Florbalisté pelhřimovského Spartaku jsou tak v I. lize stále předposlední. Jejich šance na postup do play off už je spíše jen teoretická.

HATTRICK BRNO – PELHŘIMOV 3:1
Zápas začal opatrnou hrou z obou stran, přesto se mohlo rychle měnit skóre. Velkou šanci Eichnera vychytal Venkrbec, na druhé straně zazvonila tyč. Tu trefili i domácí, zasloužil se o to Hrabal v 8. minutě. První třetina skončila bez branek, neboť neuspěl ani Knězů, byť byl zcela sám před brankářem Kotulou. Ve druhé dvacetiminutovce už se hrálo o něco útočněji. První se dočkal Pelhřimov, když křižnou přihrávku Zrzavého umístil do sítě Bína.

Následova sprška šancí. Kotula nadvakrát zlikvidoval střelu Knězů, Venkrbce prověřil ranou od mantinelu Houšť. Ve 28. minutě bylo už vyrovnáno, když Felkl rozehrál bleskově do strany standartní situaci a Habr se z první nemýlil.

Vyrovnaná bitva to byla i ve třetí třetině. Deset minut před koncem se začal více do útoku tlačit Pelhřimov, ale rozhodnout se mu nepovedlo. Kotula zlikvidoval pokus Švrkaly i sólo Kose. Pak už byli nebezpečnější domácí. Houšť pálil v 55. minutě do tyče a o 44 vteřin později dostal Brno do vedení Felkl. Pelhřimov v poslední minutě zkusil hru bez brankáře, ale vítězství domácích zpečetil střelou přes celé hřiště Felkl.

„Domácí měli sice častěji míček pod kontrolou, ale na šance to bylo vyrovnané utkání. My jsme za stavu 2:1 zkusili power play, trefili jsme při ní břevno a tyč. O naší prohře tak rozhodlo pět centimetrů," prohlásil hrající trenér Pelhřimova Martin Kos.

Branky a nahrávky: 28. Habr (Felkl), 56. Felkl (Kolajta), 60. Felkl – 25. Bína (Zrzavý). Rozhodčí: Nábělek a Štengl. Vyloučení: 1:0 – bez využití. Střely na branku: 35:31. Diváci: 70. Třetiny: 0:0, 1:1, 2:0. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Fučík, Bína, Holada, Švrkala, Kučera, Koten, Knězů, Charouzek, Zrzavý, Poduška.

Ostatní výsledky: Start 98 Praha – Svitavy 4:7, Litvínov – Česká Lípa 4:3 po prodloužení, Rožnov pod Radhoštěm – Paskov 7:6 po prodloužení, Znojmo – Ústí nad Labem 4:5, Královské Vinohrady – Kopřivnice 7:1, Hattrick Brno – Ústí nad Labem 7:5.