Florbalové drama mělo šťastný konec, mečbol trefil Holada

Pelhřimov – Do vedení v sérii v poměru 2:1 se  v sobotním večeru dostali pelhřimovští florbalisté, kteří v zápase play down I. ligy udolali Start98 v prodloužení. Zlatou trefu obstaral Jiří Holada.

17.3.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

PELHŘIMOV – START98 8:7 PP.

Domácí začali raketově. Na gól čekali jen 72 vteřin, pak se prosadil kapitán Kos. Hosté odpověděli zvýšenou aktivitou, v 11. minutě neproměnil Svoboda trestné střílení, ale v 15. minutě už Stejskal vyrovnal. Následoval další obrat ve scénáři zápasu. Charouzek po vzoru soupeře zahodil trestné střílení, Pelhřimov tak poslal do vedení až pár vteřin před koncem třetiny Fučík.

Deset minut z druhé části patřilo Spartaku, na skóre se to však moc neprojevilo. Kučera nejprve netrefil prázdnou branku, pak si vykoledoval dvouminutový trest a po návratu z trestné lavice přece jen zvýšil. Tím se ale zápas teprve dostával do obrátek. Následovaly kontr Startu v podobě gólů Vašíčka a Stejskala a odpověď Pelhřimova, díky níž šli domácí do tříbrankového vedení. Že to Start ale nevzdává ukázal těsně před odchodem do šaten Boubelík, když snížil na 6:4.

Těžko říci, zda trefa hostů vteřinu před sirénou sebrala domácím sebevědomí, ale ve třetí třetině došlo opět na srovnání skóre. Pak sice Švrkala dostal Pelhřimov do vedení 7:6, ovšem Start rychle vyrovnal. Prodloužení nabídlo opatrnou hru, dočkali se domácí. Ochozy i spoluhráče rozjásal Holada.

Branky a nahrávky: 2. Kos (Bína), 20. Fučík (Charouzek), 27. Kučera (Bína), 35. Bína (Kos), 39. Bína (Poduška), 40. Švrkala (Kos), 52. Švrkala (Bína), 64. Holada – 15. Stejskal (Kraus), 32. Vašíček (Pražák), 34. Stejskal (Vašíček), 40. Boubelík (Svoboda), 48. Stejskal (Vašíček), 50. Piňos (Mareš), 56. Kropáček (Vašíček). Rozhodčí: Valenta a Žďárský. Třetiny: 2:1, 4:3, 1:3 – 1:0.  Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Charouzek, Švrkala, Kučera, Holada, Koten, Knězů, Zrzavý, Poduška, Bína, Fučík.

17.3.2014 VSTUP DO DISKUSE

Sloučenou školu povede staronový ředitel Matějů

Hledaná Jenifer Čuriová.

Policisté pátrají po šestnáctileté dívce z Brodu

Obviněného z vraždy z Humpolci poslal soud do vazby

Humpolec /EXKLUZIVNÍ FOTO/ – První letošní vražda na Vysočině se stala na začátku týdne v Humpolci na Pelhřimovsku. V pondělí časně ráno bylo na ubytovně v Pražské ulici nalezeno tělo pětačtyřicetiletého cizince bez známek života. Z vraždy policie obvinila muže ukrajinské národnosti. Okresní soud v Pelhřimově na něj ve středu uvalil vazbu, aby se nevyhýbal trestnímu řízení a nemohl ovlivňovat svědky.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".