Basketbalové Sojky si v extralize podržely vítěznou sérii

Pelhřimov – Čtyři zápasy, čtyři vítězství. To je bilance týmu žáků U 14 pelhřimovských Sojek v basketbalové extralize.

26.1.2017

Ilustrační fotografiiFoto: Foto: DENÍK

Do série výher přibyly body za úspěšně zvládnuté zápasy s celky z Brna. Pelhřimov se pochopitelně usadil na samé špici tabulky.

PELHŘIMOV – SAM BŠM BRNO 64:48
Pelhřimov si v první čtvrtině vytvořil náskok čtyř bodů, ale soupeř přidal a srovnal. Od 5. minuty druhé části do konce poločasu to však byl koncert domácích, kteří tento časový úsek vyhráli 19:2.

Body za Pelhřimov: Plášil 20, Kölbl 12, David 11, Dvořák 6, Rizák 5, Láš 4, Zadražil, Primak, Vacek 2. Vývoj skóre po čtvrtinách: 16:12, 38:20, 54:32.

PELHŘIMOV – TYGŘI JBC BRNO 81:60
Domácí se v úvodu jen těžko prosazovali v útoku a navíc inkasovali snadné koše. Bylo z toho vedení Brna v poměru 17:15. Ve druhé desetiminutovce ale přišel obrat, Pelhřimovští získali kontrolu nad zápasem, skóre vytáhli na 42:28.

Body za Pelhřimov: David 26, Kölbl 18, Láš 15, Vacek 10, Plášil 8, Zadražil, Nepraš 2. Vývoj skóre po čtvrtinách: 15:17, 42:28, 65:44