Mladí basketbalisté oba týmy z Ostravy pokořili, v extralize jim patří třetí pří

Pelhřimov – Dvě výhry si připsali do tabulky extraligy basketbaloví mladší žáci Pelhřimova. Po urputném boji zdolali dosud neporažený Snakes Ostrava, o 22 bodů přehráli celek NH Ostrava.

16.1.2014

Pelhřimovští mladší žáci získali cenný skalp Snakes Ostrava. Po skvělém výkonu silného soupeře porazili o pouhý bod. Foto: Deník/Kamil Vaněk

V extralize jim patří třetí příčka, tabulku vede Hradec Králové.

PELHŘIMOV – SNAKES OSTRAVA 60:59

Hned v prvním zápase extraligové části žákovské ligy si Pelhřimovští vyšlápli na tým Snakes Ostrava, který bez porážky vyhrál skupinu D. Od prvních minut se hrál zápas jako břitva, soupeř praktikoval velmi agresivní basketbal a domácí měli ze začátku velké potíže na tento styl hry reagovat. Výsledkem byla poločasová prohra o čtyři body. Pelhřimov skvěle zvládl třetí čtvrtinu a výhrou o pět bodů zadělal na dramatickou koncovku. V ní se soupeři přetahovali o vedení, štěstí se nakonec přiklonilo na stranu Pelhřimova, který vyhrál o jediný bod. Střetnutí mělo výbornou atmosféru a diváci velkým potleskem ocenili nasazení domácího týmu.
Body za Pelhřimov: Plášil 15, Rufer 12, Noumeros 9, Jirků 8, Plešingr 7, Fuxa 4, Fridrichovský, Vltavský 2, Kostka 1. Stav po čtvrtinách: 16:20, 33:37, 49:48.

PELHŘIMOV – NH OSTRAVA 80:57

Kdo čekal po výhře nad Snakes snadné utkání, mýlil se. Ostravský celek měl velmi dobrý vstup do zápasu a zaslouženě se po čtvrtině ujal vedení o čtyři body. Pelhřimovští neproměnili několik jasných střeleckých pozic, hráči znervozněli a z přemíry snahy začali kupit chyby. Ve druhé čtvrtině ale začal řádit Noumeros, kterému zdatně sekundoval Rufer, a skóre se postupně otáčelo ve prospěch domácích. V poločase se pelhřimovský tým viditelně uklidnil a třetí čtvrtina přinesla rozhodnutí v zápase. V tu chvíli hrál domácí celek výtečný basketbal, dařil se mu přechod do protiútoku, v obraně hodně pomohl Jirků několika úspěšnými bloky. Závěr se hrál už pod vlivem rozhodnutého stavu, příležitost dostalo všech dvanáct hráčů.
Body za Pelhřimov: Noumeros 27, Rufer 12, Kostka 10, Zelenka 7, Fuxa 6, Plášil, Jirků 5, Sedmík, Plešingr 4. Stav po čtvrtinách: 9:13, 36:29, 61:37.

Ostatní výsledky: H. Králové – Opava 80:53, Pardubice – Prostějov 68:55, SAM Brno – NH Ostrava 48:46, Hradec Králové – Prostějov 66:46, Pardubice – Opava 65:62, SAM Brno – Snakes Ostrava 34:65.

Příští dvoukolo: NH Ostrava – H. Králové, Snakes Ostrava – Pardubice,  Opava – Brno, Prostějov – Pelhřimov, NH Ostrava – Pardubice, Snakes Ostrava – H. Králové, Opava – Pelhřimov, Prostějov – Brno.

Autor: Jan Mazanec

16.1.2014 VSTUP DO DISKUSE

Takto vypadá klokan Kuki, který utekl chovateli až z Mohelnice. Objevil se v minulých dnech poblíž Jihlavy.

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Pěstujeme olivy

Policisté hledají svědky úterní tragické nehody na dálnici D1

Vysočina - Policisté nyní hledají svědky, kteří viděli v úterý 15. srpna před půl jedenáctou dopoledne průběh tragické dopravní nehody na 161,7 kilometru dálnice D1 směrem na Prahu. Při nehodě osobní vozidlo Porsche Cayenne černé barvy se slovenskou registrační značkou narazilo na zadní části nákladního vozidla. Jeho řidič na místě zemřel. Lidé, kteří mohou událost objasnit, se mají hlásit na lince 158.

Celostátně hledaný muž po dopadení nadýchal více než 5 promile

Humpolec – Celostátně hledaného muže zadrželi policisté v Humpolci. Před eskortem do vězení nadýchal více než 5 promile.

Zámeckou kapli v Pacově ovládne multižánrová výstava

Pacov – Nadcházející víkend bude v Pacově patřit jedinečné kulturní události. Místní Zámeckou Kapli svatého Václava ovládne umělecká výstava s názvem Jan Zoubek a přátelé.