Horácký hokejový klub podržela jeho nová posila, gólman Tomáš Malý

V. MEZIŘÍČÍ – J. HRADEC 2:1

Klíčem k úspěchu domácích byly dvě využité přesilovky v úvodní části a jistý výkon gólmana Tomáše Malého, který v dresu Horáckého hokejového klubu prožil premiéru.

„Byla to naprosto nerozhodná bitva. Skutečně víc boj než kombinační hokej. Velice dobře se uvedl nový brankář. Tomáš předvedl několik špičkových zákroků,“ chválil čerstvou akvizici meziříčský kouč Bohumil Prachař.

Přes malý počet gólů nebylo na ledě horáckého klubu ani stopy po nudě. Pavel Prachař brzy zužitkoval pas Adamce. Vajgar - rovněž v početní výhodě – po šikovné teči srovnal. Záhy dělovým švihem z kruhu zavěsil Sobotka.

V dalším průběhu branka nepadla. Oba týmy měly slibné šance – Jindřichův Hradec orazítkoval tyč, tutovku domácího Nekvasila zlikvidoval brankář. „Splnili jsme povinnost, máme všechny body. Měli jsme k dispozici hráče z Třebíče, obrana byla konečně kompletní,“ dodal Prachař.

Branky: 5. Prachař, 13. Sobotka – 10. Novotný. Rozhodčí: Kareš – Drobílek, Padevět. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. Diváci: 350. Třetiny: 2:1, 0:0, 0:0. Velké Meziříčí: Malý - Stráňovský, Smejkal, Raus, Balčík, Pálka, Úlehla, Sokolovskij – P. Prachař, Adamec, Nekvasil – Burian, Bukáček, Kunstmüller – Krča, Sobotka, Hudcovský – Bula, Plhák.

TÁBOR – PELHŘIMOV 3:3

Pelhřimovští už sice předvedli v několika utkáních lepší hokej, nicméně všechno dohnali bezbřehou bojovností. Nad bruslařsky i kombinačně lépe disponovaným soupeřem dokonce dvakrát vedli.

Na 3:2 upravil obránce Vácha dokonce jen necelých šest minut před koncem, jenže Tábor zaslouženě vyrovnal přesilovkovou střelou Zíba od modré čáry. „Bod z tohoto zápasu beru. Věděli jsme, že Tábor po vysoké prohře u nás šel hodně nahoru a tohle utkání to jen potvrdilo. Myslím si, že s remízou budou nakonec spokojeny oba týmy, i když my možná přece jen o trochu víc,“ prohlásil trenér Pelhřimova Pavel Zmrhal.

Branky: 20. Chaloupka, 25. Kocar, 58. Zíb – 21. Beránek, 24. Ondráček, 54. Vácha. Rozhodčí: Ondřej – Matějček, Dančišin. Vyloučení: 9:10, navíc hráčská lavice Tábora 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 480. Střely na branku: 34:19. Třetiny: 1:0, 1:2, 1:1 – 0:0. Pelhřimov: Adamec – Meloun, Kašpar, Beránek, Prostředník, Smetana, Vácha – Hrbatý, Tecl, Ondráček – Florián, Anderle, Šejnoha – Digrin, Hadrava, Špatenka.

Ostatní zápasy 17. kola skupiny Střed: Písek – Benátky nad Jizerou 2:1 (2:0, 0:0, 0:1), Kutná Hora – Benešov 2:4 (1:1, 0:2, 1:1), Chrudim – Nymburk 4:3 (0:0, 1:3, 3:0), Kolín – Milevsko 1:6 (0:2, 0:3, 1:1).
Program příštího kola: Milevsko – VELKÉ MEZIŘÍčÍ, Benátky nad Jizerou – Kutná Hora, Benešov – Kolín, PELHŘIMOV – Chrudim, Jindřichův Hradec – Tábor, Nymburk – Písek.