechny malé sportovce potěšil při vyhlašování výsledků nejen obdiv spolužáků, pochvala pořadatelů, ale i velké množství cen,“ děkuje štědrým sponzorům turnaje Václav Novotný.