PELHŘIMOV – NÁCHOD 3:4

Pelhřimovští vstoupili do utkání aktivně a podařilo se jim bez větších potíží vyhrát první třetinu, když se trefil Martin Blažek. Po změně stran výkon Spartaku negradoval, jak jsme byli vždy zvyklí, ale právě naopak se ustálil na unavené a ne zrovna nápadité hladině. Postupem času se outsideři z Náchodu dostávali na koně a vše vyvrcholilo v 58. minutě, kdy se trefil hostující Hayek a zatloukl poslední pomyslný hřebíček do rakve domácích.

„Zápas se lámal za stavu 2:0, kdy jsme neproměnili šanci na zvýšení a klidný náskok. Poté se Náchodští dostali na koně a zaslouženě nás porazili,“ komentuje prohru šéf domácí lavičky Jan Koten.

Branky Pelhřimova: 15. M. Blažek, 27. J. Jirků, 48. Poduška. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. Diváci: 80. Střely na branku: 43:41. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:3. Pelhřimov: Venkrbec – M. Blažek, L. Čech, Poduška, Zápotočný, Jirků, Brychca, Kučera, Pithart (40. M. Paták), Koten, Švrkala.

PELHŘIMOV – ZNOJMO 1:5

První část hry přinesla pohledný florbal s velkým množstvím šancí na obou stranách, ze kterých však branka nepadla. Po přestávce však hosté začali Spartak přehrávat a využívat nabídnuté šance. Domácím se však zásluhou branky Zápotočného dařilo držet kontakt. Poslední třetina byla pro Spartak velmi krutá, neboť místo srovnání tvrdě narazili a třikrát inkasovali.

„Hosté byli rychlejší, techničtější a my jsme bohužel naše šance nedokázali proměnit. Znojmo zaslouženě potrestalo naše chyby a ukázalo nám florbal ze špice první ligy,“ shrnul zápas Jan Koten.

Branka Pelhřimova: 37. Zápotočný. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 26:29. Třetiny: 0:0, 1:2, 0:3. Pelhřimov: Štěpán - M. Blažek, L. Čech, Poduška, Zápotočný, Jirků, Brychca, M. Paták (40. L. Pithart), J. Lisa.