Florbalisté Spartaku sahali po výhře, mají alespoň bod

Pelhřimov – Florbalisté Pelhřimova už do play off I. ligy proklouznout nemohou, ale mají stále o co hrát.

10.2.2014

Pelhřimovští v posledních kolech I. ligy ožívají. V zápase proti Ústí nad Labem vybojovali alespoň bod. Pokud budou pokračovat v podobných výkonech, je záchrana reálná. Foto: Miloslav Paták

Usilují o co nejlepší pozici pro boje o záchranu. Z duelu s Ústím nad Labem vytěžili bod, který na opuštění předposledního místa v tabulce nestačil.

PELHŘIMOV – ÚSTÍ N. L. 6:7 PP.

Domácí začali prachbídně, v úvodu to vypadalo na pořádný debakl. Ústí stačilo 131 vteřin k tomu, aby jeho nápor dakrát gólově zúročili Nikolič a Glatz. Pelhřimov však zabojoval a výsledek se brzy dostavil. Při vyloučení Procházky nastřelil Charouzek ještě tyč, ale ve 12. minutě snížil Kos, když těžil z dobré defenzivní práce Kotena. Chvilku před koncem třetiny mohlo být dokonce vyrovnáno, jenže hrdina minulého zápasu Poduška neproměnil trestné střílení.

Co se Spartaku nepovedlo v první části, vyšlo ve druhé. Ve 25. minutě Poduška zpoza branky našel Knězů, který střelou přes ruku vyrovnal. Pelhřimov byl dál aktivnější. Poduška nastřelil tyč a ve 29. minutě mu získal vedení Koten. Hosté sice dokázali dvakrát odpovědět, ovšem následoval trhák domácích. Vedení jim vrátil Charouzek, na rozdíl dvou branek nádherně zvýšil Holada. Škoda byla jen závěru třetiny. Naději pro Ústí vykřesal Koník.

Úvod poslední dvacetiminutovky přinesl tlak Severočechů, ale brankou neskončil. Pelhřimov i zásluhou přesilovky při vyloučení Žaloudka na chvíli vyrovnal hru, do defenzívy se dostal až v posledních deseti minutách. Bohužel v tomto případě už se ubránit nedokázal, vyrovnání obstaral završením hattricku Koník, když po brejku nasadil Venkrbcovi jesličky.

Prodloužení přineslo radost hostům, početně slabší domácí už spíše čekali na nájezdy. V začínající třetí minutě Venkrbec kapituloval, krátký byl na střelu Kučaby.

Branky a nahrávky: 12. Kos (Koten), 25. Knězů (Poduška), 29. Koten (Kos), 35. Švrkala (Kos), 38. Charouzek (Kos), 39. Holada (Poduška) – 2. Nikolič (Procházka), 3. Glatz (Nergl), 33. Procházka (Nikolič), 35. Koník (Filipec), 40. Koník (Žaloudek), 54. Koník, 63. Kučaba (Procházka). Rozhodčí: Novák a Štengl. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 75. Střely na branku: 27:32. Třetiny: 1:2, 5:3, 0:1 – 0:1. Pelhřimov: Venkrbec – Žák, Kos, Charouzek, Švrkala, Kučera, Holada, Koten, Knězů, Poduška, Fučík.

Ostatní výsledky: Svitavy – Paskov 18:6, Kopřivnice – Česká Lípa 3:7, Rožnov pod Radhoštěm – Královské Vinohrady 7:5, Litvínov – Znojmo 3:5. Zápas Hattrick Brno – Sttart 98 Praha skončil po uzávěrce této strany.⋌ (va)