Prvoligoví florbalisté Spartaku šokovali, smetli Litvínov

Pelhřimov – Sladkokyselý víkend prožili prvoligoví florbalisté Pelhřimova. Nevydařené utkání proti Kladnu si Spartak vynahradil v duelu se čtvrtým týmem z Litvínova.

12.1.2010

Pelhřimovští florbalisté po zlepšeném výkonu porazili Litvínov a vskřísili tak naději na udržení I. ligy.Foto: Jakub Dvořák

Favorita porazil 11:6.Instinkt střelce ukázal Jiří Jirků, který nadělil loňskému soupeři Spartaku ze čtvrtfinále play off skoro až neskutečných sedm branek.

PELHŘIMOV – KLADNO 3:6
Pelhřimov nedokázal zdolat ani osmé Kladno, čímž se mu vidina play off a přímé záchrany soutěže hodně vzdálila. Hosté začali výborně, když se dokázali třikrát prosadit hned v úvodní třetině, přičemž ani jednou neinkasovali. Ve druhé části hry se konečně trefili domácí, když se v přesilovce po přesné kolmici Petra Podušky prosadil Milan Bína. Kladenští však přidali další tři branky a bylo po utkání. V poslední části utkání domácí otevřeli obranu, což se jim vyplatilo, znamenalo to však jen korekci výše porážky.

„Rozhodla výborná produktivita soupeře, z prvních deseti střel dali pět branek, což nás srazilo na kolena. Vázla především defenziva a hráli jsme moc profesorsky, raději uděláme kličku zpět, než abychom se tlačili do střely na branku,“ zhodnotil utkání trenér Pelhřimova Martin Kos.

Branky Pelhřimova: 29. Bína, 47. Jirků, 57. Březina. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 40. Střely na branku: 24:49. Třetiny: 0:3, 1:3, 2:0. Pelhřimov: Venkrbec (27. David) – Kos, Piller, Jirků, Poduška, Paták – Koten, Švrkala, Brychca, Maršík (40. Březina), Bína.

PELHŘIMOV – LITVÍNOV 11:6
Spartak si trochu spravil chuť po dlouhé šňůře neúspěchů. První dvě třetiny se odvíjely velmi podobně. Hra měla dobré tempo a střídal se jeden útok za druhým. Do poslední dvacetiminutovky nastupovali v lepším rozpoložení hosté, protože vedli 5:6. Po dvou slepených brankách elitního střelce Jirků však domácí otočili a dostali se na vítěznou vlnu. Utkání gradovalo v poslední desetiminutovce, když se hra dost přitvrdila a hosté se snažili za každou cenu strhnout vítězství na svou stranu. Spartak však proměnil, na co sáhl a především díky sedmi brankám Jiřího Jirků zaslouženě zvítězil.

„Konečně jsme to prolomili a vrátili se ke hře, kterou jsme produkovali loni. Utkání víceméně rozhodl Jiří Jirků. Dali jsme si sice dva vlastní góly, ale dokázali jsme nepříznivý výsledek zvrátit. Musíme ale koukat dopředu na další utkání. Jsem rád, že jsme uhlídali Huliče, který je dle mého soudu nejlepší hráč v lize. Můžeme být rádi, že zařídil pouze tři body pro Litvínov,“ prohlásil Martin Kos.

Branky Pelhřimova: 14., 15., 52., 54., 56., 59. a 60. Jirků, 24. vlastní, 32. Paták, 38. Březina, 59. Brychca. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:1. Diváci: 23. Střely na branku: 50:34. Třetiny: 2:1, 3:5, 6:0. Pelhřimov: David – Kos, Piller, Jirků, Poduška, Březina – Koten, Švrkala, Brychca, Paták, Bína.
Ostatní výsledky – 15. kolo: Třinec – Počenice 5:9, Vinohrady – Žďár nad Sázavou 4:6, Havlíčkův Brod – Litvínov 14:6, Paskov – Kopřivnice 6:4, Wizards Praha – Bohemians 7:8, 16. kolo: Wizards Praha – Žďár nad Sázavou 2:4, Třinec – Kopřivnice 4:7, Paskov – Počenice 4:7, Havlíčkův Brod – Kladno 2:3 po prodloužení, Vinohrady – Bohemians 3:7.

Autor: Jakub Dvořák

12.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

Počátky srážely chyby v defenzívě, ale šest gólů vše vynahradilo

Fotbal. Ilustrační foto.

Střelci Pacova a Kamenice selhali, na hřišti soupeře uspěla pouze Žirovnice

Čtyři góly Štěpána nestačily, béčko Plačkova přišlo o vítězství v závěru

Pelhřimovsko – Střelecké manévry nabídl zápas prvního kola IV. třídy mezi Plačkovem B a Novou Cerekví. Po čtyřech trefách Štěpána sahali po vítězství domácí fotbalisté, Nová Cerekev ale v samém závěru vyrovnala. Podobný scénář mělo i utkání v Častrově, tam naopak v hodině dvanácté srovnávali domácí. Body z hřiště soupeře vezla Vyskytná, které se povedlo vyhrát v Jiřicích.

Božejov bral v Hořepníku body a ukázal i gesto fair play

Pelhřimovsko – Bezpochyby největší událostí úvodního kola III. třídy je divoká přestřelka v Petrovicích. Fotbalisté Horní Vsi překonali domácího brankáře jedenáctkrát.