Krajské derby přineslo ligové body favoritovi

Humpolec – Záchranářskou pozici si druholigoví národní házenkáři Humpolce v derby Vysočiny nevylepšili.

11.5.2012

Ilustrační fotoFoto: Radek Pavlík

Jihlavě podle očekávání podlehli, když Autonot si vytvořil tříbrankový náskok už v prvním poločase.

JIHLAVA – HUMPOLEC 13:10
Jihlavě patřil vstup do utkání. Hned z prvního útoku si vybojovala pokutový hod, který proměnil Krpálek. Do 7. minuty domácí vytáhli skóre na 3:0. Pak se poprvé prosadil Humpolec, když se z náběhu přes obranu přesně trefil Kovář.

Hosté přidali a dali se do dotahování manka. To se jim vcelku dařilo, takže ve 20. minutě už prohrávali jen 4:3. Pak ale zaúřadoval Gálik a jeho dvě trefy vrátily Jihlavě tříbrankový náskok.

Odstup mezi soupeři vydržel až do poločasové přestávky. Po změně stran Jiskra vykřesala naději na zvrat, když se dotáhla na jednobrankový rozdíl. Pak však herně zcela odešla a ve 47. minutě už Jihlava vedla 13:8. Hosté v závěru sice zlepšili obranu, soupeři už nedovolili skórovat, ale dva vstřelené góly pomohly jen snížit výši porážky.

Branky Humpolce: Kovář 6, P. Čmok, Brož 2. Rozhodčí: Hejl. Diváci: 40. Poločas: 8:5. Humpolec: Barták – Koumar – Machek, Dolejš, Morava – Kovář, P. Čmok, Brož, Archalous, Povolný, Brabec.

Výsledky 16. kola: Vítkovice – Rokytnice 15:14, Pustějov – Osek nad Bečvou 13:10, Albrechtičky – Draken Brno 7:15, Moravská Slavia Brno – Veselí nad Moravou 17:21, Podhorní Újezd – Vracov 32:28.

Pořadí: 1. Vítkovice – 30, 2. Draken – 27, 3. P. Újezd – 22, 4. Veselí – 21, 5. Rokytnice – 19, 6. Jihlava – 17, 7. Pustějov – 15, 8. Osek – 9, 9. MS Brno – 9, 10. Humpolec – 9, 11. Albrechtičky – 9, 12. Vracov – 5. ⋌(voš)

11.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Ve výstavním sále kamenického muzea se v sobotu uskuteční vernisáž výstavy Kamenice nad Lipou včera a dnes.

Návštěvníci muzea Kamenici spatří ve dvou variantách

Kamenické náměstí zaplní historické automobily

Zkrášlování dominanty začínalo na laně

Pelhřimov – Muži na lanech, kteří byli v minulých dnech vidění na věži pelhřimovského kostela svatého Bartoloměje, obstarali hlavní práce při generální opravě omítek a nátěrů této dominanty města.

Pacovští ochutnají různá piva

Pacov – Milovníky zlatavého moku v sobotu potěší Pivní slavnosti v Pacově, které se tu konají už posedmé. Majitelé místního Rodinného minipivovaru pozvali další čtyři minipivovary z různých míst České republiky.

Žirovničtí se dnes ocitnou ve středověku. Přijde i rytíř

Žirovnice – Prostory zámku v Žirovnici a jeho okolí ožijí už dnes tradičními Slavnostmi žirovnického jednorožce. Program akce startuje v 10 hodin téměř současně v celém zámeckém areálu, od Špýcharu přes Přírodní divadlo a zámecká nádvoří, až tedy na takzvaný parkán, neboli zadní zahradu, kde začíná program v 11.20 hodin.

Překvapuje mě, jak ten čas letí, říká oslavenkyně Martina Sáblíková

Žďár nad Sázavou – Během své kariéry se Martina Sáblíková vypracovala v legendu světového rychlobruslení.