VYBRAT REGION
Zavřít mapu

GLOSA: Bylo jednou jedno školní sportoviště

Největší pelhřimovská tělocvična je zralá na bourací kladivo, a mě to nepřekvapuje.

13.12.2010 4
SDÍLEJ:

Michal VítůFoto: reprofoto

Nechme teď spát způsob, jakým celý tento v současnosti rozporuplný sídlištní školní areál vůbec vyrostl. Stalo se tak ještě s předrevolučním socialistickým nadšením, levně, a hlavně rychlostí blesku. Tak to tenkrát prostě bylo zvykem.
Mnohem smutnější je, co se s tímto sportovištěm dělo v následující dvacetiletce. Přesněji řečeno, nedělo. Sen každého tělocvikáře sestávající z travnatého fotbalového hřiště, hned dvou běžeckých drah, volejbalových kurtů, plácku na malou kopanou a hlavně druhdy luxusní sportovní haly jen obrůstal mechem.
Jako jeden z prvních absolventů této školy i pozdější pravidelný návštěvník tělocvičny tamní poměry důvěrně znám. Každý nájemník mi potvrdí, že jediné, co na Osvobození připomínalo a připomíná špičkové sportovní zázemí, je pohled do ceníku. Přitom to není tak dávno, kdy vypadávalo osvětlení. A pokud se týká oné nešťastné palubovky, současný takřka havarijní stav byl jen otázkou času. O záděru třísky do pozadí si tam při obětavém skluzu koledujete nejméně deset let.
Tím smutněji mi je, když se podívám, jak dneska vypadá podobný, stejně starý školní sportovní areál v jihočeské Kaplici. Zatímco tam si svůj klenot opečovávají seč jim síly a peníze stačí, na původně sportu taktéž zaslíbeném pelhřimovském Osvobození se v minulých letech nakupovaly místo švihadel a míčů počítače s keramickou pecí. Nemám zhola nic proti řemeslům či počítačové gramotnosti. V tomto případě mi to ale připadá totéž jako postavit squashový kurt na pódiu městského divadla. Také by to nebylo ono.

michal.vitu@denik.cz

Autor: Michal Vítů

13.12.2010 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Eliška Kubíková pracuje v jihlavské zoologické zahradě 28. rokem. Od roku 2005 stojí v jejím čele. Během jednoho roku ji chce předat dál.

V horizontu jednoho roku chci zoo předat dál, říká Kubíková

Žáci základní školy v Pelhřimově se zúčastnili kurzu angličtiny.
6

Pelhřimovští žáci studovali angličtinu v přírodě

Právě jsme se narodili

Pelhřimov - V pelhřimovské porodnici se narodila další miminka.

Pelhřimovský domov seniorů má už pár dní novou kapli

Pelhřimov – Klienti Domova pro Seniory Pelhřimov prožili slavnostní chvíle při žehnání nové kaple a křížové cesty, které se nacházejí přímo v budově. Žehnání se ujal pelhřimovský kněz Martin Brácha, který tu odsloužil i první mši.

VIDEO: Vojenská auta zdolávají terén

Vysočina - Terénní jízdu předvedli v sobotu v areálu Radarka u Koněšína řidiči historických vojenských vozidel. Na Radarku je zavedla trať letošního ročníku závodu O zlomenou poloosu.

OBRAZEM: V zámecké zahradě roste okolo sedmdesáti druhů pivoněk

Vysočina - Soukromé zámecké zahrady Thamary Kinsky ve Žďáře nad Sázavou se po roce opět otevřely veřejnosti. Tentokrát si příchozí mohli užívat i bohatý doprovodný program.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies