Florbalisté začátky prospali, body však vybojovali všechny

Pelhřimov – Plný počet bodů si připsali do druholigové tabulky pelhřimovští florbalisté. Ti Litomyšl potupili deseti góly a následně v dramatickém utkání přetlačili Hradec Králové. V tabulce je Spartak na třetí příčce.

2.11.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Kamil Vaněk

PELHŘIMOV – LITOMYŠL 10:5
Pelhřimov platil za favorita zápasu, ale jeho úvod nezvládl. Po nevyužité šanci Švrkaly začali zlobit hosté, kterým se navíc dařilo střelecky. V 5. minutě otevřel skóre Jakubík, který pomohl ke gólu i spoluhráči z útoku Štanclovi. Spartak se ze šoku vzpamatovával až do konce třetiny. I když se v přesilovce prosadil Bína, který skóroval i v 16. minutě, domácí o první přestávce stále ztráceli dva góly.
Obrat znamenal vstup do druhé části. Po pouhých deseti vteřinách hry vstřelil kontaktní gól Kos a ve 24. minutě při přesilovce vyrovnal Švrkala. Pelhřimov ovládl palubovku a Poduška s Bínou mu vypracovali dvoubrankový náskok. Hosté, kteří už očividně ztráceli půdu pod nohama, sice ještě vstřelili kontaktní gól, ale Pelhřimovští už jim více nepovolili.
Třetí část se stala jasnou záležitostí Spartaku. Na gól se sice čekalo více než sedm minut, ale pak domácí spustili doslova kanonádu. Po trefách Bíny a čistém hattricku Kučery se hosté museli smířit s nepopulární desítkou.
Branky: 9., 16., 28. a 48. Bína, 21. Kos, 24. Švrkala, 26. Poduška, 50., 53. a 56. Kučera - 5. Jakubík, 6. a 12. Štancl, 20. a 31. Joch. Rozhodčí: L. Ležák a M. Ležák. Vyloučení: 5:8. Využití: 4:1. Diváci: 80. Střely na branku: 17:27. Třetiny: 2:4, 4:1, 4:0. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Brychca, Jirků, Bína, Fučík, Švrkala, Kučera, J. Koten, T. Koten, Charousek, Knězů, Poduška.

PELHŘIMOV – H. KRÁLOVÉ 7:6
Pelhřimov své fanoušky doslova potrápil. Stejně jako proti Litomyšli začal špatně a první třetinu prohrál 2:4, když v 18. minutě ztrácel už tři branky. Bohužel druhá dvacetiminutovka tentokrát zlepšení nepřinesla, z jediné gólové akce se radovali Královéhradečtí. Po přihrávce aktivního Reitera se prosadil Linhart.
Do třetí třetiny vstoupili domácí doslova pokropeni živou vodou. Kučera vyhnal pavouky ze šibenice a odstartoval velký obrat. Ve 46. minutě už bylo po náporu Spartaku vyrovnáno, když se trefili Poduška a Bína. V 54. minutě přilížil hosty k tříbodovému zisku Linhart, jenže Pelhřimov se nevzdal. Jirků zařídil vyrovnání a v poslední minutě poprvé v zápase strhl vedení na stranu domácích. Hosté závěr nezvládli, pouhých šest vteřin před koncem pohrdl trestným střílením po faulu Kose Linhart.
Branky: 7. a 41. Kučera, 19. Charouzek, 44. Jirků, 46. Bína, 57. a 60. Jirků - 3. Středa, 8., 17. a 37. Linhart, 18. a 54. Šlenc. Rozhodčí: L. Ležák a M. Ležák. Vyloučení: 2:3, navíc Linhart (Hradec Králové) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 85. Střely na branku: 19:35. Třetiny: 2:4, 0:1, 5:1. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Brychca, Jirků, Bína, Fučík, Švrkala, Kučera, J. Koten, T. Koten, Knězů, Charouzek, Zrzavý, Poduška.
Ostatní výsledky – 6. kolo: Svitavy – Dačice 9:1, Jihlava – H. Králové 6:16, Rtyně – České Budějovice 4:9, Bystřice – Třebíč 6:10, Jaroměř – Tábor 8:7 SN., 7. kolo: Jaroměř – České Budějovice 8:11, Bystřice – Dačice 8:6, Jihlava – Litomyšl 6:3, Rtyně – Tábor 3:6, Svitavy – Třebíč 1:2.

2.11.2011 VSTUP DO DISKUSE

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.