Dvě výhry přiblížily kvalifikaci na dosah ruky

Pelhřimov – Za ideální situace už mohlo být rozhodnuto. Kdyby florbalisté Svitav o víkendu nezískali plný počet bodů, mohl Spartak slavit postup do kvalifikace o první ligu.

13.3.2012

Pelhřimovští florbalisté získali pod vedením trenéra Petra Zajíčka (na snímku) ve dvou domácích zápasech plný počet bodů. Foto: Deník/Kamil Vaněk

Přesto nemusí být pelhřimovští hráči smutní. Po výhrách nad Táborem a Českými Budějovicemi mají všechny trumfy v ruce. Pokud v závěrečném dvoukole uhrají alespoň bod, získají jistotu.

„Rozhodnuto skoro je, ale my se musíme soustředit na poslední krok a nic nepodcenit. Určitě se budeme snažit získat jistotu už v zápase proti Bystřici nad Pernštejnem, abychom mohli proti Svitavám hrát v klidu,“ plánuje trenér Spartaku Petr Zajíček.

PELHŘIMOV – TÁBOR 11:2

Pelhřimovští se sice od prvních vteřin zápasu tlačili do útoku, ale udeřilo na druhé straně. Po rychlé rozehrávce překonal Venkrbce Drtina. Domácími to však neotřáslo ani trochu a obraz hry se nezměnil.

„Hráče jsem upozorňoval na to, že se něco podobného může stát. Řekli jsme si, že herní kvalita je na naší straně a že se v zápase určitě projeví,“ zdůvodnil až nečekaný klid v pelhřimovském táboře po inkasovaném gólu Petr Zajíček.

Ostatně herní kvalita Spartaku se projevila velmi brzy. V 7. minutě vyvěsil míček do šibenice Jirků, ve 12. minutě se prosadil Poduška. Konec třetiny byl plně v režii domácích. Krásná kombinace přinesla gól z hole Kučery, Bína zvýšil na 4:1, když se objevil zcela sám před brankářem Tábora a klamavým pohybem ho zcela znemožnil.

Zápas tak byl v podstatě rozhodnutý. „I já jsem to tak cítil. Měli jsme nad hrou kontrolu. Tábor očividně neměl na obrat ve vývoji síly, takže se uchýlil k tvrdé hře,“ popsal své dojmy ze zbytku utkání kouč Pelhřimova.

Druhá třetina byla exhibicí Spartaku. Domácí hráči bavili diváky pěknými kombinacemi a navíc se jim dařilo i střelecky. Poduška, Jirků, Zrzavý a Kučera upravili stav zápasu na 8:1.

Tábor ve třetí třetině vyfasoval hned pět dvouminutových trestů a domácí vytáhli skóre na 10:1. Po dosažení magické dvouciferné hranice trochu polevili, čehož využil Janovský ke korekci výsledku. Poslední slovo měl ale při přesilovce Bína, který si v tomto zápase hodně vylepšil osobní statistiky. Do kanadského bodování si připsal hned osm bodů.

Branky: 20., 47. a 57. Bína, 7. a 28. Jirků, 12. a 25. Poduška, 19. a 38. Kučera, 33. Zrzavý, 46. Brychca – 5. Drtina, 49. Janovský. Rozhodčí: Zachariáš a Návojský. Vyloučení: 2:11. Využití: 6:0. Diváci: 84. Třetiny: 4:1, 4:0, 3:1. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Brychca, Jirků, Bína, Švrkala, Kučera, J. Koten, T. Koten, Zrzavý, Poduška.

PELHŘIMOV – Č. BUDĚJOVICE 12:2
S týmem z jihočeské metropole se čekala vyrovnanější bitva. Pelhřimovští ale utkání zvládli na jedničku. „Hodně nám pomohl úvod. Brzy jsme získali dvoubrankové vedení a tým se uklidnil,“ informoval trenér Petr Zajíček.

V první šanci zápasu se sice zjevil budějovický Havelka, ale mířil nad, takže se radovali domácí. Po přihrávce Kučery otevřel skóre ve 3. minutě Poduška. Právě Kučera přidal druhý zásah Spartaku.

Naději Štírů na obrat v zápase přiživil v 15. minutě Malý, ovšem přišly další pelhřimovské góly. V nástupu do druhé třetiny se dvakrát trefil Jirků, když mu v obou případech asistoval jeho dvorní nahrávač Kos.

„To byl druhý zlomový moment zápasu. Soupeři jsme rychle utekli na tříbrankový rozdíl a získali hru pod kontrolu,“ zmínil se v pozápasovém hodnocení Petr Zajíček.

Pelhřimov opravdu začal na hřišti dominovat a další góly na sebe nedaly dlouho čekat. Při oboustranném vyloučení se prosadil Bína, šestou branku si rezervoval ostrostřelec Jirků. Když se ve 35. minutě trefil i Kučera, hosté se rozhodli pro střídání brankářů. Třetina končila pelhřimovskou kaňkou. V přesilovce domácí udělali několik chyb a z gólu se radoval Králík.

Poslední část už se hrála víceméně z povinnosti, přičemž hosté už se zřejmě viděli spíše na cestě domů. Spartak z toho těžil a jeho atraktivní útočná hra přinesla hned pět gólů.

Z osobních statistik stojí za zmínku čtyři góly Jiřího Jirků či pět přesných nahrávek kapitána týmu a nejproduktivnějšího hráče celé soutěže Martina Kosa.

Branky: 22., 23., 29. a 47. Jirků, 11., 35. a 54. Kučera, 25. a 57. Bína, 3. Poduška, 45. Švrkala, 58. Knězů – 15. Malý, 40. Králík. Rozhodčí: L. Ležák a M. Ležák. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 104. Třetiny: 2:1, 5:1, 5:0. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Brychca, Jirků, Bína, Švrkala, Kučera, J. Koten, T. Koten, Zrzavý, Poduška.

Ostatní výsledky – 19. kolo: Hradec Králové – Dačice 9:6, Jihlava – České Budějovice 6:7, Bystřice nad Pernštejnem – Jaroměř 15:8, Litomyšl – Třebíč 10:8, Svitavy – Rtyně 7:2, 20. kolo: Bystřice nad Pernštejnem – Rtyně 13:6, Jihlava – Tábor 5:8, Litomyšl – Dačice 8:9, Hradec Králové – Třebíč 6:3, Svitavy – Jaroměř 7:4.