V extralize jim patří třetí příčka, tabulku vede Hradec Králové.

PELHŘIMOV – SNAKES OSTRAVA 60:59

Hned v prvním zápase extraligové části žákovské ligy si Pelhřimovští vyšlápli na tým Snakes Ostrava, který bez porážky vyhrál skupinu D. Od prvních minut se hrál zápas jako břitva, soupeř praktikoval velmi agresivní basketbal a domácí měli ze začátku velké potíže na tento styl hry reagovat. Výsledkem byla poločasová prohra o čtyři body. Pelhřimov skvěle zvládl třetí čtvrtinu a výhrou o pět bodů zadělal na dramatickou koncovku. V ní se soupeři přetahovali o vedení, štěstí se nakonec přiklonilo na stranu Pelhřimova, který vyhrál o jediný bod. Střetnutí mělo výbornou atmosféru a diváci velkým potleskem ocenili nasazení domácího týmu.
Body za Pelhřimov: Plášil 15, Rufer 12, Noumeros 9, Jirků 8, Plešingr 7, Fuxa 4, Fridrichovský, Vltavský 2, Kostka 1. Stav po čtvrtinách: 16:20, 33:37, 49:48.

PELHŘIMOV – NH OSTRAVA 80:57

Kdo čekal po výhře nad Snakes snadné utkání, mýlil se. Ostravský celek měl velmi dobrý vstup do zápasu a zaslouženě se po čtvrtině ujal vedení o čtyři body. Pelhřimovští neproměnili několik jasných střeleckých pozic, hráči znervozněli a z přemíry snahy začali kupit chyby. Ve druhé čtvrtině ale začal řádit Noumeros, kterému zdatně sekundoval Rufer, a skóre se postupně otáčelo ve prospěch domácích. V poločase se pelhřimovský tým viditelně uklidnil a třetí čtvrtina přinesla rozhodnutí v zápase. V tu chvíli hrál domácí celek výtečný basketbal, dařil se mu přechod do protiútoku, v obraně hodně pomohl Jirků několika úspěšnými bloky. Závěr se hrál už pod vlivem rozhodnutého stavu, příležitost dostalo všech dvanáct hráčů.
Body za Pelhřimov: Noumeros 27, Rufer 12, Kostka 10, Zelenka 7, Fuxa 6, Plášil, Jirků 5, Sedmík, Plešingr 4. Stav po čtvrtinách: 9:13, 36:29, 61:37.

Ostatní výsledky: H. Králové – Opava 80:53, Pardubice – Prostějov 68:55, SAM Brno – NH Ostrava 48:46, Hradec Králové – Prostějov 66:46, Pardubice – Opava 65:62, SAM Brno – Snakes Ostrava 34:65.

Příští dvoukolo: NH Ostrava – H. Králové, Snakes Ostrava – Pardubice,  Opava – Brno, Prostějov – Pelhřimov, NH Ostrava – Pardubice, Snakes Ostrava – H. Králové, Opava – Pelhřimov, Prostějov – Brno.