Jeho osobnost připomíná i Vladimíra Svobodová, vedou-cí pacovského souboru lidových písní a tanců Trnávka.

„Upoutala mě jeho sbírka Lidové písně z Kamenicka. Zjistili jsme, že objevil mnoho z písní, s nimiž pracujeme. Byl všestranně hudebně vzdělaný. Věnoval se jak dechovce, tak klasické hudbě. Hrál na housle a na dudy," vzpomínala vedoucí Trnávky.

Spolupráce Trnávky a Antonína Lipperta ale neskončila sbírkami. „Pozvali jsme ho na jedno naše vystoupení. Naše práce s lidovou hudbou ho nadchla. Snažil se nám pomoci. Chtěl po sobě něco zanechat, tak nám nashromážděné písně odkázal," řekla Svobodová s tím, že mu také plánovala předat nové CD Trnávky, to už ale nestihla.

Na všestranného člověka vzpomněl i kapelník Černovické dechovky Josef Záhora.

„Byl to čilý a slušný člověk, nic ze sebe nedělal. Do posledka jsme s ním spolupracovali, i když už říkal, že nevidí, kam ty noty píše. Aranžoval nám taneční a pohřební skladby," sdělil kapelník.

„Ještě jsme se domlouvali, že mu k jeho pětadevadesátinám půjdeme zahrát," dodal.

Antonín Lippert se narodil 20. února 1919 ve Vodné u Kamenice nad Lipou, kde pak žil i ke konci života. Působil jako učitel hudební výchovy a tělocviku v Černovicích a celý život zasvětil hudbě.

V roce 1981 vydalo Okresní kulturní středisko v Pelhřimově jeho sbírku deseti písní nazvanou Lidové písně z Kamenicka. K vydání připravil i písně z Častrova, Mnichu nebo Černovic.

Lippert začal sbírat lidové písně už v roce 1952. Zaznamenal jich přes sto, některé nebyly dosud publikovány.

V Černovicích obnovil kapelu složenou z hudebníků, které sám jako žáky vyučil, ale vedl i soubor, který se věnoval moderní hudbě. Také natáčel písně do rozhlasu a pořádal koncerty.

Karolína Hovorková, Jan Mazanec