Na všechny účastníky čekalo 400 metrů plavání v přírodním koupališti v Koutech pod Melechovem, 42 kilometrů jízdy na kole do Humpolce a zpět do Kožlí a potom ještě sedm kilometrů běhu, převážně po asfaltu, do něhož pražilo nepříjemné polední slunce.

V kategorii mužů byl nejrychlejší Marek Mahagoni z Triatlon klubu USK Praha, který celý závod absolvoval v čase 1:44:33 hodiny, z žen zdolala tři disciplíny nejrychleji Lenka Fanturová z USK FVTS Praha, když v cíli měla čas 1:52:45. Stupně vítězů byly sice jen pro tři nejlepší v každé kategorii, ale v triatlonu se počítá za vítěze každý, kdo zvládne všechny tři disciplíny.

A v Kožlí byl vítězem i patnáctiletý Václav Horák z Vystrkova u Humpolce, byť závod dokončil na 68. místě v čase 2:44:44 hodiny. Sportovec z Vystrkova ten den neabsolvoval pouze triatlon pod Melechovem. Považte, nejprve přijel do místa prezentace v Kožlí sám na kole z Vystrkova, to bylo více než 20 kilometrů, potom se s ostatními přesunul opět na kole do místa startu v Koutech, tedy dalších šest kilometrů, absolvoval celý triatlon.

Po jeho skončení, když byl oceněn jako nejmladší účastník, sedl opět na kolo a vydal se zpět domů do Vystrkova. Klobouk dolů před takovým výkonem kluka, který do kolonky rok narození vepsal 1993.