Rozhodla o tom kvalifikace, kterou pelhřimovský tým proplul bez porážky a beze zbytku tak využil výhody domácího prostředí.

PELHŘIMOV – CHOMUTOV 92:48
Chomutov přijel do Pelhřimova s mladým týmem, proti herně a fyzicky vyspělejším domácím neměl žádnou šanci. Jedinou pelhřimovskou komplikací bylo zranění kotníku kapitána Štěpána Kostky.
Body za Pelhřimov: Kostka 23, Eisenvort 18, D. Plášil, Jirků 12, Fuxa 9, Rážek 6, Kočí 4, Fridrichovský 3, Kubík, Nacházel 2, Musil 1. Vývoj skóre po čtvrtinách: 30:7, 54:23, 80:39.

PELHŘIMOV – PARDUBICE B 71:70
Zápas rozhodoval o tom, kdo postoupí do ligy z prvního místa. Přestože se domácím v tělocvičně ZŠ Osvobození střelecky nedařilo, do poločasu si udržovali mírný náskok. Třetí čtvrtina se ale Pelhřimovu vůbec nepovedla, Pardubice v jednu chvíli vedly i o jedenáct bodů. Pak přišlo zlepšení domácích a zápas dospěl do velmi dramatické koncovky. V ní třináct vteřin před koncem, kdy byl stav 71:70, domácí po vhazování z autu uchvátali střelbu, byl z toho protiútok Pardubic, který naštěstí také košem neskončil.
Body za Pelhřimov: D. Plášil 20, Eisenvort 16, Kostka, Fuxa 12, Jirků 9, Kočí 2. Vývoj skóre po čtvrtinách: 19:18, 38:35, 50:53.

PELHŘIMOV – KROMĚŘÍŽ 60:47
Kroměříž před zápasem živila reálnou šanci na postup do ligy a proto domácí nečekal snadný boj. Potvrdilo se to. Technicky dobře vybavený tým z Hané neměl téměř žádné zbytečné ztráty a navíc se mu dařilo při střelbě ze střední vzdálenosti. Pelhřimov vydřel poločasové vedení o šest bodů a i po přestávce obrany dominovaly nad útoky. Domácí v něm přece jen zásluhou povedených rychlých protiútoků dokázali vedení navýšit na rozdíl sedmnácti bodů, takže pak mohli na hřišti dostat herní příležitost hráči z lavičky.
Body za Pelhřimov: Kostka 22, D. Plášil 14, Fuxa 13, Eisenvort, Jirků 4, Kočí 2, Kubík 1. Vývoj skóre po čtvrtinách: 17:13, 29:23, 52:35.

Ostatní výsledky: Kroměříž – Pardubice B 43:77, Chomutov – Kroměříž 48:99, Chomutov – Pardubice B 54:104.