„Nemohli jsme najít recept na výborně chytajícího brankáře hostů nebo jsme netrefovali bránu. V závěrečné třetině jsme se střelecky probudili i díky využitým přesilovkám,“ okomentoval duel jeden z trenérů pelhřimovského týmu Jan Koten.

PELHŘIMOV – JAROMĚŘ 8:5

Domácí začali zápas hodně špatně. V 3. minutě inkasovali, když se po rychlé akci prosadil nikým nehlídaný Hofman. Za necelé dvě minuty Spartak špatně střídal a při přesilovce upravil na 0:2 Výborný. Pelhřimov toho v první části moc nepředvedl, mohl mluvit i o štěstí, že prohrával jen o dvě branky. Jaroměř totiž nevyužila více než tříminutovou přesilovku. Ani přestávka probuzení nepřinesla, takže přišel další trest. Ve 25. minutě po vlažném střídání domácích zvýšil na 0:3 Hejzlar. Pak už se konečně začala karta obracet. Mohl za to především Běhounek, dvěma góly přiblížil Spartak na dostřel.

Ve třetí části to nejprve vypadalo na bleskový mat v podání Jaroměře. Hašek dvěma zásahy upravil na 2:5, ale poslední desetiminutovka nabídla velkolepý obrat. Přesilovku využil Fučík, pak při hře čtyři na čtyři skóroval Běhounek, po přihrávce Podušky vyrovnal Knězů. To běžela 55. minuta a Spartak se tlačil dál do útoku. V 58. minutě dvakrát přesně namířil Běhounek a hosté sáhli ke hře bez brankáře. Nebylo jim to nic platné, naopak na výhru Pelhřimova přidal razítko v podobě osmé branky Fučík.

Branky a nahrávky: 31. Běhounek (Fučík), 33. Běhounek (Blažek), 51. Fučík (Blažek), 53. Běhounek, 55. Knězů (Poduška), 58. Běhounek (Poduška), 58. Běhounek (Blažek), 60. Fučík (Blažek) – 3. Hofman (Hašek), 5. Výborný (Hašek), 25. Hejzlar (Škola), 42. Hašek (Hofman), 48. Hašek (Hrobský). Rozhodčí: Balla a Typl. Třetiny: 0:2, 2:1, 6:2. Pelhřimov: Kuchař – Kocián, Švrkala, Poduška, Brothánek – Blažek, Knězů, Vlach, Fučík, Hendrych, Drgoňa, Běhounek.

Ostatní výsledky 2. kola: Panthers Praha – Wizards Praha 7:2, Kobylisy – Mukařov 5:7, Turnov – Děčín 9:4, Kadaň – Králův Dvůr 4:5, Plzeň – Čelákovice 2:11.