VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PELHŘIMOV

Studenti se v cizině učili toleranci k jiným kulturám

Pelhřimov – Hned tři nové projekty přichystala pro své členy agentura Hodina H, zabývající se zprostředkováním komunikace mezi studenty z celé Evropy na nejrůznější aktuální společenská témata.

Pelhřimovské náměstí už je bez Vánoc

Pelhřimov - Včera dopoledne začal v Pelhřimově úklid vánoční výzdoby odstrojením vánočního stromu na tamním Masarykově náměstí včetně jeho likvidace.

Eliška vynikla, škola jako celek výrazně uspěla

Pelhřimov – Základní škola Komenského Pelhřimov má ve svých řadách deváťáky, kteří patří k nejlepším v republice. Eliška Heřmánková z 9. A se pak zařadila mezi top žáky v zemi.

Čas výstavby nových bytů strojírenských firem se blíží

Pelhřimov – Cesta k výstavbě firemních bytů na Polním dvoře v Pelhřimově je volná. Stavební úřad vydal v minulých týdnech dvě územní rozhodnutí, strojírenské firmy Agrostroj a Conteg, které výstavbu nových bytů na jihovýchodním okraji Pelhřimova připravují, mohou chystat další kroky.

V Galerii M začala výstavní sezona 2017

Pelhřimov - V pátek začala slavnostně letošní výstavní sezona v pelhřimovské Galerii M, která sídlí na Masarykově náměst.

V Pelhřimově uvítají nový rok velkolepými koncerty

Pelhřimov – Na první lednovou sobotu si v Pelhřimově přichystali výjimečný novoroční koncert. V Divadle Lubomíra Lipského vystoupí Jaroslav Dvorský (tenor), Jakub Pustina (tenor), Irena Weber (mezzosoprán) a Marta Vašková (piano).

Česká pošta splnila slib, parkoviště už slouží klientům

Pelhřimov – Česká pošta dodržela slib, že u nové pobočky v Pelhřimově na Svatovítském náměstí zpřístupní klientům parkoviště. Zákazníci už od prosince mohou nechat svá auta na ploše za budovou, parkoviště je přístupné z ulice U Prostředního mlýna.

Peníze od návštěvníků koncertů pomůžou různě

Pelhřimov – Adventní a vánoční benefiční koncerty Scholy z Vyskytné a okolí a pěveckého sboru Řekni všem přinesly nejen hudební zážitek návštěvníkům koncertů.

Jako první se v Pelhřimově narodil Vítek

Pelhřimov - Prvním miminkem narozeným v roce 2017 v pelhřimovské porodnici se stal Vítek Pražan z Pelhřimova.

Přelom roku orámovali hlavně dva kluci v porodnici

Pelhřimov – Bez výjezdu hasičů se obešel přelom roku na Pelhřimovsku a víc práce neměli ani policisté.

Klání Dívka roku znovu umožní získat titul královny

Pelhřimov – Další ročník Dívky roku se blíží. Už teď mají odvážné zájemkyně možnost se do soutěže přihlašovat.

Zimní stadion praská ve švech

Pelhřimov - Protože venku mrazy nedokázaly vytvořit ledovou plochu na rybnících, děti i s rodiči a kamarády využívají led na zimním stadionu.

Cenu města Pelhřimova dostane i oblíbený knihkupec

Pelhřimov – Blíží se každoročně udílené Ceny města Pelhřimova. Jedním z oceněných je i devětasedmdesátiletý Jaromír Vytopil – nejstarší knihkupec nejen v Pelhřimově, ale v celé České republice.

Opravdovou půlnoční zažijí jenv Horní Cerekvi a v Pelhřimově

Pelhřimovsko – Na půlnoční mši o Štědrém dnu často zavítají i ti, kteří v průběhu roku nepatří mezi pravidelné návštěvníky kostelů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies