Vysočinu potrápili, zápas v Jindřichově Hradci byl hodně jednoznačný.

BC VYSOČINA – HUMPOLEC 67:59

První koš zápasu vstřelil Sláma úspěšnou trojkou a zahájil tak svůj výborný čtyřicetiminutový výkon. Domácí se proti „humpolecké zdi" nedokázali vůbec dostat do zakončení zpod koše a museli tudíž jen pálit z dálky. Úspěšnost nebyla tak vysoká jako v humpoleckém zápase, kdy jim spadlo téměř vše. Naopak na druhé straně se dařilo jindy střelecky impotentním Vaněčkovi a Krejčímu, a tak vedení bylo stále na hostující straně. V 7. minutě svítil stav na ukazeteli skóre 8:12. Bohužel pak přišly i obvyklé chyby a domácí se dostali do vedení, čtvrtinu vyhráli o pět bodů.

Druhá čtvrtina byla jak na houpačce, nejprve přinesla snížení hostů na 20:18, pak dvě úspěšné trojky domácích. Chyby na straně hostů díky neustálému tlaku domácích hráčů přibývaly a náskok Vysočiny začal narůstat – v 16. minutě to bylo 32:21. Po oddechovém čase se dokázali Humpolečtí bodově přiblížit, snížili na 34:29. V poslední minutě poločasu však snaha o zkorigování přišla vniveč a domácí se dokázali lehce prosadit, takže utekli na 40:29.

Ani to hostující hráče nezlomilo a po změně stran ztrátu rychle téměř smazali. Ve 24. minutě to už bylo jen 42:38. Obranná humpolecká zeď a nemožnost domácích trefit se do koše vykonala své. Bohužel ani tentokrát se hosté nevyvarovali hluchého období, takže ve 29. minutě už zase prohrávali 53:38.

Úvod poslední čtvrtiny vyšel domácím, když slavili úspěch střelbou z dálky a utekli na 61:40. Pak po neuvěřitelných devíti minutách bodovali humpolečtí hráči košem ze hry, kdy se trefil Tomáš Krejčí. To už však domácí vedli o dvacet bodů a kráčeli za výhrou. Domácí točili všechny hráče, proto diváci předpokládali, že v závěru by osm statečných hostů mělo být unavených, ale opak byl pravdou. V posledních minutách korunoval svůj výborný výkon Petr Sláma, když domácím hráčům uštědřil několik bloků. Přidali se i další Humpolečtí se svými zisky v obraně a manko se začalo snižovat až na konečných osm bodů. Humpolec podal velmi dobrý výkon a nebýt chvilkového výpadku, mohl myslet i na vítězství.

Body: Knetl 12, Krajcigr 11, J. Mísař 10, Novák 6, Dáňa, Plešingr 5, Dokulil, Havlíček, P. Mísař, Číha, Králík, Procházka 2 – Sláma 27, Vaněček 12, Krejčí 10, Růžička 5, Vítek 3, Jirák 2. Rozhodčí: Macela a Scholze. Trojky 10:2. Fauly 21:11. Trestné hody: 7/3:22/15. Diváci:  65. Čtvrtiny: 20:14, 20:15, 13:11, 14:19.

J. HRADEC B – HUMPOLEC 100:62

K zápasu  s lídrem tabulky už byli hostům k dispozici Zet a Pipek. Domácí nastoupili i se čtyřmi hráči prvního týmu, kteří hráli v sobotu zápas v Děčíně v Mattoni NBL.

Humpolečtí vlétli na soupeře a hned během úvodních dvou minut hýřili aktivitou, měli spoustu útočných doskoků, ale koš byl pro ně zakletý. Vyrovnaný stav vydržel do poloviny úvodní čtvrtiny, v 5. minutě to bylo 5:4. Pak domácí rozjeli svůj střelecký den, kdežto na druhé straně se nikomu nedařilo úspěšně zakončit ani z těch nejvyloženějších pozic. Pět minut tak stačilo k proměně stavu na 19:6.

Ve druhé čtvrtině už humpolečtí hráči měli úspěšnější zakončení, ve 14. minutě to bylo 26:15. Bohužel ve zbytku času do poločasové přestávky se rozjel na domácí straně trojkový stroj, co minuta to úspěšná trojka. O poločase byla tudíž ztráta Humpoleckých již dvacetibodová.

Start do třetí čtvrtiny na chvilku hostující hráče probudil, povedlo se jim snížit na 55:37. Následoval rychlý sled humpoleckých nepřesností a série bodů na domácí straně. Navíc trojková smršť domácích se stále nezastavovala a počet úspěšných pokusů rychle narůstal. Bylo jedno, kdo z domácích hráčů střílel, stejně zamířil přesně. Na druhé straně to byla naprostá střelecká nemohoucnost. Volné střely i střely zpod koše vylétávaly ven.

Poslední čtvrtina se už jen dohrávala. Humpolecký tým dostal lekci basketbalu a z produktivity. Na některých hráčích se projevilo sobotní utkání v Jihlavě, měsíční vánoční přestávka a navíc ztráta koncentrace.

Body: Šlechta 22, Melski 19, Studený 19, Pícha 14, Houška 10, Vošlajer 8, Šustek 6, Čech 2 – Sláma 16, Pipek 11, Dygrýn, Růžička, Zet 8, Krejčí 6, Vaněček 5. Rozhodčí: Hanuš a Hána. Trojky 17:2. Fauly 17:15. Trestné hody: 15/13:23/14. Diváci: 15. Čtvrtiny: 19:6, 30:21, 28:17, 23:18.

Ostatní výsledky – 14. kolo: Synthesia Pardubice – Přelouč 76:84, Tesla Pardubice – Jičín 74:79, Jindřichův Hradec B – Žďár nad Sázavou 77:71, Chrudim – Žižkov 79:68, Svitavy – Mladá Boleslav 83:81, 15. kolo: Tesla Pardubice – Přelouč 72:58, Synthesia Pardubice – Jičín 85:63, BC Vysočina – Žďár 64:67, Svitavy – Žižkov 83:51, Chrudim – Mladá Boleslav 89:82.