V sobotním duelu si Pelhřimovští pro vítězství došli, v neděli na Kopřivnici však nestačili a odsoudili se tím ke hře o udržení.

POČENICE – PELHŘIMOV 4:6

Pelhřimovští dostali hned ve třetí minutě výhodu přesilové hry, kterou však využít nedokázali. Vedení v utkání se ujali domácí, kteří ho udrželi téměř do konce třetiny. Čtyři minuty před obrátkou se však prosadil Bína. Ve druhé části přebrali otěže utkání hosté a strhli vedení na svou stranu po dvou brankách Jirků a jedné trefě Kosa. V poslední třetině Pelhřimovští navýšili náskok na dvě branky a v poklidu si došli vítězství. Zarážející je u Spartaku především počet neproměněných přesilových her, neboť z pěti se svěřenci Martina Kosa neprosadili ani jednou.

„Byli jsme sice lepší, ale nedokázali jsme proměnit vyložené šance. Nejsme schopni nahradit Podušku při přesilové hře. Musím uznat, že výborně chytal domácí gólman Michajlovič,“ shrnul utkání hrající trenér Spartaku Martin Kos.

Branky Pelhřimova: 22., 40. a 60. Jirků, 16. Bína, 37. Kos, 56. Paták. Vyloučení: 5:0 a 1 x 10 minut Uhrinovský (Počenice). Diváci: 40. Střely na branku: 24:32. Třetiny: 1:1, 2:3, 1:2. Pelhřimov: Venkrbec – Koten, Švrkala, Březina, Maršík, Jirků, Kos, Piller, Brychca, Bína, Paták.

KOPŘIVNICE – PELHŘIMOV 7:6

Vytoužené tři body na Vysočinu nakonec neputovaly. Pelhřimovští si v průběhu půl hodiny vytvořili nadějný náskok, vedli už 4:1. Kopřivnice však nesložila zbraně a dvěma slepenými góly během dvou minut Pelhřimov dotáhla na rozdíl jediné branky. V poslední části už hosté nedokázali s domácími držet krok. Kopřivnice vstřelila čtyři branky a to ještě několik vyložených šancí zneškodnil Venkrbec. Spartak na to dokázal odpovědět pouze dvěma trefami. Touto těsnou prohrou si Spartak definitivně zajistil jen boje v play out. V něm se ze čtveřice ohrožených týmů budou do třetí nejvyšší soutěže poroučet hned tři mužstva. „Dnes jsme utkání ztratili naprosto zbytečně. Opět jsme nedokázali proměnit naše šance. Sezónu jsme neprohráli tímto utkáním. Věřím, že při momentální formě se o záchranu nemusíme bát,“ uzavřel utkání hrající trenér Kos.

Branky Pelhřimova: Jirků 3, Bína, Paták, Kos. Vyloučení: 0:2. Diváci: 22. Střely na branku: 33:26. Třetiny: 1:3, 2:1, 4:2. Pelhřimov: Venkrbec – Koten, Švrkala, Paták, Maršík, Bryhca, Kos, Piller, Bína, Jirků, Březina.