Domácí Spartak předčil soupeře z Velkého Meziříčí bruslařsky

Pelhřimov v 16. kole skupiny Střed přesvědčivě zdolal Velké Meziříčí, když o svém vítězství rozhodl už v první třetině.

PELHŘIMOV - V. MEZIŘÍČÍ 5:1

Domácí svého rivala od začátku převyšovali – bruslařsky i kombinačně. Obrana Horáckého hokejového klubu náporu dlouho neodolala. Nepokrytý Florián nejprve předvedl dokonalý blafák, zakrátko nabil zpoza brány Anderle znovu nehlídanému Teclovi. Hosté měli obrovskou šanci v 10. minutě, Burianův nájezd ovšem zlikvidoval pozorný Adamec.

Spartak do konce třetiny podtrhl svou převahu třetí trefou. Hosté v prostředním dějství změnu nenastolili. Dobrých možností měli jako šafránu, často odvraceli pelhřimovské ataky.

Pelhřimov (v červeném) byl herně jasně lepší. (kliknutím zvětšíte)

Na jejich debakl zadělal přesnou dělovkou Digrin, třetí přesilovku pak proměnil bleskovým švihem mezi kruhy číhající Beránek. V závěrečném dějství nechal domácí kouč odpočinout Tecla, Anderleho, Melouna i Smetanu, na ledě se objevili hráči z lavičky. Velké Meziříčí si vynutilo tlak.

Adamec byl mnohdy v ohni střel, svou nulu však úspěšně hájil až do 54. minuty, kdy jej ze strany propálil Hudcovský. „Vybojovali jsme důležité body. Zásadní byly naše využité šance v úvodní části,“ prohlásil pelhřimovský kouč Pavel Zmrhal.

„Byl to herně vyrovnaný zápas. Rozhodla první třetina. Soupeř byl na rozdíl od nás razantnější v koncovce,“ souhlasil meziříčský trenér Bohumil Prachař.

Branky a nahrávky: 4. Florián (Anderle), 6. Tecl (Anderle, Hrbatý), 19. Anderle (Němec), 25. Digrin (Hadrava, Němec), 27. Beránek (Anderle) - 54. Hudcovský (Sobotka). Rozhodčí: Dvořák - Fiala, Jindra. Vyloučení: 8:9. Využití: 3:0. Diváci: 500. Třetiny: 3:0, 2:0, 0:1. Pelhřimov: Adamec - Kašpar, Meloun, Beránek, Plch, Klíma, Smetana, Prostředník, Vácha - Hrbatý, Stromko, Tecl - Florián, Anderle, Němec - Ondráček, Hadrava, Digrin - Šejnoha, Špatenka. Velké Meziříčí: Hrachovina - Stráňovský, Smejkal, Raus, Balčík, Pálka, Úlehla, Sokolovskij - Konečný, Bukáček, Kunstmüller - P. Prachař, Bula, Nekvasil - Krča, Sobotka, Burian - Hudcovský.

Ostatní zápasy 16. kola skupiny Střed: Benátky nad Jizerou - Benešov 5:1 (1:0, 1:0, 3:1), Písek - Chrudim 1:4 (0:2, 1:2, 0:0), Milevsko - Kutná Hora 4:2 (1:0, 2:0, 1:2), Nymburk - Tábor 3:2 (1:0, 1:0, 1:2), Jindřichův Hradec - Kolín 4:1 (1:0, 1:0, 2:1).